№417 від 08.10.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Засідання
Президент України Віктор ЮЩЕНКО взяв участь у регіональному засіданні інвесторів фондів, керованих компанією Horizon Capital.
“Одна із наймодерновіших економік, яка може виникнути в Європі в ближчі 5 років - це українська економіка”, - сказав Віктор Ющенко, відзначивши ту важливу роль, яку можуть відіграти в розкритті нашого потенціалу зусилля інвесторів.
Президент зазначив, що незважаючи на складні часи в економіці, наша держава залишається надійним торговельним партнером та інвестиційно привабливим ринком. Віктор Ющенко зауважив, що за останні 4-5 років “Україна вийшла на високу належну макроекономічну культуру, в рамках якої можна говорити про стабільні постійні інвестиції”. Він звернув окрему увагу на те, що наразі нам вдалося врегулювати проблему платіжного балансу. “Сьогодні немає такої макроекономічної проблеми, яка б по балансу фінансових операцій викликала якісь ризики, що їх варто було б обговорювати в ділових колах”, - сказав Президент.
Найголовнішою поточною проблемою в контексті подолання кризових явищ Віктор Ющенко назвав слабку бюджетну політику, незбалансованість Держбюджету-2009, а також дефіцит бюджетів НАК “Нафтогаз України” і Пенсійного фонду. Президент наголосив: при формуванні бюджету-2010 не повинні повторюватися помилки бюджету-2009. “Країні потрібен більш збалансований бюджет, а це можливо тільки в одному випадку - через реформування цілих секторів”, - підкреслив В.Ющенко, зазначивши, що йдеться зокрема про пенсійну реформу, енергетичну, комунальну, транспортну сфери.
Президент назвав “політикою охолодження економіки” ситуацію, за якої уряд вилучає з економіки обігові кошти для покриття дефіциту бюджету. На жаль, констатував він, наразі “економіка стала заручником політики - сьогодні в економічній сфері приймається більше популістських, ніж хороших прикладних ринкових рішень”.
Говорячи про суттєві позитивні зрушення, що відбулися з 2004 року у зовнішньо- та внутрішньоекономічній політиці України, Президент зокрема згадав про визнання нашої економіки ринковою, скасування поправки Джексона-Веніка і, найголовніше - набуття у 2008 році повноправного членства в СОТ.
Ще одним важливим кроком, на думку Віктора Ющенка, є створення зони вільної торгівлі з ЄС у рамках Угоди про асоціацію, над якою ми наразі активно працюємо. “Для мене як для Президента організація сучасного прозорого конкурентного ринку - це надмета… Моя місія як політика є дуже простою - я хочу повернути Україну додому, в Європу”, - сказав він, високо оцінивши динаміку розвитку відносин між Україною та ЄС в останні роки.
Президент наголосив, що Україна орієнтована на нові конкретні результати в усіх сферах спів-праці, зокрема в сільському господарстві, енергетиці, аерокосмічній галузі, машинобудуванні. “Сьогодні сільське господарство не просто розвивається, а розвивається добре і має гарний потенціал”, - сказав Віктор Ющенко, зокрема відзначвши перспективи співпраці в організації інфраструктури аграрного ринку. “У цьому секторі є унікальні можливості як з точки зору виробництва, так і переробки”, - акцентував Президент.
Говорячи про потенціал співпраці в енергетичній сфері, Віктор Ющенко відзначив тему видобутку нафти і газу в шельфі Чорного моря. Він також звернув увагу на перспективи співробітництва в сферах енергозбереження, відновлюваної енергетики та виробництва біопалива. Президент звернув особливу увагу інвесторів на можливості співробітництва в проекті ЄАНТК та модернізації національної ГТС.
Також Глава держави запросив інвесторів до активної участі в реалізації проектів підготовки та проведення фіналу ЄВРО-2012. “Для мене Євро-2012 - це прекрасна демонстрація нашої інтеграції до Європи”, - сказав він.
Президент відзначив суттєве покращення за 2005-2009 роки інвестиційного клімату в Україні. Підтвердженням цьому він назвав постійне збільшення обсягів іноземних інвестицій в економіку нашої держави до майже 38 млрд. за останні 4 роки. У цьому контексті Віктор Ющенко звернув особливу увагу на той факт, що в поточному році, незважаючи на кризові явища, в Україну прийшло 3 млрд. інвестицій.
Президент побажав учасникам заходу успішної роботи в Україні з реалізації наших спільних проектів.
08.10.2009 | www. president.gov.ua |
Рівне-Ракурс №10 від 08.10.2009p. На головну сторінку |