Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №418 від 15.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У всеозброєнні

Готуємося до холодної пори

Готуємося до холодної пори

Осінь - пора підготовки імунної системи до зменшення світлового дня, зміни раціону харчування, зустрічі з неминучими вірусними інфекціями.

Наш організм тепер навантажений, як ніколи, навіть якщо ми цього не відчуваємо.

Погода за вікном міняється різко, і мобілізувати сили доводиться в авральному порядку. На це витрачається досить багато енергії. От чому вечорами нас частенько лихоманить, болить голова, починається нежить, хочеться загорнутися в плед, попити гарячого чаю. Зростає кількість носіїв вірусу в громадських місцях.

Восени найпоширеніша хвороба - застуда. Але на-справді такого діагнозу не існує, бо будь-яку застуду зумовлює якась інфекція, найчастіше вірусна.

Тримайтеся про всяк випадок подалі від тих, хто чхає та кашляє. При кожному чханні та кашлі мільйони вірусів розлітаються на 2-6 метрів. Навіщо вони вам?

Переохолодження, втім, як і перегрівання, провокує хворобу, допомагає вірусам розмножитися там, куди вони прорвалися - в носі, роті або навіть в оці.

Восени переохолодитися просто - достатньо неправильно одягнутися. Адже вранці холодно, вдень сонце гріє по-літньому, а ввечері може піти крижаний дощ. Тому вдягайтеся багатошарово: тонка блуза або сорочка, на неї - жилет, а зверху легка куртка.

Другий секрет правильно підібраного одягу - його шар повинен бути рівномірним, щоб не мерзли окремі частини тіла. Краще літні брюки і легкий джемпер, ніж теплий светр і голі ноги.

Найвразливіше для холоду місце - шия. На ній найбільше рецепторів, які ловлять температуру середовища. Тому якщо замерзла шия - холодно всьому тілу.

Без втрат пережити зміну сезонів вашому імунітету допоможуть ліки-адаптогени - препарати зазвичай рослинного походження, які покращують самопочуття, додають енергії. Їхні аптечні настоянки можна додавати в чай, приймати з водою, з висушених рослин можна готувати смачні і корисні відвари.

У наш час вчені з цікавістю вивчають чорницю, брусницю, ожину, чорну смородину. Вважається, що саме вони запобігають старінню, захищають судини, протидіють набрякам, а також нормалізують кишкову мікрофлору, яка є важливою частиною нашого імунітету. Влітку і восени неодмінно включайте ці ягоди в свій раціон “живими” і у вигляді компотів, киселів, джему.

Обмін речовин восени трохи сповільнюється. Та й наші переваги в їжі помітно міняються: замість зелених салатів хочеться старого доброго олів’є, а замість персика - булочку. Це - природний механізм, який допомагає:

- пережити холодну пору року, оскільки жировий прошарок під шкірою краще зберігає внутрішнє тепло;

- створити стратегічні запаси енергії на випадок ще більших холодів. Адже один грам жиру при розщеплюванні дає цілих 9 кілокалорій, а білка і вуглеводу - всього 4.

Отже, не засмучуйтеся, якщо восени наберете кілька кілограмів. Навесні, коли обмінні процеси прискоряться, все це благополучно “згорить”.

Медики рекомендують з природою не сперечатися, і в період зміни періодів з теплого на холодний понад міру не напружуватись. Один зі способів - відмовитися від частини запланованих, але необов’язкових справ.

Натомість краще прогулятися осіннім парком, полежати на дивані з книжкою. Загалом, якщо правильно поводитися восени щодо свого організму, приплив енергії взимку - гарантований.

15.10.2009За матеріалами інтернету



Рівне-Ракурс №10 від 15.10.2009p. 
На головну сторінку