№444 від 15.04.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Опус
Зінаїда Петрівна проживала в центрі Рівного вже майже 40 років. Сама ж жіночка вже мала цілих 85. Здоров’я вже, звісно, не те, та ще й глухнути почала. Так склалося життя, що не надбала ані сім’ї, ані родичів. Сама - сирота, із маленької дівчинки виховувалася по чужих і, майже завжди байдужих, людях. А виросла - пішла працювати майстром на завод. Ніде, окрім школи, не вчилася, бо ніяк і ні за що було. На вроду була поганенькою, та й вела себе відповідно. Спочатку особливих кандидатів на чоловіка не було, а потім дівка й зовсім споганіла. Така вже, видно, доля. Дякувати, хоч Союз без даху над головою не лишив. Подбав про бідну, нікому не потрібну, негарну жінку. Мала одну кімнатку із вікнами на готель. Цікаво було годинами спостерігати за приїжджими, інколи навіть іноземці траплялися, дивні такі.
День міста
- Бабцю Зіно, пустіть, будь ласка, на балкон, - у дверях тиснулися дві юнки - Аня і Оля, доньки сусідки навпроти. - Сьогодні День міста, о 22.00 буде салют, так хотілося б подивитися у всій красі.
Балкон Зінаїди Петрівни виходив в центр міста, і вона, якби захотіла, могла б слухати усі дійства, які відбувалися на майдані Незалежності. І салюти неймовірної краси могла б дивитися, якби хотіла. Але вона не хотіла, й, взагалі, була категорично проти усіх таких дійств. Не у захваті вона була від усього цього, але дівчат пустила. І навіть їхні захоплені крики та вигуки пробачила. Змовчала на усе, коли побачила очі дівчат. Безумовно, Оля і Аня були щасливі. Більше того, на ранок їхня мама принесла цілий глечик свіжої сметани. А Зінаїда Петрівна, ох, як любила цей молочний продукт!
День Незалежності
Через кілька днів ситуація повторилася. Але у дверях із таким же проханням стояли зовсім незнайомі молоді люди. Як виявилося, це були якісь далекі родичі сусідів Зінаїди Петрівни. Але зі слів хлопця та дівчини, вони нещодавно одружилися, а от сьогодні гуляли містом, незабаром десята вечора. І все таке. Жінка не змогла їм відмовити, і пустила на балкон. Молодь вже не вигукувала і не викрикувала від побаченого, вони взагалі тихенько себе вели. А під кінець салюту, під останні спалахи ракет, Зінаїда Петрівна побачила, як молоді цілуються. Засоромлена жінка сховалася за штору.
На наступний день молодь принесла бабусі новеньке радіо. Як же зраділа бабуся! Її стареньке радейко вже давно не працювало, а так хотілося когось послухати, з кимось поговорити. Цілий день слухала бабця свого нового друга, і посміхалася чомусь своєму.
День Перемоги
До Дня Перемоги Зінаїда Петрівна готувалася ґрунтовно і заздалегідь. І не тільки тому, що це і її свято, що не одного бійця на собі винесла з поля бою, і цілу планку медалей та орденів отримала, але й тому, що чекала гостей особливих, гостей, які прийдуть дивитися салют. Жінка нікого не запрошувала, вона й так знала, що прийдуть. І таки прийшли. Немолода вже пара, таких, як і вона, фронтовиків. Прийшли із пляшкою горілки, щоб по “50 фронтових”, - ніби знали, що тут все наготовлено. Зайшли мовчки, а Зінаїда Петрівна й не питала нічого. Вийшли усі троє на балкон, із зосередженими обличчями продивилися весь салют, лише у жінок текли сльози по щоках. Так - це велике свято для них!
З того дня Зінаїда Петрівна передумала помирати. Навпаки, вона почала активну діяльність. У всіх газетах подала оголошення про здачу балкона в оренду, а виручені кошти уже складала не на смерть, а на навколосвітню подорож - у неї ж все життя попереду!
15.04.2010 | Олена СОНЯХ |
Рівне-Ракурс №10 від 15.04.2010p. На головну сторінку |