Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №417 від 08.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Щоб не заразили в маршрутці, ходіть пішки

Щоб не заразили в маршрутці, ходіть пішки

Другий осінній місяць моментально змусив людей одягатися тепліше, щоб не застудитися. Утім, сезонні простудні хвороби почалися вже у вересні. Це й не дивно, адже осінь та весна зазвичай і супроводжуються гострими респіраторними захворюваннями та грипом. Але цього року може бути ще гірше, позаяк до ГРВІ, за прогнозами епідеміологів, може долучитися три види грипу - сезонний, свинячий і трохи призабутий - пташиний. Про те, як протистояти такій навалі, й мовилося на засіданні круглого столу в обласному центрі здоров’я.

- Уторік на Рівненщині епідемічний період ввели з лютого, цього року через загрозу грипу А/H1N1 (свинячого або каліфорнійського) медики почали моніторити ситуацію з червня, - стверджує головний обласний епідеміолог Людмила ЯЦЕНЯ. Відтак, починаючи з серпня, кількість простудних захворювань поволі зростає і на останній день вересня сягнула 2791 випадку. Серед захворілих 60 відсотків - діти до 14 років. Це й зрозуміло: розпочався навчальний рік, який традиційно призводить до скупчення населення. Аналізуючи торішній епідемічний період, пані Людмила нагадала, що в 2008-му запровадили карантин найперше в Кузнецовську. Причина та ж - скупчення населення у різних закладах та у транспорті. І нині також найбільше хворих - у Рівному та Кузнецовську. Щодо свинячого грипу, то допоки в нас усе спокійно.

Тим часом на території України зафіксовано два випадки зараження на A/H1N1. За даними столичних медиків, більшість зареєстрованих випадків грипу зараз мають перебіг у легкій і середньоважкій формах. Пацієнти, що заразилися на вірус, зазвичай видужують повністю упродовж тижня навіть без медичної допомоги.

Завідувач епіддвідділу Рівненської обласної санепідемстанції Анатолій РЕЗНІКОВ зазначив, що за вісім місяців 2009 року на Рівненщині зафіксовано 96281 випадок гострих респіраторних інфекцій, а кількість випадків грипу в цифрах сягнула 6560. Загалом майже 150000 хворіє або на ГРВІ, або на грип у нас щороку.

- Грип небезпечний насамперед своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та людей із хронічними захворюваннями, - наголосив Сергій ДОРОШЕНКО - головний позаштатний інфекціоніст УОЗ, завідувач інфекційного відділення Рівненської ЦМЛР. Найбільш часті ускладнення - легеневі, які спостерігаються в 10-15 відсотків, особливо у дітей до двох років. Бактеріальна суперінфекція, яка нерідко виникає при грипі, може призвести до розвитку синдрому токсичного шоку. Частими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо. Грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової та ендокринної систем. Небезпечний грип для вагітних жінок. Від моменту потрапляння вірусу в організм до прояву перших ознак хвороби проходить усього 1,5 - 2 доби, що обумов-лено високою швидкістю розмноження вірусу. Хворий з інфекцією найнебезпечніший для здорових людей у перші 24 години.

З метою ж профілактики та лікування захворювань на грип та ГРВІ використовують антивірусні препарати. В осінньо-зимовий період слід застосовувати і загальнозміцнюючі препарати. Та-кі заходи профілактики орієнтовані здебільшого на корекцію імунного стану. Рекомендується постійне проведення загальнодоступного комплексу загартовуючих процедур, самомасажу, ранкової гімнастики, застосовують засоби нетрадиційної (народної) медицини. Лікування грипу є складною проблемою і повинно призначатися тільки лікарем. Процес лікування має етіотропну, патогенетичну та симптоматичну спрямованість. Не потрібно займатися самолікуванням, бо це небезпечно. Так само як і ходити хворим на роботу, у колектив - це взагалі невігластво.

Інфекційний лікнеп

Високоефективними є рекомендації загальної санітарно-гігієнічної спрямованості, яких необхідно дотримуватися у період підвищення захворюваності. Розповсюдження вірусу можна скоротити, виконуючи про-сті правила: при чханні й кашлі затуляйте рот не голими руками, на які потрапляють віруси, а носовою хустинкою. Носовички, які ви використовуєте під час простуди, повинні бути одноразовими, позаяк на тканині утворюються умови для розмноження мікроорганізмів. При перших симптомах грипу лягайте в ліжко, багато пийте (чай, морс, калина з медом тощо), прийміть жарознижуючі засоби при температурі вище 38,5. У перші години - інтерферон та противірусні препарати (арбідол, ремантадин), полівітаміни. Антибіотики на вірус не діють! Затим викличте додому лікаря.

08.10.2009Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 08.10.2009p. 
На головну сторінку