№427 від 17.12.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Позиція *
14 грудня Рівненщину відвідав кандидат на посаду Президента України, екс-міністр оборони в трьох урядах підряд, а нині голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони, лідер Всеукраїнської громадської організації “Громадянська позиція” Анатолій ГРИЦЕНКО. Відомий український політик, який безстрашно оголосив війну “державі стельмахів, лозінських і зваричів”, годину спілкувався з рівненськими журналістами у Будинку вчених, виступив у прямому ефірі телеканалу “Рівне 1” та Радіо Трек, прочитав лекцію студентам Національного університету “Острозька академія”, провів двогодинну зустріч із виборцями обласного центру в МПК “Текстильник”.
За словами Анатолія Гриценка, найголовнішим пріоритетом на посту Президента для нього стане створення нових робочих місць і подолання безробіття - адже країна вийде з кризи лише тоді, коли запрацює реальний сектор економіки. Критикуючи деяких кандидатів у Президенти та політиків, які пропонують як пріоритет стабілізацію банківського сектору, Гриценко зауважив, що рефінансування банків ні до чого не призведе. Адже 120 мільярдів гривень, які держава витратила на схеми рефінансування, заявив він, “просто розікрали”. “Моя країна буде іншою, - запевняє політик. - Я знаю, як це зробити”.
На думку Анатолія Гриценка, проект конституційних змін від Віктора Ющенка не відповідає на питання, як вдосконалити систему державної влади. Сам кандидат на найвищу державну посаду запропонував проект Основного закону ще у січні цього року, задовго до виборів. У документі, який отримав назву “Конституція Порядку”, Гриценко пропонує модель сильної президентської влади: надати Президенту повноваження голови уряду та вважати його програму такою, що вже підтримана народом, і, відповідно, не потребує затвердження у парламенті.
Втім, автор “Конституції Порядку” бачить дещо спільне у своєму документі та проекті Віктора Ющенка. Це - ідея посилення місцевої влади та передання на місця якомога більше ресурсів та повноважень. На її підтримку 10 травня 2009 року Анатолій Гриценко вніс законопроект № 4182, який змусить закріпити за місцевими громадами усі землі України, що збільшить надходження до місцевих бюджетів для вирішення питань освіти, медицини, ремонту приміщень і доріг. А крім того - ніхто не матиме права розпоряджатися землею без згоди місцевої громади.
Для вирішення проблем житлово-комунального господарства Анатолій Гриценко пропонує передати ресурси місцевій владі, на найвищому рівні встановити прозору систему власності підприємств життєзабезпечення (водоканалів, обленерго тощо), а також об’єднувати зусилля самих громадян для наведення порядку у власних домівках.
Кандидат на посаду Президента також бачить необхідність передати місцевій владі більше повноважень та ресурсів, аби вона була спроможна вирішувати проблеми людей, у тому числі і в комунальній сфері. Саме для цього Гриценко вніс на розгляд парламенту чотири законопроекти, які, за його словами, збалансують систему влади, аби “вона не стояла догори ногами”.
Прийняття бюджету на 2010 рік вже фактично зірвано, затвердити його у грудні 2009 року навряд чи можливо, прогнозує Анатолій Гриценко. Він повідомив журналістам, що станом на ранок 14 грудня оновлений проект бюджету не було внесено та зареєстровано у Верховній Раді. Це дає підстави вважати, що бюджетний процес ніяк не просувається, а перспективи затвердження основного фінансового документу країни у цьому році - мінімальні. На думку Гриценка, це свідчить, що “уряд влаштовує керування фінансами у ручному режимі”. Однак така ситуація “не влаштовує ані країну, ані народ”, оскільки створює “спокуси для корупції”.
Кандидат на пост Президента переконаний, що у ручному та непрозорому керуванні фінансами безпосередньо зацікавлений Кабінет міністрів, оскільки саме така схема дозволяє “затикати дірки, що їх наробив уряд, вбиваючи виробництво та набираючи борги”. Непрозоре бюджетування дозволяє уряду Тимошенко залишатися “на плаву”, однак вбиває країну. Тому Гриценко закликав Кабмін якомога швидше скорегувати проект бюджету, з урахуванням пропозицій парламенту, та внести його на розгляд.
Анатолій Гриценко пообіцяв у разі його обрання Президентом України покласти край корупції. Чиновник, якого спіймають на отриманні хабара 10 тисяч доларів і більше, буде засуджений на 15 років позбавлення волі, з конфіскацією майна і без права амністії. А якщо з таким же хабаром попадуться слідчий, прокурор або суддя, то їм “світить” ДОВІЧНЕ ув’язнення, з конфіскацією майна і без права амністії. Таке суворе, але справедливе покарання передбачено законопроектом Анатолія Гриценка № 3428 “Про внесення змін до деяких законів України щодо протидії хабарництву”. Він був ухвалений Верховною Радою ще 21 травня 2009 року, його підтримали 364 депутати. Проте Президент України наклав на нього вето. Анатолій Гриценко гарантує, що підпише цей Закон, коли стане Президентом.
17.12.2009 | Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 17.12.2009p. На головну сторінку |