Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №413 від 09.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думка

Наших дітей чекає фізична деградація?

Від нинішнього року учням не доведеться пітніти на уроках фізкультури. Міністерство освіти і науки України таки врахувало стан здоров’я наших дітей, запровадивши нову навчальну програму з фізичної культури для учнів 5-9-х класів. Простішою мовою - сьогочасна “фіз-ра” стане набагато легшою, а необхідні нормативи будуть знижені.

У списку загальних фізичних навантажень залишиться біг (але без виснажливих кросів і стояння вчителя із секундоміром), стрибки, вправи для формування постави. “На учнів чекають справді революційні зміни, ми вперше дозволяємо дітям самостійно обирати профільний вид спорту: баскетбол, футбол, легку атлетику”, - розповідає вчитель фізкультури Гуманітарної гімназії Юрій КОРОБКОВ.

Відтепер на уроці фізкультури школярів оцінюватимуть зовсім по-іншому: за наполегливість і власні здобутки, за техніку виконання вправ і активність на уроці. Для “фізкультурної” науки освітяни навіть підручник спеціальний видали. Тепер школярі отримуватимуть і теоретичні знання про фізичну культуру. Але чи теорія замінить практику? Кому від цього стане легше? Дітям, які тепер мають чим “відмазатись” від фізкультури, чи батькам, які отримуватимуть слабких і лінивих дітей? Чи не призведе таке рішення до хвороби під назвою - фізична деградації молодого покоління?

“Хворіємо, бо мало рухаємося” - так говорять спеціалісти. Низька рухова активність молоді та дітей стримує формування здорового способу життя. І люди чомусь дивуються: “А звідки в нас так багато курящих і питущих дітей?”. Сумна статистика свідчить: значна кількість дітей має відхилення у фізичному розвитку та здоров’ї. У підростаючого покоління різко прогресують хронічні хвороби серця, неврози, артрити, сколіози, ожиріння тощо.

Однак начальник міського управління освіти Віталій НОВАК таке нововедення не вважає негативним, навпаки, говорить, що різниця між фізкультурою і нормативами досить велика. “Ніхто навантаження нормативів не зменшив, їх лише дещо відкорегували. Заняття на цих уроках мають приносити задоволення. А не так, як було досі: оцінка стукала і “вбивала” дитину”, - говорить Віталій Георгійович. Зокрема, головний освітянин міста додає, що в подальшому фізична культура посяде чільне місце у цінностях молодого покоління.

Та є й інші протистояння. Батьківський менталітет всупереч законам та нормам не дозволяє робити своїм дітям щеплення. Мовляв, хтось колись сказав, що це небезпечно! Завідуюча педіатричного відділення №2 Ольга СТЕЦИШИН наполягає, що вакцинацію робити необхідно: “Зараз збільшилася кількість захворювань на коклюш, через ті ж таки відмовки батьків”. Впродовж останніх років значно побільшало батьків, які побоюються, а то й відмовляються робити будь-які щеплення своїм дітям. Однак спеціалісти вкотре переконують: щеплення - єдиний метод захисту малюка від інфекційних хвороб, а профілактична вакцинація досі вважається одним із найбільших досягнень медицини. Якщо ж батьки відмовляються від цього, то інакше, як прояв безвідповідальності, це не можна трактувати. Проте, зрештою, це їхня особиста справа.

Як пояснює завідувач Рівненського дитячого дошкільного закладу №35 Марина ЩУРУК, без обов’язкових щеплень дитину до закладу не приймають. “У групі 12 осіб, і якщо ми візьмемо одну невакциновану дитину, то в разі інфекційного спалаху під небезпеку потраплять інші дітки”, - пояснює пані Марина. Виняток роблять лише для тих малюків, яким протягом трьох місяців це щеплення зроблять в обов’язковому порядку та тих, кому вакцини протипоказані за станом здоров’я.

І якщо батьки не є ворогами чи “інквізиторами” для своїх дітей, вони таки будуть приймати правильні рішення, а не слухатимуть безглузді чутки. В іншому разі невакцинований, фізично ослаблений організм дитини стане беззахисним у майбутньому.

09.09.2009Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 09.09.2009p. 
На головну сторінку