№428 від 24.12.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Нелегким видався для України 2009 рік: фінансова криза, епідемія грипу, і ось зараз - морозна та сніжна зима. Попри це, щоразу, коли приїздиш до Костополя, ловиш себе на думці, ніби це те місто, яке не зачепила жодна із загальнонаціональних перипетій. Місто живе і працює, а люди так само щедро дарують посмішки.
- Євгенію Олексійовичу, не перестаю дивуватися, як просто на очах розквітає місто. Мабуть, саме Костопіль криза 2009 року обійшла стороною?
- Звичайно, я дуже вдячний за комплімент, але змушений зізнатися, що цей рік був найбільш напруженим по всіх параметрах за ціле п’ятиріччя. Це відбилося на виконанні міського бюджету, роботі комунальних служб тощо. Ви бачите, якою видалася цьогорічна зима?! Сніг, морози, а це означає, що кожного дня на розчищення доріг потрібно витрачати по тисячі літрів дизпалива та бензину. А для того, щоб утримувати вулиці міста у належному стані, потрібно чимало кілограмів солі та піску. Це вимагає колосальних коштів, однак, на жаль, як би прикро це не прозвучало, цьогорічний міський бюджет не буде виконаний. Тому, опинившись у такому скрутному становищі, вимушені латати “дірки”.
Вважаю, що така ситуація - тимчасова, і певним чином пов’язана із підготовкою до виборів Президента України, а весною - до чергових виборів органів місцевого самоврядування.
Попри це, місто живе і працює. Щодня в оселі костопільчан подається тепло та вода, комунальні служби утримують місто у належному стані. Тобто, справляємося з цим тяжким фінансовим роком відповідно до можливостей.
- На недовиконання міського бюджету певним чином вплинуло і скорочення працівників великих костопільських підприємств. Наскільки суттєво?
- На жаль, суттєво. Оскільки прибутковий податок з громадян складає майже 30 відсотків міського бюджету, зрозуміло, що скорочення працівників певним чином вдарило по його наповненню. Пройшло скорочення працівників на ВАТ “Костопільський склозавод”, ВАТ “Свіспан Лімітед”, скорочений робочий тиждень ввели на Костопільському заводі продтоварів “Родина”. Таким чином, усі великі підприємства Костополя працюють не на повну потужність. Відповідно, не наповнюється міський бюджет.
- Шкода, адже Ви стільки часу присвятили боротьбі з безробіттям. Невже проблема знову повертається?
- Проблема помаленьку з’являється. Проте Костопіль - це досить специфічне місто, адже тут працює і багато малих підприємств сфери обслуговування, торгівлі. І в цілому костопільчани зайняті в середньому на 95-97 відсотків. Ті люди, які не хочуть працювати (1-3 відсотки) стоять на обліку служби зайнятості. Але сьогодні будь-який спеціаліст, який хоче заробити копійку, може бути задіяний. Роботи у місті вистачає. Наприклад, дехто веде індивідуальне будівництво, де потрібні підсобні працівники.
- А Ви прослідковуєте, чи повертається молодь до Костополя після закінчення вищих учбових закладів?
- У Костополі живе багато молоді. Задля їх дозвілля ми відкрили багато розважальних закладів, які користуються величезним попитом не лише серед місцевих жителів. Запрацював сучасний клуб-паб "DBK”, де розміщена дискотека, клуб і кафе. Там проходять різноманітні заходи: концерти, виставки. Є й інші розважальні комплекси, свої двері відчиняють нові кафе та ресторани. Наприклад, недавно у місті запрацювало кафе “Цукерня”, де можна випити кави, попоїсти шоколаду та з користю провести час.
На жаль, у Костополі не вдалося зробити, хоча для цього вже є виділена земельна ділянка під будівництво, дитячі атракціони для відпочинку молодих мам із дітьми. Але ми продовжуємо шукати інвестора. Має бути збудований молодіжний розважальний комплекс, спортивна зала та басейн на базі НВО№ 2. До речі, спортзал плануємо розпочати будувати вже у наступному році, для цього обіцяли гроші із державного бюджету. Отож, і басейн на дві доріжки матимемо. Молодь повинна бути здоровою фізично, а для цього - мати місця, де займатися.
Для розвитку спорту у нас є велика спортивна база, де успішно розвивається греко-римська боротьба, футбол та інші види спорту. Міська рада бере активну участь у цьому процесі, допомагає, як кажуть, морально і фінансово. Нещодавно відкрили секцію боксу в ЗОШ №6, на базі якої займається команда “Меридіан” - щорічний призер змагань.
- То зрештою, у місті не так все й погано…
- Хотілося б, щоб у 2010 році кожне село та містечко мало свій окремий бюджет. Між іншим, про це на нараді сільських і міських голів говорила нещодавно Юлія Володимирівна. Щоб бюджет держави був сформований знизу доверху. Тоді не потрібно буде їздити до Києва і випрошувати кожну копійчину, яку місто заробляє і віддає до державного бюджету. Хотілося б, щоб ми дожили до такого часу, коли, як, наприклад, наші польські міста-побратими, почали отримувати від того, що виробили, і відраховували до міського бюджету - 30-40 відсотків, а не 4-5 відсотків, як зараз.
- Наскільки мені відомо, цьогоріч вперше за 18 років незалежності України костопільчани, які перебувають у черзі на житло, зможуть його отримати. Це правда?
