№427 від 17.12.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Успіх
Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО закликає розвинені європейські країни об’єднатися для підтримки країн зі слабкою демократією. Про це вона заявила у німецькому Бонні, виступаючи на Першій пленарній сесії Конгресу Європейської народної партії, де її представили як майбутнього Президента України.
Сьогодні європейським країнам потрібно провести інтелектуальну модернізацію, щоб зробити економіки країн більш конкурентоздатними. При цьому Прем’єр-міністр відзначила важливу лідерську роль Європейської народної партії в цьому процесі.
Ми можемо бути партнерами, аби разом робити політику, яку сьогодні очікують народи наших країн і яка буде ефективною для них. Країни успішні, котрі мають ринкову соціальну економіку, готові до таких викликів, і країни, які сьогодні проходять шлях становлення і досить чітко бачать всі негаразди і всі недоліки облаштування соціально-економічного життя.
Європейська народна партія закликає всі демократичні сили України об’єднатися навколо єдиного сильного, демократичного та проєвропейського кандидата у Президенти, яким вважає Юлію Тимошенко. Відповідну заяву партії озвучив Генеральний секретар ЄНП Антоніо ЛОПЕС-ІСТУРІСА. Під час Конгресу ЄНП обговорювалися питання, пов’язані із соціально орієнтованою ринковою економікою. Інституції партії дуже високо оцінили сильну позицію Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка робить все для подолання фінансово-економічної кризи.
Антоніо Лопес-Істуріса зазначив, що ЄНП надаватиме можливість користуватися своїм досвідом, а також ділитися досвідом щодо побудови соціально орієнтованої ринкової економіки: “І ми впевнені в тому, що Україна не тільки переживе кризу, а й вийде з неї економічно сильнішою та успішно інтегрованою у світову економіку”.
Він також додав, що ЄНП пишається тим, що Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко бере участь у Конгресі ЄНП.
У Бонні Юлія Тимошенко взяла участь у роботі “круглого столу” “Конкурентоспроможна Європа”. Всі країни пережили стрес - світову фінансову кризу, наголосила вона. Але на її фоні потужна команда європейських країн, яка має на чолі ЄНП, ще раз отримала підтримку людей. І це свідчить, що всі тактики і стратегії, обрані під час боротьби, заслуговують на велику увагу і вивчення деталей. Особливо для таких країн, як Україна, що перебувають у періоді трансформації і становлення справжньої соціально-ринкової економіки. Тому для неї принципово важливо вивчати кращий досвід і адаптувати його до власних реалій.
Попри те, що Україна поки не є членом ЄС, ми, по суті, йшли поряд з Євросоюзом, намагалися скоординувати і збалансувати нашу політику, відзначила Юлія Тимошенко. Перше, з чим Україна зіткнулася під час кризи - це колосальна проблемна боротьба з наслідками, залишеними від Радянського Союзу. Це - енергозатратність української економіки. Цей чинник вплинув на руйнацію можливих ринків збуту, зокрема продовольчої, металургійної, хімічної продукції.
Логічним кроком стало прийняття спеціального закону про спрощення системи оподаткування для всіх підприємств як з іноземними інвестиціями, так і вітчизняними, які вкладатимуть інвестиції в енергозберігаючі технології, дадуть змогу використовувати відновлювані джерела енергії. З другого боку, спрощено всі процедури розробки та впровадження проектів щодо скорочення викидів вуглецю в атмосферу.
“В Україну в цьому секторі всі двері і можливості відкрито, - повідомила глава уряду. - І хочу отримувати в своїй країні практичні, прикладні результати на її користь”.
Україна не тільки споживає багато ресурсів. Вона транспортує багато газу транзитом через свою територію до ЄС. І наступна ставка, яку було зроблено, полягає у переході на ринкові ціни на газ, на транзит. Це дало змогу й Україні, і Європі отримати стабільність в забезпеченні природним газом. Це під час кризи стало ще одним кроком, який приніс чіткий результат.
Сьогодні ефективно розпочинається співпраця з ЄС відносно масштабної модернізації і реконструкції газо-транспортної системи, яка може стати полем до залучення іноземних інвестицій. Оскільки вітчизняна ГТС здатна транспортувати набагато більше газу, і не тільки з російських газових родовищ. Але для того, щоб це стало реальністю, треба об’єднати інвестиційні можливості країн, зацікавлених у такій співпраці. Тут перед усіма країнами світу, зокрема, й перед Україною, постає друге ключове питання - забезпечення додатковими робочими місцями.
Юлія Тимошенко зупинилася й на детінізації економіки. Для пострадянських та багатьох інших країн це питання дуже актуальне. Робота над цим дала під час кризи серйозний додатковий ресурс у бюджет країни. І це відповідь на запитання, як вдалося утримати бюджет країни в такій важкій кризовій ситуації.
“З досвіду нашої країни, - поінформувала присутніх глава вітчизняного уряду, - з початком кризи ми випробували дві моделі: максимальну закритість внутрішнього ринку, захищаючи своїх товаровиробників, і водночас максимальну відкритість країни як аспект боротьби з кризою. Можу твердо сказати, що закритість не виправдовує себе. Тільки відкритість, тільки доступність, тільки повна торговельна комунікація між країнами може стати стійкою системою протидії будь-яким кризовим явищам”.
Саме тому український уряд багато зусиль спрямовує на те, щоб між Україною і ЄС якомога швидше було підписано Угоду про асоціацію політичну і обов’язково про зону вільної торгівлі. Сьогодні це є нашою стратегією, і в цьому вбачається успішне економічне майбутнє держави.
Європейська народна партія закликає всі демократичні сили України об’єднатися навколо єдиного сильного, демократичного та проєвропейського кандидата у Президенти, яким вважає Юлію Тимошенко.
17.12.2009 | “Урядовий кур’єр”, http://www.ukurier.gov.ua/index.php?articl=1&id=8230 |
Рівне-Ракурс №10 від 17.12.2009p. На головну сторінку |