Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №434 від 04.02.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Враження

Такі вони – німці

Такі вони – німці

Багата європейська країна з суперечливим минулим, в образі багатьох архітектурних пам’ятників, з квітучим сьогоденням у вигляді пивних фестивалів і різних кліматичних курортів. Розповідати про Німеччину можна довго. А все ж краще один раз відвідати цю дивовижну, постійно іншу, цікаву і занадто точну Німеччину.

Пенсіонери їздять у кабріолетах

У багатьох німців, особливо старшого покоління, “в крові” - постійно виявляти претензії, адже вони люблять увагу інших. Але як клієнти, німці дуже вимогливі та суворі. Золоте слово для спілкування - “bitte” - вживається усюди: в магазинах, на вулиці, транспорті, і якщо ви ненароком натрапите на типового німця чи німкеню, вихованих в традиціях “immer bitte” (завжди будь-ласка), то не дивуйтеся, якщо вам відмовлять у допомозі, якщо ви забули сказати “чарівне слово”.

Життя німецьких пенсіонерів настільки стало комфортним та безтурботним, що робити покупки в магазинах стало їхнім хобі. Вони ходять на шопінг, вечеряють зазвичай у дорогих ресторанах, що не завжди можуть собі дозволити люди, які мають сім’ю та працюють. Регулярно відвідують косметичні салони, салони краси.

Сьогоднішні пенсіонери, що живуть у нелегкий навіть для Німеччини час, найщасливіші. Чому? Бо вони отримують високі пенсії. Цьому чиннику є багато об’єктивних причин. По-перше, всім відома німецька заощадливість. Деякі під час роботи сплачували різноманітні внески, які впливали на розмір пенсії. Багато залежало і від місця роботи.

Як результат - пенсіонери їздять у кабріолетах, одягаються у дорогі наряди, їздять по дорогих круїзах. У ресторанах молоді майже не видно, натомість делікатеси смакують 70-річні дідусі та бабусі.

Моя знайома, 80-річна німкеня, щомісяця на свій рахунок отримує 2000 тисячі євро пенсії. У цю суму ще входить пенсія вдови. Між тим, бабусі достатньо 800 євро для того, щоб оплатити квартиру, страховку та харчування. Скажу відверто, що за такі гроші, ні в чому собі не відмовляючи, пенсіонер може щомісяця їздити відпочивати, і не тільки на рідне Балтійське море, але й на Майорку, або вирушити в круїз на Канари, що з французької перекладається як “рай”, якого пересічний український пенсіонер навряд чи досягне.

Сніданок по-німецьки

Свіжі булочки та тортики зранку для німців - святе, та й сніданок у них відіграє важливу роль. Він вважається добрим стартом на весь робочий день, а, отже, має бути ситним. Як шанувальники гарного сніданку на терасі в колі сім’ї чи наодинці, в транспорті дорогою на роботу чи в німецькому кафе, німці завжди повинні мати свіжі булочки, які вони ділять навпіл, намазуючи їх, зазвичай, варенням, маслом із салямі, сиром, паштетом або медом. Хто ж влаштовує великий сніданок, то на столі ще є варені яйця, червона риба, сир, фрукти. Це входить в раціон хорошого сніданку. П’ють німці до сніданку переважно каву з молоком, сік, рідко - чай.

У типових німецьких булочних, що не схожі на наші українські чи на пострадянські, з самого ранку вам запропонують великі закриті бутерброди з різною начинкою. Окрім цього, великий вибір тортів, круасанів, хрумкого хліба та різної випічки.

3/4 години - для читання

Громадянки та громадяни Німеччини, за повідомленням статистичного федерального відомства, проводять за читанням три чверті години на день. При цьому найбільше часу, а саме - 22 хвилини, щодня відводиться для читання газети. Часу для книг - приблизно 8 хвилин, журналів - 5 хвилин. Інший час присвячується на читання інструкцій по експлуатації, брошур і каталогів.

Діти з 10 років і молоді люди читають на дозвіллі приблизно півгодини на день. У наступних вікових категоріях час читання піднімається: у дорослих старше 40 років - до однієї години. Старші німці, будемо казати, уже пенсійного віку (65 років) читають найбільше з усіх інших категорій населення, в середньому півтори години на день.

Німецькі робочі будні

Часто стверджують, що життя в Німеччині - це життя у світі розваг та задоволень. Проте 70 відсотків німців не можуть відключитися після кінця робочого дня і залишити за спиною робочі будні та повноцінно відпочивати. Шеф, професійні зобов’язання, кар’єра та офісні справи - все це береться в кінці робочого дня і в ліжко. Навіть кожен четвертий працівник не може відмовитися під час відпустки від офісної балаканини і професійних обов’язків. За результатами досліджень, 25 відсотків усіх відпочиваючих беруть з собою у відпустку мобільний телефон, персональний комп’ютер, щоб бути у зоні досягнення для шефа та колег навіть у піщаному замку чи під пальмами.

Любителі подорожувати

Відомо, що німці подорожують світом найбільше з усіх народів. Пристрасть до подорожей у них в крові. Але левову частку подорожуючих, як ми зазначали, складають німецькі пенсіонери.

Німцеві немає значення, який рік за плечами минув. Самотужки чи з коханою людиною, в інвалідному візку чи при здоров’ї, вони постійно їздять, охоче відвідують різноманітні екскурсії, сидять часто і допізна в ресторанах, де ввечері, коли грає жива музика, - яблуку ніде впасти. Так, німці полюбляють танцювати, щоправда, жива музика трохи відрізняється мотивами від нашої, української. Тим самим їх музика робить скупими їхні ритми. На жаль, Сердючки немає...

Культура купатися в костюмі Єви

дозволена на усіх пляжах Німеччини. Тут діє правило: “Що не забороняє закон, те забороняє совість”, проте далеко не для всіх. Багатьом німцям невідоме слово сором. У них це нормально. І якщо десь на Півдні на березі моря можна побачити молодих жінок, оголених тільки зверху, то на деяких озерах столиці, а їх тут чимало, нудистський спосіб пропагують дідусі та бабусі, мами зі своїми чадами та інші представники населення. Для нас це не просто незвично, для нас це дико. Погодьтеся, ніхто ж перед вами не ставав та не роздягався перед самісіньким носом догола. Тут є пляжі, де засмагають голяка, де змішана публіка, проте ніде немає місць, де б це було заборонено. Приведіть сюди свою дитину, і вам будуть усі відповіді на запитання з анатомії. Не затуляти ж дитині очі на всі ті речі.

Такий спосіб відпочинку німців начебто суперечить їх- ньому вихованню, адже стереотипи, усілякі кліше та поняття дають нам опис ніби іншого німця. Але якщо ви не вірите - зайдіть у сауну чи баню, які здебільшого у Німеччині спільні (жінки та чоловіки разом), і переконайтеся, що німці не комплексують попаритись голяка. Хоча це виглядає далеко не естетично та й самі посудіть, яка це картина. Ніхто вас не питатиме, чи подобається вам сусід навпроти...

Проведемо паралель

Хоча на світлофорі німці люди досить дисципліновані, і при переході дороги дуже легко відрізнити німця від іноземця. Німці будуть чекати зеленого світла, навіть якщо на дорозі автомобілів не видно. Мігранти переходять вулицю хаотично, часто нехтуючи дорожніми правилами. На таких людей німці завжди дивляться, похитуючи головою, або вслід і виховне слівце кинути можуть. Але, як ми вже зазначали, варто пригріти сонцю - “геть пляжні наряди”. Такі вони, німці…

04.02.2010Аліна БУДАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 04.02.2010p. 
На головну сторінку