№415 від 24.09.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Українські медики констатують, що нині - цитуємо: “високий рівень сезонної захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання в Україні”. Відтак нещодавно Міністерство охорони здоров’я навіть видало методичні рекомендації “Принципи діагностики та лікування хворих на гострі респіраторні вірусні захворювання”. Тим часом доведено, що недолікована застуда нерідко набирає хронічної форми, як-от докучливе покашлювання. А за деякий час у вашій медичній карті може з’явитися діагноз “бронхіт”.
У розвитку хронічного бронхіту мають значення часті переохолодження, загальна слабкість організму, контакт з їдкими речовинами. Особливо виокремлюють хронічний бронхіт курця, щоб підкреслити зв’язок захворювання із курінням.
Отже, основні причини виникнення бронхіту є: куріння, шкідливі домішки повітря, стан верхніх дихальних шляхів, переохолодження, загальне ослаблення організму, контакт з їдкими летючими речовинами.
- Окрім кашлю з відхаркуванням, задишка - це теж ознака тяжкого бронхіту?
- Хронічний бронхіт буває катаральним у вигляді легкого поверхневого запалення або гнійним, який супроводжується важкими запаленням зі значним виділенням гною. Перебіг хвороби може бути у двох формах - із задишкою та без неї. При тривалому хронічному брон
хіті закономірно розвивається хронічна дихальна недостатність, емфізема легенів, пневмосклероз, хронічне легеневе серце.
- Людська недбалість щодо власного здоров’я призводить до бронхіту, чи не так? Це ж не раптова хвороба?
- Захворювання починається поступово: кашель вранці з виділенням слизової мокроти. Потім він посилюється, згодом починає виникати вночі і вдень, посилюється в холодну і вогку погоду. А з часом стає постійним. Мокрота, що відкашлюється, - слизова, а в період загострення слизисто-гнійна або гнійна. З’являється і прогресує задишка. Виділяють просту неускладнену форму хронічного бронхіту, гнійну та гнійно-обструктивну. Для останньої характерні стійкі порушення проходження повітря бронхами через спазм і набряк слизової оболонки.
Для ефективного лікування хронічного бронхіту потрібно усунути негативну дію навколишнього середовища, передусім відмовитися від куріння. Лікувальну програму в кожному окремому випадку слід обов’язково погодити з лікарем. Під час загострення хронічного бронхіту необхідно звернутися до фахівця, оскільки за цим процесом може маскуватися пневмонія, що потребує спеціального лікування. Утім, антибактеріальні та бронхорозширювальні засоби призначає тільки лікар. А най ефективніша профілактика хронічного бронхіту - загартування.
24.09.2009 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 24.09.2009p. На головну сторінку |