Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №444 від 15.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Старі угоди - нові проблеми

Будівельний скандал у Рівному

Будівельний скандал у Рівному

Інвестори “Золотої підкови” добиваються правди

Щоб отримати омріяні квартири в елітному житловому комплексі “Золота підкова”, люди брали кредити, продавали свої “хрущовки” і займали гроші. Активна реклама у ЗМІ, великий спектр акцій щодо пониження вартості житла та будівельний бум, який у 2007-2008 роках точився в Україні, сприяли залученню все нових потенційних клієнтів. Сьогодні їх більше 50. Вони купили свої квартири в елітному будинку, який може стати черговим довгобудом.

У 2004 році спільне україно-болгарське підприємство “Богдан” уклало договір з управлінням капітального будівництва м.Рівне на чолі з тодішнім начальником Сергієм Полоцьким про спорудження мікрорайону на вулиці Соборній. Це мало бути своєрідне міні-містечко із власною інфраструктурою та 15-ма багатоповерхівками. Навіть рух транспорту у майбутньому комплексі накреслили. Але вже за два роки всі права та вимоги компанія “Богдан” передала ТОВ “Перша Українська індустріально-інвестиційна компанія”, яка і стала в подальшому офіційним забудовником багатоповерхівки на вулиці Соборна, 283. УКБ ж прийняло на себе обов’язки замовника.

За словами одного з власників квартири (інвестора) комплексу “Золота підкова” Сергія САМКОВСЬКОГО, оселі продавали через Фонд Фінансування Будівництва, управителем якого є Банк “Київ” та напряму від індустріальної компанії, про що більшість покупців довідалися пізніше. Наразі кількість інвесторів, які сплатили 100 відсотків від вартості житла, становить 95-97 відсотків, а сума залучених коштів сягає більше 12 мільйонів гривень.

Після повної зупинки будівельної галузі України багатоповерхівка на Соборній, 283 залишилася готовою лише у межах 30-35 відсотків (вересень 2008 року). На початку 2010 року, після того, як з’явилася інформація про банкрутство компанії-забудовника, з інвесторами почали зв’язуватися менеджери з проханням перевкласти договори про купівлю житла з компанією “Богдан”, яка буцімто має значну матеріальну базу для завершення будівництва. Однак ситуація на будівельному майданчику не зрушила з місця.

На останній сесії Рівнеради, яка відбулася минулого четверга, пред-ставник інвесторів звернувся до депутатів міської ради з проханням допомогти та взяти ситуацію на контроль, створити депутатську комісію та не продовжувати термін оренди земельної ділянки для “Богдану”. Депутатську комісію сформували відразу. Її очолить голова бюджетної комісії Рівнеради Сергій Паладійчук.

“Місто дізнається про своїх “героїв”

- Для мене особисто очевидно, що це звичайна афера, - говорить міський голова Рівного Володимир ХОМКО. - І ось чому. Співвласником банку “Київ”, керівником “Першої Української індустріально-інвестиційної компанії” та “Богдану” є одна і та сама людина. Вона сама дала собі кредит на 28 мільйонів гривень, взяла їх, а потім “кинула” всіх мешканців і банк.

Коли у 2004 році УКБ міськвиконкому підписувало угоду з компанією, то дійсно назвало себе замовником. З яких причин - невідомо, адже до функції управління входить лише технічний нагляд. Договори з меш-канцями укладала інвестиційна компанія, а не УКБ.

“УКБ міськвиконкому не може отримати навіть гроші за оренду землі, при цьому заборгованість сягнула більше 300 тисяч гривень, - обурюється міський голова. - Більше того, у договорі з “Богданом” зазначено, що в разі бажання УКБ розірвати угоди, остання має віддати всі кошти, витрачені на будівництво. І маємо ситуацію: компанія оренду за земельну ділянку не сплачує, а розірвати договір - не можемо. Як на мене - стовідсоткова афера. Тому матеріали обов’язково будуть скеровані до прокуратури. Саме тоді “місто дізнається про своїх “героїв”.

Я особисто проводив переговори із представниками правління Банку “Київ”, який постраждав найбільше. Установа готова взяти на себе забудову цього комплексу і здати його в експлуатацію хоча б для того, щоб повернути собі кошти. Тим більше, що кредит у банку був взятий як іпотечний, під заставу житлового комплексу. Однак для цього “Перша Українська компанія” має поступитися всім будівництвом. Якщо представники двох організацій домовляться між собою - вихід буде знайдений. Якщо ні - слово за правоохоронними органами”.

Натомість інвестори до прокуратури йти не поспішають, адже сподіваються на допомогу чиновників та здоровий глузд забудовників.

Скандальних будинків - чотири

- УКБ міськвиконком має проблеми із будівництвом відразу чотирьох будинків у Рівному, - зазначає начальник міського управління капітального будівництва Олег ГЕРМАН. - Вони залишилися нам у спадок від попередніх керівників, це: вул.Соборна, 283; вул.Черняка, 4/5 та дві 16-поверхівки на вулиці Гагаріна. Останні два будинки банк забрав у забудовника за борги, але там також є інвестори - люди, які вкладали у будівництво гроші.

Що стосується комплексу “Золота підкова”, то результат залежить від рішення керівництва “Першої Української”, або її правонаступниці. Банк “Київ”, у якого незавершене будівництво знаходиться під заставою, і справді хоче його забрати, добудувати, а квартири - продати.

Варто зазначити, що перед відновленням будівництва комплекс обов’язково оглядатиме комісія, яка визначатиме його технічний стан. Як показує практика, наприклад, селікатна цегла, з якої зводиться житло, витримує 3-4 зими, після чого починає кришитися. Однак погодні умови негативно впливають лише на верхній поверх довгобуду, тому після відновлення будівництва він розбирається. Загрози ж всьому будинку немає.

Ситуація, в якій опинилися прості люди, і справді вражає. Вони зізнаються, що серед інвесторів немає олігархів, усі вони звичайні громадяни, які мріяли оселитися в елітній новобудові чи подарувати ці квартири дітям. Вони вклали у це величезні гроші, натомість отримали низку проблем, і, хто знає, скільки ще часу та нервів витратять на те, щоб відновити справедливість. Ми й надалі відстежуватимемо події, які розгортаються довкола довгобудів, і покладаємося на допомогу міської влади та правоохоронних органів.

15.04.2010Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 15.04.2010p. 
На головну сторінку