№439 від 11.03.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Між нами, дівчатами
Олена вже вкотре за ранок дивилася на себе у дзеркало. Поспішати до вузу не потрібно було - вихідний. Батьки поїхали на дачу, брат десь побіг гуляти з друзяками. Цілий день роби що хочеш, займайся улюбленими справами - ніхто проти тобі слова не скаже. Краса!
- Я - копія свого тата! - подумалось Оленці. - Це, звісно, добре, враховуючи той факт, що тато мій - директор одного із місцевих солідних підприємств, і завдяки йому я маю все, що захочу. Але для того, щоб заробляти стільки грошей, тільки зовнішньої схожості, на жаль, недостатньо!
Що добре таткові, то не завжди - доні!
- Але ж якби я хоч лицем вийшла! - вигукнула в серцях дівчина і так стукнула гребінцем об туалетний столик, що аж пальця забила. - Аби хоч лицем! Можливо, такі великі очі, такий ось здоровенний ніс та тоненькі губи й личать чоловікові (хоча над цим ще треба подумати...) Але ж ніяк не мені, молодій дівчині. Днями мені моя найкраща подруга сказала, що нещодавно бачила хлопця, який дуже схожий на... мене. Чудовий комплімент, нічого не скажеш. А я таки ще те страхопудало, чи навіть страшисько - не знаю, як краще.
Недарма ж мама казала, що навіть щойно народженою я не виглядала, як пре-красне янголя. Мама навіть сварилася на лікарів, що вони їй не ту дитину дають. Що, мовляв, у неї, такої прекрасної та чарівної леді, не може бути такого “гидкого каченяти”, як я! Але вона таки мала змиритися з моєю участю. І коли я підросла, мама, щоб не лякати сусідів та знайомих, змушена була вивезти мене до бабусі та дідуся у село. Правда, по досягненню мною шкільного віку батьки знову забрали мене до себе, в місто. Кращою я не стала, але і надалі, коли батьки були запрошені на гостини чи до театру, із собою мене вони намагалися не брати. Ну, що ж. Вихідними я багато читала, що дало мені змогу закінчити із золотою медаллю школу та вступити до гарного вузу...
Брат - трішки кращий за мавпу
Внутрішній монолог Оленки був перерваний дзвінком у двері. Це був брат Микола, учень випускного класу. Щось мугикнувши на привітання, брат вкинув якісь речі до ранця, схопив на ходу яблуко, та зник за вхідними дверима так само несподівано, як і з’явився.
Оленка тим часом змінила яскравий домашній халатик на спортивну форму, та знову підійшла до дзеркала, роздумуючи, як то краще вкласти волосся, щоб воно не заважало вправам. А думки знову просилися зовні.
- Ось Миколка. Нормальний хлопець. Не красень, але й не жах небесний. Трішки кращий за мавпу, - так, здається, книжки пишуть. Ми з Миколкою обоє дуже схожі на тата. А тато в свою чергу на свого тата. Одного разу, граючись, я приміряла дідусеві окуляри, то бабуся мало не зомліла. “Оленко, доню, - сказала вона, - та ти ж - викапаний дід!” Навіть сльозу змахнула. Чула б вона, як я ревіла за хатою в кущах. Я - дід! Що кому казати? Миколка, як і тато від діда, успадкував клишоногість. Це Миколі пощастило серйозно. Гордий, бо бач - у армію з таким діагнозом не беруть. У мене, благо, клишоногості немає. Щаслива? Еге ж! Зате у мене, як у тата зуби криві! Ось!
Цікаво, де ж у цей зародковий момент моя красива мама-леді була?..
11.03.2010 | Олена СОНЯХ |
Рівне-Ракурс №10 від 11.03.2010p. На головну сторінку |