№434 від 04.02.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Інтерв’ю
Одним із головних напрямів життя міста є бюджет. Поцікавитися, як минув 2009 рік, та які перспективи чекають на рівнян у 2010-му, ми вирішили у голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Рівнеради Сергія ПАЛАДІЙЧУКА.
- Міський бюджет був виконаний на 99,2 відсотка. І, на мою думку, це дуже хороший показник, оскільки бюджетний механізм передбачає, що при відхиленні бюджету на 3-5 відсотків таке планування є ефективним і точним.
До речі, якщо брати до уваги першопочаткові цифри, то міський бюджет ми навіть перевиконали, адже при планових показниках,
які ми розробляли на початку року,
міський бюджет мав становити
488 млн. 957 тис. 102 гривні.
Хочу наголосити, що ключовим податком, який забезпечив виконання бюджету, був податок з доходів фізичних осіб, а саме 210 мільйонів гривень при запланованих 211.
Другий, достатньо великий показник, який ми отримали - це податок з прибутку підприємства. Він становив 3,5 мільйона гривень, при запланованих 1,6 мільйона. Також ми отримали 33,5 мільйона гривень плати за землю.
Ще хочу зазначити, що у 2009 році відбулося перевиконання на 2 мільйони гривень надходжень по податку з власників транспортних засобів. Саме ці кошти адресно спрямовуються на відновлення транспортної мережі міста.
Близько 21 мільйона гривень отримали з власних надходжень бюджетних установ. Тут перевиконання становило 5 мільйонів.
- Що вплинуло на зменшення надходжень у минулому році?
- Одна з ключових позицій, через яку ми недоотримали гроші до міського бюджету, це податок за торговий патент. Через відміну грального бізнесу він був суттєво обмежений, а саме цей вид податку складав значну частину міського бюджету.
Другий фактор - це простоювання близько 5 місяців підприємства “РівнеАзот”. За моїми оцінками, місто втратило через це майже 5 мільйонів гривень.
Однак, незважаючи на ці всі негативні фактори, ми змогли отримати кінцевий результат, близький до оптимального.
Також хочу зазначити, що ще у червні-липні минулого року бюджетною комісією була ініційована низка заходів, спрямованих на оптимізацію витрат з міського бюджету. І, порівняно з іншими містами України, Рівне досить непогано з цим впоралося.
- Чи більш складно, порівняно з минулим роком, відбуватиметься бюджетний процес Рівного у 2010 році?
- Він вже проходить більш складно, оскільки станом на сьогодні не прийнятий загальнодержавний бюджет. А я передбачаю, що раніше 15-20 лютого він прийнятий не буде. Це означає, що місцеві бюджети можна буде прийняти лише у перших числах березня. Однак наразі вступає в дію тимчасовий розпис. Це документ, який регламентує необхідність здійснення видатків по принципу 1/12 річного бюджету.
Загалом я бачу бюджетний процес 2010 року достатньо складним, але ці складнощі лежать не у площині місцевого рівня, а у Києві. Однак хочу запевнити рівнян, що ми, у свою чергу, робимо усе для того, щоб жителі міста не відчували ніякого впливу тих негативних процесів, що відбуваються у державі.
04.02.2010 |
Рівне-Ракурс №10 від 04.02.2010p. На головну сторінку |