№225 від 02.02.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Підступна хвороба
Нещодавно перехворіли на ГРВІ, а ніс і далі «не працює»? Нежить триває більше 5 днів, з'явилися біль у переніссі та густі виділення з носа? Не чекайте, доки гайморит проявить усі свої ознаки, і розпочинайте атаку.
1. На початку нездужання добре допомагають гарячі ванни для ніг, чай з медом і малиною, закапування у ніс розведеного водою соку часнику, дихальна гімнастика.
2. Ефективним засобом є промивання порожнини носа 1-процентним розчином солі, підігрітим до температури тіла (на 0,5 літра води чайна ложка солі). За допомогою спринцівки або шприца з гумовою трубочкою промийте кожну ніздрю 3-4 рази, нахилившись над рукомийником. Процедуру повторюйте вранці та ввечері. Після промивання можна закапати судинозвужувальні краплі і погріти пазухи носа теплим вареним яйцем (без шкаралупи) або мішечками з підігрітою сіллю. У кінці процедури ретельно і обережно висякайте носа, по черзі - ліву і праву ніздрю.
3. Час від часу втягуйте в ніс сік цикламена.
4. Закапайте в порожнину носа 3-5 крапель ментолової олії, змастіть нею лоб, скроні та ніс.
5. Покладіть скибку сухого хліба на гарячу плиту, коли сухар почне підгоряти, втягуйте дим через ніс 3-5 хвилин.
6. Подрібнений прополіс (1 ч. ложку) змішайте з соняшниковою олією і м'яким вершковим маслом (по 3 ч. ложки). Змочіть у цій суміші ватний тампон і закладайте у ніс вранці і ввечері.
7. Сухий ментол розчиніть в каструлі з окропом. Накривши голову рушником, вдихайте пару.
8. В окріп влийте 0,5 ч. ложки спиртової настоянки прополісу. Накрийте голову і подихайте над каструлею.
Нежить чи гайморит?
Дехто може місяцями ходити із закладеним носом і шмаркатися у хусточку, навіть не здогадуючись, що звичайний нежить давно перейшов у синусит (запалення приносових пазух). Варто знати, що нежить може зникнути через тиждень-два навіть без лікування, але гаймориту так просто не позбутися. На цю підступну хворобу вкажуть такі ознаки:
- хронічно закладений ніс, виділення з носа, густіші за консистенцією, ніж у разі звичайного нежитю, мають неприємний запах;
- головний біль, біль при натисканні на пазуху, що посилюється під час нахиляння чи повороту голови, кашлю й чхання. Під час гаймориту голова, зазвичай, болить у другій половині дня, спостерігається підвищена втомлюваність;
- біль може поширюватися на очі, зуби, скроні й лобну ділянку;
- неприємний запах з рота через стікання по задній стінці глотки патологічного секрету;
- вранішній кашель, відхаркування мокротиння;
- погане самопочуття, підвищена температура тіла до 39°С;
- погіршення або втрата нюху;
- гугнявий, глухий голос.
Для хронічної форми характерні загальна слабкість, швидка стомлюваність, головний біль (особливо у вечірні години), закладання носа, виділення з нього (переважно гнійні), втрата нюху. Температура тримається в межах 37°С.
Як лікувати гайморит
2 ст. ложки листя подорожника (або суниці лісової чи звіробою) залийте склянкою окропу, настоюйте 30 хвилин, процідіть і пийте по 1/2 склянки 2-3 рази на добу.
Для промивання носа приготуйте суміш із листя шавлії (1 ст. ложка), м'яти перцевої (1 ч. ложка), ромашки аптечної (1/2 ч. ложки), додайте щіпку морської солі, залийте склянкою окропу у термосі чи фарфоровому чайнику, настоюйте 30-40 хвилин. Після процедури промивання ляжте (без подушки) набік головою, щоб розчин потрапив у «проблемну» пазуху. Через день (перед сном) промивайте ніс слабким розчином питної соди (на кінчику ножа на склянку теплої води), а потім настоєм листя шавлії. На курс лікування рекомендовано 4-5 таких процедур.
При хронічному гаймориті:
- Не вживайте молока і молочних продуктів. На думку деяких медиків, хронічний нежить, що переходить у гайморит, є наслідком надмірного вживання молока, особливо пастеризованого, а також їжі, що містить багато крохмалю і цукру.
- При втраті нюху налийте на гарячу сковорідку трішки оцту і втягуйте його випари.
- Аби ефект від крапель був максимальним, їх потрібно вводити у праву ніздрю, нахиливши голову до правого плеча, і навпаки.
02.02.2006 |
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |