Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №415 від 24.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Без рецепта

Виноградна терапія

Виноградна терапія

Виноград містить близько 20 відсотків цукрів, органічні кислоти (винну, яблучну, цитринову, щавлеву, мурашину), дубильні, пектинові та барвні речовини, глікозиди, вітаміни А, В, С, різні мінеральні солі (калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору тощо), що посилює обмін речовин та підвищує тонус організму. Один кілограм ягід - це приблизно 706 калорій (склянка виноградного соку - 200).

Виноград має сечо- та жовчогінний, послаблювальний, загальнозміцнювальний вплив, знижує кислотність шлункового соку, підсилює обмін речовин, сприяє утворенню червоних кров’яних тілець і поліпшує склад крові. Тому його рекомендують під час загального занепаду сил та відсутності апетиту.

Ягоди або пастеризований сік допомагають поправитися худим, тим, хто страждає від шлунково-кишкових хвороб, має функціональні неврози, підвищену кислотність шлункового соку, при спастичних й атонічних запорах, гемороях, як легкий проносний засіб, при нефритах і хворобах печінки.

Його рекомендують хворим на початковій стадії туберкульозу легенів.

Народна медицина радить застосовувати від кашлю й хрипоти відвар із сушеного винограду з домішкою невеликої кількості цибулі. Антисептичну, протизапальну, кровоспинну та ранозагоювальну дію має виноградне листя. Порошок із сушеного листя добре допомагає при кровотечах. Водним настоєм або відваром листя полощуть горло при ангіні та роблять з них примочки на місця запалення шкіри. Подрібнене листя також можна прикладати до гнійних ран та виразок.

Виноградний сік основоположник медицини Гіпократ порівнював за цілющими властивостями з медом. Виноградний цукор (глюкоза) зумовлює його антитоксичну дію, сік особливо добре впливає на серцевий м’яз.

Напій діє як бактерицидний та сечо-потогінний, послаблювальний, відхаркувальний засіб. Він знижує вміст холестерину в крові й підвищує артеріальний тиск, що важливо для відновлення працездатності в похилому віці.

Особливо корисний виноград дітям як дієтичний продукт. Діти добре ростуть, стають врівноваженими, ме-нш подразливими. При щоденному вживанні близько 1 кг свіжого винограду маса тіла у дітей за місяць збільшується на 1,5-4 кг.

Протипоказаннями до лікування виноградом є цукровий діабет, стоматит, гінгівіт, гострий і хронічний ентероколіт. Не можна вживати багато винограду при гострих формах туберкульозу, ожирінні (сприяє підвищенню маси тіла). І ще. Перед лікуванням виноградом необхідно запломбувати зуби, якщо в цьому є потреба. Добова порція винограду не має перевищувати 2 кг, а порція виноградного соку - 1,2 л. У перші три дні призначають 0,5-0,6 кг винограду на три прийоми (по 0,2 кг): першу порцію - натщесерце за 1-1/2 години до сніданку, другу - за 2 години до обіду і третю - через 5 годин. На четвертий день вживають до 1 кг винограду, на сьомий - 1,2 кг. Курс лікування - 3-4 тижні. При нирковій і серцевій декомпенсації лікування виноградом призначають у формі розвантаження упродовж 2-3 днів підряд. За добу хворому дають 1-2 кг винограду в 5-6 прийомів.

Сік недостиглих ягід використовують як засіб, що робить шкіру еластичною, принадною та очищає її від плям. З цією метою змочують свіжим соком тонкий шар вати або складену в кілька шарів марлю й накладають на обличчя та шию на 20-25 хвилин. Після зняття компресу обличчя вмивають теплою водою, висушують м’яким рушником і змащують кремом.

24.09.2009Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 24.09.2009p. 
На головну сторінку