№435 від 11.02.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Контакти
Історія хвороби цієї дитини доволі непроста. Хлопчик народився з критичною вадою серця - транспозиція магістральних судин. (Подвійне відходження магістральних судин від правого шлуночка (ПВМС) - це комбінована вроджена вада серця (ВВС), при якій легеневий стовбур і аорта відходять від правого шлуночка. Вперше описано у 1866 році, - автор).
Нещодавно в Рівненській обласній дитячій лікарні на запрошення головного лікаря Віталія Бойка побував директор Італійського благодійного фонду “Licos” Алєсандро Калі. Мета візиту - досягнення домовленості про співпрацю між Рівненським дитячим лікувальним закладом і благодійною організацією у рамках проекту “Меlо”, який активно впроваджується в Україні та Молдові два з половиною роки поспіль, розповідає Ніна МІНІЧ - редактор прес-центру обласного центру здоров’я. Основна спрямованість фонду - надання термінового лікування хірургічного типу дітям із серйозною патологією у галузі дитячої кардіохірургії, пластичної, щелепно-лицьової хірургії, онкогематології, нейропсихіатрії. При сприянні Міжнародного фонду “Україна 3000” звідки, власне, і розпочалася діяльність фонду, з серпня 2007 року в Україні вже прооперовано до 25 дітей, які потребували серйозного хірургічного втручання. Перевага насамперед надавалася дітям-сиротам та тим, що позбавлені батьківського піклування.
Приїзд до Рівного директора “Licos” також не випадковий. Як розповіла завідувачка педіатричного відділення №2 Рівненської обласної дитячої лікарні Оксана ЛОЗОВА, їхнє знайомство з благодійним фондом триває понад рік і за цей час вдалося досягти певних успіхів у проведенні серйозних хірургічних операцій двом діткам з Рівненщини. Так, весною прооперували тринадцятирічну дівчинку з Сарненського району з приводу пухлини верхньої щелепи, а в грудні - 11-річного хлопчика з Березнівського району Іванка Сичика. За словами Оксани Лозової, зараз з Рівненщини на операцію готується ще одна дівчинка з важкою вадою серця. Співпраця лише розпочалася.
Організатори проекту планують активно контактувати в лікарнях Києва та обласних центрах України. На часі - обмін досвідом між персоналом лікарень, стажування по спеціалізації у міжнародних лікарняних закладах, організація міжнародного волонтерства, налаштування стосунків з підприємствами, які підтримуватимуть ініціативу, а також проведення тематичних конференцій та семінарів, які сприятимуть поширенню ініціативи задля охорони здоров’я дітей.
11.02.2010 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 11.02.2010p. На головну сторінку |