Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №426 від 10.12.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Свято серця

5 грудня - Міжнародний день волонтера

Влітку 2009 року волонтери Студентського наукового товариства проводили опитування. Їх цікавило, як рівненчани ставляться до волонтерства. Для цього опитали 110 жителів Острога віком від 10 до 70 років. На запитання: “чи знаєте Ви, хто такий волонтер?”, 74 відсотки респондентів відповіли, що знайомі з сучасним тлумаченням терміну, тобто - це людина, яка працює або надає послуги без фінансового зиску. Більше половини опитаних мають особистий досвід волонтерства. А 63 відсотки опитаних вважають, що відповідні зміни у законодавстві допоможуть розвитку волонтерського руху в Україні.

Спробуємо розібратися, що означає це й термін, які витоки волонтерства, та які перспективи його розвитку. Волонтерів називають по-різному, але, незалежно від визначення, волонтер - це людина, що допомагає сусідам, співвітчизникам та людям, які потребують допомоги. Волонтери працюють у школах, лікарнях, бібліотеках, таборах, із недієздатними людьми, дітьми-сиротами, - сфера діяльності може бути найрізноманітнішою.

Практично кожен із нас хоча б раз у житті добровільно брав на себе виконання трудових обов’язків, не вимагаючи грошової компенсації. Бо це - основа економії та виховання, на яку звертають увагу владні та підприємницькі еліти розвинутих країн, де існують чітко відпрацьована система пошуку добровольців та робота з ними.

Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений кривавими картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста - організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюнаном, керуються сьогодні волонтерські організації у всьому світі.

В сучасному розумінні, в основу добровільності покладена здатність однієї людини безкорисливо та, у більшості випадків, анонімно виконувати роботу на благо іншої. Тобто частину часу, енергії, знань, досвіду волонтер витрачає на виконання діяльності, яка приносить користь іншим людям чи суспільству в цілому. Однак термін “волонтерство” означає передусім діяльність на основі доброї волі.

“Кровно я албанка, за громадянством - індіанка, за вірою - католичка. Але моє покликання - належати всьому світові, а серце моє цілком належить Христу і людям”, - життєве кредо найвідомішої у світі постаті (класичного прикладу волонтерської діяльності - авт.), католицької черниці, фундаторки Ордену милосердя Матері Терези.

Для мене зразковим прикладом волонтерської діяльності є щорічна благодійна всеукраїнська акція “Почуйте всі!”, яка проводиться в Україні вже четвертий рік поспіль. Її метою є збір коштів на закупівлю медичного обладнання для безоплатної діагностики та лікування дітей з вадами зору. На Рівненщині акцію традиційно координує Молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив”. Організаторами заходу є Всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця”.

10.12.2009Анна ГЕВКО



Рівне-Ракурс №10 від 10.12.2009p. 
На головну сторінку