№439 від 11.03.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Зміна дати
Відтепер останній дзвоник у школах лунатиме чи не за день до випускного - 27-28 травня. Погодьтеся, ситуація дещо незвична, і школярі, м’яко кажучи, нею не зовсім задоволені. По-перше, замість двох повноцінних свят, у них, фактично, вийде одне. Та й погуляти, залишивши за плечима пройдені іспити, ні про що не турбуючись, їм не вдасться. Адже після масових гулянь треба буде готуватися і налаштовуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, що розпочнеться вже другого червня.
Ще одним мінусом такого нововведення є те, що зараховувати результати тестів як державну підсумкову атестацію, тепер не вийде. Поки розпочнуться тести, атестати вже будуть у руках випускників. Тож складати доведеться і те, й інше. Випускники 11-х класів писатимуть шкільні контрольні роботи з трьох предметів: обов’язково - з української мови (переказ), з математики або історії України, а також з предмета на вибір учня. Ці бали зараховуватимуть до атестата. Щоправда, багато випускників оцінками в атестаті зовсім не переймаються. Та й навіщо? Адже вступатимуть за сертифікатами незалежного оцінювання.
“У Міністерстві освіти обіцяють, що середній бал атестата враховуватимуть у спірних ситуаціях при вступі - коли на одне місце претендуватимуть кілька учнів з однаковою кількістю балів у сертифікатах з тестування. Це б підвищило престижність атестата. Але поки що такого положення в Умовах вступу до ВНЗ немає”, - каже начальник міського управління освіти та науки Віталій НОВАК.
У свою чергу, заступник міського голови Галина Кульчинська задоволена таким нововведенням: “Це абсолютно правильно і нормально - таке проведення свята. Саме 29 травня у місті Рівному пройде загальноміське свято - парад випускників, і хай ніхто не переживає - воно відбудеться, і на достойному рівні”. Галина Григорівна повністю погоджується з такою системою, каже, що таке розмежування між випускним і початком ЗНО дасть змогу учням відповідальніше поставитися до вступу у ВНЗ. “Раніше учні, відгулявши випускний, залишали позаду всі свої турботи із навчанням, проте у цьому випадку ці клопоти лише починатимуться і лягатимуть на їхню відповідальність”, - говорить пані Кульчинська.
Проте не в захваті від такого поспіху й деякі вчителі, яким, як завжди, не вистачає годин дочитати матеріал. Тим часом батькам доведеться поквапитися із підготовкою до випускних вечорів. Часу, виходить, залишилося не так вже й багато. До того ж, вже потрібно думати, у що ж святкове одягнути своє кохане дитя. Батьки поки що розгублені - чи треба вже бігти купувати дітям випускні сукні та костюми, чи орендувати їдальні, кафе і ресторани й узгоджувати меню, чи все-таки не брати у голову, і пустити все на самоплин? Але ж якщо не поквапитись, то все можуть розібрати за лічені дні.
Також на майбутнє освітяни рекомендують випускникам організувати гучне застілля вже після зовнішнього незалежного оцінювання, залишивши за плечима метушню зі вступом.
Цьогоріч організатори загальноміського дійства обіцяють внести деякі приємні корективи. Подумують і про влаштування дійства з концертно-розважальною програмою, вже під кінець здивувати всіх святковим феєрверком.
11.03.2010 | Алла БІДЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 11.03.2010p. На головну сторінку |