Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №228 від 23.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Наше здоров'я - у наших руках

Кохаймося обережно

Кохаймося обережно

Винахідлива молодь придумує нові засоби контрацепції

Лікарі переконують, що контрацептивними засобами слід користуватися при всіх видах сексу. Адже поряд з небажаною вагітністю і такими небезпечними хворобами, як СНІД і сифіліс, «гуляють» не менш страшні недуги, зокрема, хламідіоз, трихомоніаз та уреаплазмоз, які нині найбільш розповсюджені. До речі, при запущенні такого захворювання може з'явитися не лише ускладнення та інфекції, які викликають ерозії шийки матки, а й безпліддя.

Особливу небезпеку подібні захворювання становлять для вагітних жінок, адже вони можуть призвести до викиднів, передчасних пологів і вроджених інфекцій та вад у немовляти. Думаєте, чоловікам немає чого боятися? Так от, сильній половині людства такі хвороби загрожують простатитом, зниженням потенції і, як наслідок, - аденомою передміхурової залози.

За словами акушера-гінеколога Лариси Цибульської, слово «контрацепція» у перекладі з латинської означає «протизачаття», проте небагато жінок зважувалися користуватися оральними контрацептивами, оскільки серед них був поширений міф, що, вживаючи гормональні таблетки, можна набути чимало «приємних сюрпризів», наприклад, збільшення ваги та герсутизм (оволосіння обличчя).

Проте пані Лариса запевнила, що це помилкове твердження, адже на сьогоднішній день якість гормональних контрацептивів значно підвищилася. Використовувати їх можна одразу після початку статевого життя і аж до менопаузи без абсолютної шкоди для здоров'я, а захищають такі засоби від небажаної вагітності на 99 відсотків. До того ж, у склад багатьох видів пігулок входять компоненти, завдяки яким нормалізується менструальний цикл, зменшуються крововтрати, поліпшується стан шкіри, волосся та нігтів жінки. Але необхідно пам'ятати, що кожні півроку жінка має перевірятися у лікаря-гінеколога та проходити УЗД молочних залоз і внутрішніх статевих органів. До того ж, призначати той чи інший препарат повинен тільки лікар. Але якщо хтось боїться гормональних препаратів, то існує чимало місцевих (креми, свічки, таблетки) та бар'єрних контрацептивів (презервативи, ковпачки, діафрагми, сперміциди), які застосовують безпосередньо перед статевим актом.

Молодь обирає іноземний захист

Якщо ще кілька років тому молодь, купуючи в аптеці презервативи, ніяковіючи червоніла, то вже сьогодні навіть школярі розуміють - оберігатися потрібно завжди і за будь-яких умов. Тому серед юного покоління найбільшою популярністю користуються не звичайні презервативи, а так званий подвійний голландський метод. У ньому, для більшої надійності, одночасно використовуються як місцеві контрацептиви, так і презервативи. Що стосується останніх, то купувати їх потрібно лише в аптеках, де умови зберігання відповідають усім нормам, і ні в якому разі не з прилавків місць роздрібної торгівлі.

Щодо оральних контрацептивів, то допомоготи зробити правильний вибір може тільки лікар, який, насамперед, має врахувати вік пацієнтки. Якщо дівчина ще не народжувала, то їй підбирається засіб з мінімальною дозою гормонів. Інша справа, якщо виявлено якесь захворювання. Тоді рекомендуються препарати, які мають не лише протизаплідну, а й лікувальну дію.

Презервативи-»світлячки»

У боротьбі за клієнта виробники контрацептивів вже й не знають, що іще придумати. Здається, зовсім недавно у продажу з'явилися презервативи з усілякими там ребрами, крапками та вусиками, як вже сьогодні їх називають застарілими моделями.

Ті, що не відносять себе до прихильників новаторства, й надалі використовують звичайні презервативи. Проте у продажу вже з'явилися такі новинки, якими хіба-що гратися можна. Наприклад, у формі різноманітних зайчиків, ведмедиків та цукерок. Зустрічаються також кольорові контрацептиви, а також із малюнками улюблених мультиплікаційних героїв. Для лінивих виробники створили так звані «самовдягаючі» презервативи, але найбільшої популярності набули «світлячки», у змазку або латекс яких додана спеціальна фосфоруюча речовина.

23.02.2006Наталія МОРОЗЮК



Рівне-Ракурс №10 від 23.02.2006p. 
На головну сторінку