Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №433 від 27.01.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Пиво знищує чоловіків

Пиво знищує чоловіків

Надворі - давно не бачена зима з 25-градусними морозами. Усе живе й розумне, здавалося б, має стерегтися й берегтися. А тим часом молодь старшокласно-студентського віку, як і в спеку, тиняється вулицями міста з пляшками пива. Дудлить його просто на вулиці і в транспорті. Де логіка, де розум і де загальна культура? Питання риторичне. Тому громадяни схвалюють нещодавній Закон Верховної Ради про заборону розпивання слабоалкогольних напоїв у громадських місцях. До того ж, перелік місць, де така заборона повинна діяти, місцева влада може розширити. Утім, головне тут, щоб органи правопорядку простежили за виконанням Закону.

- Думку, що життя з пивом буцімто чудове й легке, нам нав’язала насамперед реклама. Бо саме вона посприяла залученню молодих людей до нового виду “культурного дозвілля”. Прогулюватись з пляшкою цього напою стало явищем модним і доволі популярним на нашій території. Такого немає в жодній європейській країні, - розповідає Галина КАШПЕР, лікар-методист обласного центру здоров’я. Культ пива відвертає нашу молодь від справжньої культури. Адже чи не про це говорять викинуті під ноги порожні пляшки. Пиво сприймається як дуже вдалий спосіб “убити” час, а відтак, “прикрившись” пивною піною, сховатися від реальної дійсності.

- Отож бо й воно: люмпен нацмулиться пива чи ще там чого та й, осмілівши, видирає мобільні телефони з рук порядних громадян або ж дітей посеред білого дня. Плюс брутальна лайка в розмовах поміж собою, а часто й поблизу церков та соборів. Яку статистику не візьми - усе найгірше в нас...

- Так. За даними фахівців, рівень споживання пива в Україні складає близько 31-33 літрів у рік на кожного жителя України. Воно є повноцінним алкогольним продуктом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний з високим вмістом “важких” багатоатомних спиртів, здебільшого пропилового й ізоамілового. Ці спирти ще називають сивушними маслами. Приміром, у півлітровій пляшці пива із вмістом алкоголю 5,8 відсотка стільки ж спирту, скільки й в 60 грамах горілки. Пиво, як і алкогольні напої, призводить людину до алкоголізму, оминаючи стадію побутового пияцтва. Особливість пивного алкоголізму полягає в тому, що розвивається звикання не тільки до алкоголю, який міститься у пиві, але й до седативної (заспокійливої) дії самого пива.

- Отже, пивний алкоголізм - це не вигадка, а сувора реальність?

- За спостереженнями лікарів, через порушення обміну речовин сп’яніння від пива дуже важке і супроводжується змінами в різних органах і системах. З усіх видів алкоголізму пивний виникає найлегше і позбутися його непросто. Всі твердження про те, що пиво, на відміну від інших алкогольних напоїв, не шкідливий, а навіть корисний для людського організму продукт, є помилковими і повністю спростовані результатами досліджень вчених за останні роки.

Ба більше, внаслідок наявності у пиві вуглекислого газу й великої кількості води, воно добре втамовує спрагу й швидко всмоктується в кровоносне русло, що відразу викликає більш виражене сп’яніння, аніж горілка. Понад те, залежність від пива сильніша, ніж, скажімо, від вина. При надмірному його споживанні уражаються клітини головного мозку, послаблюється інтелект. Споживання цього напою дітьми та підлітками призводить до швидкого формування алкогольної залежності, деформації особистості, порушення психіки, а також має негативні моральні й соціальні наслідки, що характеризуються ростом правопорушень.

- Вкажіть конкретні негативи на людський організм. Насторожує й інше: Україна хмелю вирощує дуже мало, а пива - понад край.

- Варто знати й усвідомити всю шкідливість цього підступного напою та його негативний вплив на організм людини, а саме: ожиріння. Пиво збуджує апетит. Прийом значних порцій цього напою може призвести до порушення вуглеводно-жирового обміну в організмі, а відтак й до ожиріння. Воно пригнічує вироблення чоловічого статевого гормону (метилтестостерону), призводить до збільшення жіночих статевих гормонів. Тож відбувається ожиріння за жіночим типом: жир відкладається на стегнах, плечах і грудях. Втрата еластичності судин. В умовах підвищеного тиску крові кровоносні судини втрачають еластичність, гладка мускулатура судин слабшає, а стінки стають дуже в’ялими. Особливо це небезпечно для судин серцевого м’яза.

“Пивне” серце. Великий об’єм випитої рідини призводить до збільшення об’єму крові в організмі. Відтак серцевий м’яз працює в режимі перевантаження. Серце значно збільшується в об’ємі, але стає малопрацездатним, “пивним”. Воно розтягується, внаслідок чого його стінки значно тоншають. Кобальт, який міститься в пиві як піноутворююча добавка, призводить до дефіциту вітаміну В1, що сприяє послабленню серцевого м’яза.

“Пивний” живіт. Вживання великої кількості рідини призводить до розтягування м’язової стінки шлунка, що знижує тонус м’язових волокон. Відкладаються значні жирові накопичення. Тож на животі утворюється величезний сальник. Збільшення об’єму черевної порожнини призводить до розтягування стінок кишківника (атонії), що викликає запори, здуття.

Жовчнокам’яна хвороба. Пиво здійснює релаксаційну (розслаблювальну) дію, характерну сечогінним ефектом. Під його впливом деформується гладка мускулатура жовчних протоків, що викликає дискінезію жовчовивідних шляхів. Це призводить до застою жовчі у жовчному міхурі, утворюючи “пісок”. З часом неминуче з’явиться дрібне каміння-конкременти, яке супроводжується сильними різкими коліками. Тому: пиво - не просто хмільний напій, а засіб дії на людину, який знижує її фізичні й розумові здібності, викликаючи залежність, що призводить до пивного алкоголізму.

27.01.2010Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 27.01.2010p. 
На головну сторінку