№437 від 25.02.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Виставка
Арт-проект “Алегорія душі” - персональну виставку робіт художника Олександра БОБРИШЕВА, яка складається переважно з зимових акварелей, вже мали можливість побачити мешканці Києва, Одеси, Іллічівська, а тепер і рівняни. Підтримати колегу прийшли не лише художники, але й поети, барди, фотохудожники, журналісти.
Крім зимової теми, присутній натюрморт, міський пейзаж та портрет. Варто сказати, що акварельною тематикою художник захоплювався не завжди, колись він всерйоз займався монументальним напрямком - мозаїкою та технікою металопластику. Багато рівнян бачили роботи Олександра на фасадах будівель, які створювалися в кінці 70-х років. Одна з них розміщена на парадному вході ЗОШ №15, інша - на стінах МПК “Текстильник”.
У 1986 році Олександр змінив “метал на акварель”. Бобришев зауважує, що техніка акварелі тільки на перший погляд здається легкою. Насправді цей процес доволі кропіткий і потребує безперервного процесу малювання. Інколи, щоб добитися певного результату, доводиться зробити кілька варіантів картини, з яких обирається лише один кращий. Художник вважає процес малювання інтимною річчю, - навіть на пленерах, які проводять на природі, Олександр намагається усамітнитися, бо будь-яке відволікання може раптом зіпсувати усю працю одним невірним рухом.
Як зізнається художник, критики часто “таврують” митців стилями, в яких вони працюють: “Скажімо, займався я темою моря, називають мариністом, малюєш квіти - ти вже флорист. Виходить, коли я займався метало-пластиковими композиціями, був “металістом”. Звісно, це жарти, але бували й кумедні випадки. Якось Бобришев готував персональну виставку “Сяйво нічного Пйотркува” у польському місті Пйотркув-Трибуна-ль-ський. Виставка мала відкриватися першого квітня. В останній момент виникла проблема з дозволом на вивезення робіт за кордон. З цієї причини навіть організатори “персоналки” не знали до останнього, чи відбудеться виставка саме в цей день. Ті, хто чекали на відкриття, не могли зрозуміти, жарт це чи ні. Роботи все-так привезли, але раптом прийшла ідея розіграти присутніх.
І ось у день відкриття виставки організатори сповіщають, що автор не зміг привезти свої картини, тому на виставці експонуватимуться чисті аркуші лишень з підписом художника. Народ цей факт, звісно, завів, багато хто “купився”, тим паче, що в рамах дійсно був чистий папір. Організатори почали показувати комп’ютерне слайд-шоу з репродукціями Бобришева і глядачі вже повністю повірили в такий казус. Але в певний момент жартівники почали зривати з картин папір, за яким все ж таки були справжні акварелі.
25.02.2010 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 25.02.2010p. На головну сторінку |