- Дійсно, Кабінет міністрів України виділив державні кошти на купівлю іпотечних квартир і на завершення довгобуду. Мова йде про 68-квартирний будинок на вулиці Коперника та 35 квартир на вулиці Крип’якевича. Коли з державного бюджету виділили гроші, рівненський підприємець Станіслав Рязанов погодився довести до логічного завершення будинок на Коперника. І зробив це! Сьогодні ми подали до Кабміну списки на розподіл тих квартир і чекатимемо на погодження імен новоселів. Хотів би подякувати Станіславу Анатолійовичу за ту велику роботу, яку він провів по завершенню цих довгобудів в місті Костополі. Для мене особисто не має значення, хто саме отримає житло, адже ми лише подаємо списки для затвердження. Справа в іншому - вперше за 18 років незалежності коспопільчани отримають житло. А це ж більше ніж 100 квартир, які мешканці міста можуть отримати у цьому році.
На наступний рік планується здача ще одного об’єкта - 180-квартирного будинку, який також добудовується під керівництвом Станіслава Рязанова. Між іншим, він вже розпочав роботу, і за свої кошти. Але сподіваємося, що у 2010 році Кабмін також піде нам назустріч і виділить кошти на завершення цього будинку.
- Це ще раз доводить, що Костопіль - взірцеве місто. Щоразу він стає привітнішим, гарнішим та заможнішим. Чи маєте Ви рецепт такого успіху?
- Все просто: районна адміністрація, районна та міська ради дійшли висновку, що ділити їм немає чого, отже, потрібно працювати і створювати робочі місця. Якщо на великих підприємствах цього зробити не вдається, мають з’являтися нові, у вигляді маленьких підприємств, невеликих фірм. Варто лише сприяти розвитку малого бізнесу. Люди, які побували за кордоном, заробили певні статки, бачили на власні очі, як розвивається інфраструктура міст, починають вкладати гроші у розвиток середнього бізнесу, тим самим заповнюючи порожнечу міської інфраструктури. Головне - правильний підхід. Вважаю, що майбутнє Костополя лише за приватним сектором у комунальній, готельній, торгівельній, обслуговуючій тощо сферах. Важливо - не заважати розвиватися.
- Чи не з’явилися останнім часом у роботі депутатів Костопільської міської ради певні протиріччя щодо прийняття того чи іншого рішеня, адже незабаром вибори?
- Звичайно, без протиріч не буває, адже рада структуризована: 12 депутатів представляють БЮТ, 8 - Нашу Україну, 3 - УНП, 2- Соціалістичну партію, 1 - Партію регіонів, 1- Партію Зелених. Зрозуміло, що кожен партійний осередок хоче, щоб мешканці Костополя голосували за його кандидата у президенти України.
Що стосується проблем із прийняттям загальноміських рішень, то мушу визнати, що вони були, однак лише на початку - після виборів до міської ради. Тоді міська рада була вперше структуризована по партійних списках, і депутати “тягнули ковдру” у свій бік. Але протягом вже наступного року мені вдалося згуртувати депутатів і відповідальні та першочергові рішення приймалися одноголосно. Зараз у роботі міських депутатів немає збою та суперечок. Депутатський корпус працює, як злагоджений механізм, щоправда, для цього потрібно було докласти чимало зусиль, об’єднуючи їх у ціле. Зрозуміло, що зараз баталії потроху розгортаються, але це явище закономірне і тимчасове.
Я б хотів, щоб наступні чергові вибори голів та депутатів до сільських, міських, районних рад проходили на мажоритарній основі. І тоді в роботі рад не буде жодних суперечок і кожен матиме свою власну думку. Адже в таких містах як Костопіль, де кожен знає свого сусіда, виберуть саме тих людей, які достойні бути депутатами. А щодо виборів до обласних рад і до Верховної Ради України, то нехай вони проходять по відкритих партійних списках.
- Які головні завдання стоять перед Вами на наступний рік?
- Скоріше отримати нового Президента, щоб заспокоїлися політичні баталії в країні. Достойно провести вибори до органів місцевого самоврядування, сподіваюся, на мажоритарній основі. Між іншим, я маю твердий намір, вже вчетверте, балотуватися на посаду міського голови Костополя і розраховую на підтримку місцевих жителів. Всі незавершені питання повинні бути втілені у життя лише завдяки моїй злагодженій роботі, як міського голови, депутатського корпусу, районної адміністрації та районної ради. Мрію, щоб у місті стало жити ліпше та затишніше пересічному костопільчанину.
- І Вас не хвилює, що 2010 рік розпочинаєте без прийнятого міського бюджету?
- Зважати на це не будемо, не вперше. Переконаний, що все буде нормально: Держбюджет, а разом з ним і місцеві бюджети будуть прийняті. Головне - пережити цю важку зиму. Щоб не було зривів у подачі тепла, води, розчистці доріг. Щоб не було грипу та інфекційних хвороб.
Між іншим, привідкрию таємницю, і розповім, що, починаючи з 2010 року, у місті Костополі запрацює свій асфальтний завод. А, отже, сподіваємося, не потрібно буде їздити за сировиною за десятки кілометрів. Буде краще розвиватися будівництво нових доріг, і ремонт старих. Отож, помаленьку, але рухаємося вперед.
- Користуючись нагодою, що б Ви хотіли напередодні новорічних та різдвяних свят побажати костопільчанам?
- Усім - депутатському корпусу, членам виконкому, працівникам апарату міської ради, та костопільчанам - хочу побажати достатку, родинного спокою, затишку, тепла, достойної заробітної плати. Нехай усі Ваші мрії завжди збуваються. Добра і процвітання!
24.12.2009 | Спілкувалася Любов РОМАНЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 24.12.2009p. На головну сторінку |