Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №444 від 15.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Наші за кордоном

Веселе життя за кордоном чи дешева робоча сила?

Так склалося, що за кордоном життя здається солодшим і гроші ніби падають з неба. Так думала і наша героїня Вікторія, подавшись на рік за програмою культурного обміну до столиці Німеччини - Берліну. Тоді вона ще й гадки не мала, якою ціною дістанеться їй вивчення іноземної культури...

Програма молодіжного культурного обміну - це робота за кордоном для молодих людей з метою вивчення мови та культури приймаючої країни. Зазвичай молодь, яка працює за такою програмою, - це особи віком від 17 до 25 років. Вони живуть у сім’ї і допомагають по домашньому господарству приблизно п’ять годин щодня. Найчастіше молодь виїжджає до Німеччини, США, Великобританії, щоб вивчити мову, ознайомитися з культурою цієї країни. Тим паче, що для цього не потрібно особливих фінансових витрат та довгої паперової тяганини. Все, що потрібно - це запрошення сім’ї, елементарне знання мови країни, до якої їдете, та бажання працювати. За такою програмою спробувала себе і наша землячка Вікторія.

Для неї це був чудовий шанс побачити світ, ознайомитися з культурою, менталітетом іншої держави, поспілкуватися з людьми різних національностей. Можна під час роботи у сім’ї і мову вивчити, і нових друзів знайти. У деяких випадках так воно і є. За умови, якщо вам пощастить знайти хорошу, гостинну та, головне, не скупу німецьку сім’ю. У протилежному випадку ваші мрії про закордон та гарне життя там перетворяться на сірі будні домогосподарки.

З мріями про цікаве та змістовне життя їхала до Берліну Вікторія. Навчання у школі, екскурсії по історичних місцях, нові враження, легка робота вдома, нова родина, а разом з нею можливість вивчити німецьку. Перше, що її здивувало по прибутті до столиці, це будинок її майбутньої сім’ї, де вона мала проживати. Таку оселю собі могли дозволити лише окремі заможні люди - 4 поверхи, при цьому їх сім’я складалася з 3 осіб.

Здивувала їх дивна гостинність. На дверях приклеєний папір, на якому величезними літерами написано: “Знімайте ваше взуття перед дверима. Дякую за розуміння”. Господарів з дитиною вдома не було - вони поїхали у відпустку, коли я вперше прийшла туди відвідати подругу. Для неї подібні відвідини вдома заборонені.

Відношення до неї у сім’ї буває хороше вкрай рідко, коли господиня має добрий настрій. Переважну частину свого часу вона прибирає 4-поверховий “музей”, заставлений антикварними меблями, миє сучасний, проте не пристосований для цього паркет та вікна. Допомагає 9-річному сину з домашнім завданням, іноді готує їсти.

Не жаліється Вікторія на те, що грошей отримує зовсім мало, та оплачує сама навчання та проїзд. Але взаємні стосунки між ними склалися не найкращі. Господиня, яка є, фактично, безробітною, домашньою роботою, окрім приготування їжі, майже не займається. Натомість вміє командувати та тикати пальцями, що де не так, і як це потрібно робити. Життя дівчини склалося за сценарієм: дім-навчання-робота, - і де ті фантастичні розповіді про Німеччину, вивчання побуту та звичаїв, подорожі з сім’єю, які, поїхавши у відпустку, не залишили ані цента на навчання та проживання.

Коли трапляються такі ситуації, можна поміняти сім’ю, але де впевненість у тому, що не буде ще гірше?

Справа в тому, що такі люди для німців, - це просто вигідно та дешево. Студент працює щодня, доглядає за дитиною, та отримує 250 євро, що для переважної більшості німців - маленька сума. За послуги няні чи домогосподарки довелося б викласти удвічі більше, адже одна година таких послуг у Німеччині коштує 6-10 євро. Тим паче, з дитячими садками тут теж проблематично, місць для всіх бажаючих просто не вистачає. От і попадаються багато молодих людей на гачок недобросовісних господарів. Хоча я знаю і випадки, досить успішні за даною програмою, коли сім’я допомагала працевлаштуватися у Німеччині, продовжувала запрошення. Це як у лотереї: пощастить - виграєте! Однак можна завжди повернутися назад, і нехай моя сумна розповідь про реальні факти не засмучує тих, хто пакує валізи за кордон. Все, що я можу сказати - набирайтеся терпіння, тоді світ буде біля ваших ніг.

15.04.2010



Рівне-Ракурс №10 від 15.04.2010p. 
На головну сторінку