№448 від 13.05.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Актуально
Протягом останнього десятиліття слово “інвестиції” стало відігравати важливу роль у житті будь-якої країни пострадянського періоду. Інвестиції для розвитку економіки нашої держави - це наче друге дихання для напівзруйнованих заводів, які пустились у вільне плавання. Користь від вкладених коштів іноземцями для України, зокрема, Рівненської області, мають неабияке значення. Насамперед - це нові робочі місця, податки в державну казну, це розвиток нашої економіки.
- Розпочинаючи розмову про залучення інвесторів у економіку Рівненської області, маємо враховувати той факт, що обсяги вкладених інвестицій у світі протягом останніх двох років суттєво зменшилися. Не оминуло це й Україну. Що ж до Рівненської області, то притік іноземних інвестицій не зупинився, хоча загальна динаміка зменшилася.
Зокрема, станом на початок 2010 року маємо 275,5 мільйона доларів вкладених інвестицій. Вони зосереджені на 181 підприємстві Рівненщини, і за минулий рік приріст склав 3,4 мільйона доларів.
З початку поточного року нашу область відвідало вже більше 10 делегацій іноземних компаній, які шукають місця реалізації нових проектів для зниження витрат на виготовлення продукції та доступу до ресурсів.
- В яку галузь виробництва переважно вкладають кошти?
- Найбільші іноземні капіталовкладення зосереджені у видобувній, переробній промисловості, деревообробній, сільському господарстві. Спостерігається пожвавлення в текстильній галузі, виготовленні продуктів харчування та машинобудуванні.
Серед країн світу найбільше коштів інвестували: Німеччина - 87,3 мільйона доларів, Великобританія - 64, Кіпр - 47,3, Російська Федерація - 17,4 та США - 17,3 мільйона.
- Чим вони планують займатися на Рівненщині?
- Триває будівництво заводу з виробництва газобетонних блоків ТОВ “Х плюс Х ЮЕй” у селі Вельбівно Острозького району. Загальний об’єм інвестицій, які задекларував інвестор, становить 38 мільйонів євро. Там створять 130 нових робочих місць.
Практично готовий до роботи сучасний завод з виробництва заморо-жених напівфабрикатів ТзОВ “Країна Смаку” ТМ “Полісся” в селі Бугрин Гощанського району. Вартість проекту - 10 мільйонів євро. На новоствореному підприємстві планується працевлаштувати до 600 осіб.
- Якими будуть ваші кроки на найближчу перспективу?
- Шукаємо інвестора, який забезпечить розвиток Індустріального парку Рівненської області та створення на базі ВАТ “Рівнесільмаш” індустріального комплексу. Також актуальним є питання залучення інвестицій для розвитку ОКП “Міжнародний аеропорт “Рівне”.
Перспективними для капіталовкладень є галузь переробки сільськогосподарських продуктів, добування будівельних матеріалів, глибока переробка деревини. Крім цього, сподіваємося на інвестиції у діючі підприємства для модернізації обладнання та підвищення енергоефективності.
- А чи є наочні приклади успішних підприє-м-ств, які відродилися завдяки іноземним вкладенням?
-У Рівненському районі україно-німецьким підприємством “BAU-Invest” був створений перший в області приватний міні-індустріальний (промисловий) парк, на якому вже працює підприємство з іноземними інвестиціями “Ліхтнер Бетон”.
У 2009 році німецька компанія “BASALT AG” завершила модернізацію виробництва на ТзОВ “Вирівський кар’єр”. Загальна вартість інвестиційного проекту понад 20 мільйонів, потужність виробництва - 2 мільйона тонн щебеневої продукції на рік.
У листопаді 2009 року в Корецькому районі відкрили першу чергу лінії з виробництва панчішно-шкарпеткових виробів ТзОВ “Тібро-Україна”. Із впровадженням проекту загальною вартістю 3 мільйони євро буде створено 150 нових робочих місць.
У лютому 2010 року за рахунок іноземних інвестицій з Португалії у Гощанському районі побудували фабрику з пошиття одягу медичного призначення, на якій планується працевлаштувати до 250 чоловік.
- Якою, на вашу думку, буде динаміка залучення інвестицій?
- Порівняно з минулими роками капіталовкладення постійно збільшуються. Наприклад, у 2007 році за динамікою залучення іноземних інвестицій Рівненська область посідала перше місце в Україні. Вагомий приріст інвестицій був і в 2008 році. Звичайно, що такі темпи втримати постійно практично неможливо, але маємо надію, що інвестори, з якими зараз ведуться переговори про започаткування нових проектів (в галузі виробництва сільськогосподарської техніки, меблевого виробництва, логістичної галузі) приймуть позитивні рішення на адресу Рівненської області, що дозволить збільшити динаміку залучених інвестицій і створити сотні нових робочих місць.
13.05.2010 | Аліна БУДАФЕНКО |
Рівне-Ракурс №10 від 13.05.2010p. На головну сторінку |