Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №202 від 24.08.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Служу народу України!

Марш-кидок на атомну

Марш-кидок на атомну

або Якщо в армію - то за контрактом

Чотири години ранку. В одній із рівненських квартир лунає різкий дзвінок у двері. - Хто там? - Військовий посильний! Вас викликають у частину. Надзвичайна ситуація - диверсія на Рівненській АЕС. Буквально в лічені хвилини в напрямку Кузнецовська з Рівного вирушає резервна група підтримки на трьох БТРах з повним бойовим озброєнням. А тим часом у військовій частині підсилюють охорону КПП і штабу. Отримавши наказ, військовослужбовці вже здійснюють заправку транспорту із парку бойових машин. Уточнюються бойові розрахунки...

Такі бойові навчання зазвичай проводяться для підтримки бойової готовності особового складу військової частини окремого 29-го розвідувального батальйону 13-го армійського корпусу. Мова йде про особливу категорію військовослужбовців - солдатів контрактної служби.

Автору цих рядків удалося поспілкуватися з двома солдатами контрактної служби: рядовим Миколою Кравчуком (три місяці за контрактом після закінчення вищого навчального закладу) та рядовим Максимом Шевченком (півтора року строкової служби та вісім місяців за контрактом) (імена змінені). Про армійські будні хлопці розповідали з особливою гордістю, адже частина їхня незвичайна, позаяк справу має з секретними матеріалами, як би банально це не звучало.

- То як воно служиться, хлопці?

- До описуваної вище екстремальної ситуації нам треба бути завжди готовими. А тому весь розпорядок дня військовослужбовця контрактної служби орієнтований на передбачення подібних обставин. Адже обороняти Вітчизну може стати необхідним у будь-яку хвилину.

- Одразу перейдемо до розпорядку дня. Живете ви де?

- Вдома, а в частину ходимо, як на роботу. По-перше, вставати необхідно о 5-й ранку, щоб уже о 5.50 бути на території частини для ранкового шикування, щоб, у свою чергу, вже о 6.00 бігти п’ять кілометрів підтюпцем. Після бігу всі йдуть у так зване спорт-містечко, де за власним бажанням солдати займаються фізичною підготовкою на турніках та бруссях. Завершується зарядка близько сьомої години, після чого настає час гігієнічних процедур. Хто з “контрактників” мешкає поблизу частини, може прийняти душ та поснідати в домашніх умовах.

О 8-й ранку ми мусимо бути в частині, а о 8.45-9.00 – знову шикування. Потім - заняття з гуманітарної, спеціальної підготовки, тактики бою, вогневої підготовки та ін. Словом, парти, конспекти, викладачі... все як в інституті.

В нашому випадку ми вивчаємо дисципліни, відповідно до нашої спеціалізації. Оскільки в нас рота розвідки, одним із напрямків навчання є ведення розвідки та все, що з цим пов’язано, адже ми - майбутні розвідники. Є також перспектива роботи в СБУ чи правоохоронних органах.

О 14.00 знову шикування і - на обід. А вже без п’яти хвилин 16-ть усі знову шикуються. Потім, як правило, чистка зброї, обслуговування приладів спостереження та бойового транспорту. В 19.00 “контрактники” залишають військову частину та прямують додому.

Санітарний день у нас в суботу (наводиться порядок в казармах), робота лише до 14.00, неділя - вихідний.

Але це ще не все. Якщо вам судилося розділити долю служби за контрактом, не дивуйтеся, коли вас піднімуть уночі на чергову тривогу.

Продовжуючи тему, можна зробити висновок, що переваги “котрактника” перед солдатом строкової служби очевидні. Це відносна свобода пересування поза частиною у вільний час і пристойний заробіток.

Та й поводяться “контрактники”, як на мене, більш упевнено та невимушено. Адже кожен із них прийшов сюди за власним бажанням і надовго.




Армія стає професійною

Хлопці, напевно, радіють, що обов’язкова служба в армії нещодавно скоротилася на строк до одного року. А випускники ВУЗів служитимуть тепер ще менше - дев’ять місяців. Але цілком можливо, що незабаром строкову службу в армії буде зовсім ліквідовано, а на заміну їй прийде військова служба виключно за контрактом.

Нещодавно в місті Новоград-Волинський Житомирської області було вперше створено військову окрему механізовану бригаду американського зразка. Туди набирають військовозобов’язаних чоловіків віком від 19 до 40 років, які не мають військових звань офіцерського складу і прапорщиків, на посади солдатів, сержантів і старшин.

- Рівняни теж мають можливість підписати контракт і працювати в Новоград-Волинську, - розповідає старший помічник начальника 2-го відділення, капітан Рівненського міського військкомату Едуард ПАВЛЮЧЕНКО. – Підписати контракт можуть також студенти, які мають вищу освіту та не служили в Збройних силах України. Контракт складається строком не менше, як на три роки. Розірвати його за власним бажанням неможливо, хіба що того вимагатимуть обставини (стан здоров’я чи несприятливі обставини в сім’ї).

- “Контрактникам” надаватиметься гуртожиток. У кімнаті житимуть по двоє військовослужбовців. Словом, ніяких побутових незручностей не існуватиме, тому солдати зможуть зосередитися виключно на військовій справі. Щодо оплати, то за місяць рядовий солдат отримуватиме 600-665 гривень, старші водії, кухарі - 630-810, склад екіпажів - 630-810, механіки, водії - 645-830, командири відділень - 665-838 гривень. Крім того, військовослужбовцям надається ряд пільг, є навіть можливість отримати вищу освіту за рахунок держави.

24.08.2005Олександр ДЖИГИРЕЙ, Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 24.08.2005p. 
На головну сторінку