Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №227 від 16.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Юрія Костенка нагороджено

найвищою відзнакою Острозької академії

10-11 лютого лідер Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Юрій Костенко відвідав Рівненщину. Упродовж двох днів він провів зустрічі з мешканцями нашого краю. В Острозі його було відзначено найвищою нагородою цього навчального закладу - срібною медаллю Князя Василя-Костянтина Острозького за значний внесок у розбудову незалежної Української держави, розвиток національної культури, освіти та духовності.

Під час вручення нагороди ректор Ігор Пасічник наголосив, що Юрій Костенко на посаді міністра екології усіляко сприяв створенню та становленню Академії. Ректор висловив переконання, що й надалі Національний університет «Острозька академія» буде співпрацювати з Українською Народною Партією.

Користуючись унікальною нагодою, ми поспілкувалися з Юрієм Костенком на найрезонансніші суспільно-політичні теми.

- Юрію Івановичу, уже минуло більше 15 років незалежності нашої держави і, попри це, Україна досі ще не стала українською. Чому?

- У парламенті жодного скликання не набиралося 226 голосів проукраїнськи налаштованих депутатів. Частку націонал-демократів у парламенті яскраво продемонструвало голосування за внесення до порядку денного питання про визнання вояків ОУН-УПА у вересні цього року - близько 150 депутатів.

Проукраїнським політиком є Президент Віктор Ющенко, але він керівник демократичної держави, а тому змушений працювати за законами, створеними Верховною Радою. Та нині лише Український Народний Блок Костенка і Плюща позиціонує себе чітко як права проукраїнська політична сила, що орієнтується на інтеграцію в євроатлантичні структури.

- Але ж є ще низка правих партій…

- Створення Блоку «Наша Україна» зразка 2006 означає відмову тих партій, що до нього увійшли, від власної ідеології, адже домінанта блоку - партія НСНУ яскраво вираженої ідеології не має і сповідує центристсько-ліберальні погляди. БЮТ - це своєрідне політоб'єднання під вибори, лідери якого на Сході закликають до «не просто дружби, а тісного сотруднічества с Росієй» та двомовності, а на Заході переконують виборців у щирості євроінтеграційних намірів. Переконаний, що після виборів на правому фланзі залишиться лише представлена в парламенті Українська Народна Партія.

- Ваші конкуренти стверджують, що у Блоку Костенка і Плюща невисокий рейтинг…

- Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, наш рейтинг коливається між 3 і 4,5 відсотками, що є цілком прохідним показником. Навіть провідні телеканали, що, до речі, тими ж конкурентами і контролюються, тепер вимушені говорити про те, що Український Народний Блок має високі шанси подолати тривідсотковий бар'єр. Окрім того, телефонне опитування, проведене ТК «Рівне-1» засвідчило, що бачити фракцію Костенка і Плюща у Верховній Раді бажає половина рівнян.

- Що є причиною нинішньої суспільно-політичної кризи?

- Після поразки антиукраїнських сил на минулих президентських виборах вони намагаються взяти реванш на майбутніх парламентських перегонах. Причому впадає в око ще декілька речей: злагодженість дій опозиції, яка складається з «учорашніх» (тих, хто воював проти Президента Ющенка), і частини тих, хто підтримував Президента Ющенка - це Юлія Тимошенко та Володимир Литвин. Дії цієї опозиції скоординовані з «дружніми» діями Росії щодо України. Це і газовий конфлікт, і захоплення маяків, і заборона на ввезення в Росію українського м'яса й труб.

- Як Ви характеризуєте «газову угоду» з Росією?

- Газова угода, підписана Єхануровим з Росією в екстремальних умовах, дала можливість Україні перезимувати. Що ж до критики, то чому уряд Тимошенко, який почав працювати з лютого 2005 року, не спромігся за 8 місяців підготувати й підписати з Росією набагато кращу угоду в квітні-серпні? Тому екс-прем'єр не має права критикувати з таким азартом погану газову угоду, бо й сама несе за неї величезну відповідальність.

Хочу наголосити також на тому, що ми ніколи не купували в Росії дешевого газу. Ми розплачувалися. Тільки не живими грошима, а своєю власністю, наприклад, ядерною зброєю, за яку Росія не розрахувалася в повному обсязі. Зокрема, це й активи колишнього Радянського Союзу, які залишилися в Росії, заощадження українських громадян - а це 132 мільярдів доларів тощо.

- Нині деякі політики кажуть, що і в Україні, і в Росії існують радикальні політичні сили, які зацікавлені в поглибленні конфронтації між державами.

- Український Народний Блок Костенка і Плюща виступає за дружні стосунки з Росією, але на рівній основі. Без такого підходу наші стосунки ніколи не будуть ефективними. Завжди буде спокуса комусь «краник» прикрутити або ще щось зробити. На всіх переговорах, у яких я брав участь, - а це розподіл і Чорноморського флоту, і ядерної зброї - як тільки ми висували Росії наші обґрунтовані пропозиції, то чули у відповідь: «Якщо ви не погоджуєтеся, ми вам прикрутимо «краник». Так от, щоб до цього не вдаватися, потрібно налагодити наші стосунки на основі норм міжнародного права.

- Відвідуючи Рівне, ви зустрічалися з директором «Рівнеоблводоканалу» Володимиром Хомком. Якої ви про нього думки?

- Те, як пан Хомко зумів швидко перетворити одне з найгірших комунальних підприємств Рівненщини на найкраще в Україні, вражає. Переконаний, що досвід таких фахівців необхідно передавати і в інші регіони. Окрім того, мені імпонує його виборча програма на посаду міського голови Рівного: одразу стає зрозуміло, що ця людина - український патріот, корінний рівнянин, якому болять як проблеми комунального господарства, так і проблеми духовного та культурного розвитку. А з цим, на жаль, у Рівному, як і в більшості міст нашої держави, є серйозні проблеми. Високу оцінку Володимир Хомко отримав і з вуст міністра житлово-комунального господарства Павла Качура, який, до речі, є членом ради НСНУ. Тож підтримка місцевою організацією цієї партії палкого прихильника Януковича Віктора Чайки викликає подив не лише у вашому місті, а й у Києві.

16.02.2006Розмовляв Ігор ГОШОВСЬКИЙ



Рівне-Ракурс №10 від 16.02.2006p. 
На головну сторінку