№448 від 13.05.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Концерт
7 травня шанувальники творчості київського гурту “Тартак” змогли побувати на їхньому концерті у місцевому “Стадіо-пабі”. Звучали пісні як з нового альбому “Опір матеріалів”, так і вже відомі композиції. Сашко Положинський, соліст гурту, не лише співав, а й виступав у ролі ведучого - кидав дотепні репліки, “заводив” публіку, смішив та розважав. Глядачі рухалися, підспівували та підтанцьовували. Сашко закликав купувати їхній новий диск, “а хто не хоче - може скачати в інтернеті безкоштовно”. Було весело, драйвово, і просто - чудово. “Відірвалися”, як кажуть, на повну.
- Сашко, звідки виникла така назва - “Опір матеріалів”, і який саме зміст ви в це вкладаєте?
- Ми планували видати новий диск ще у 2008 році, але все складалося досить непросто, тобто, ми подолали певний опір, - обставин, подій, проблем - і диск вийшов у 2009-му. Внутрішнє наповнення також відповідає цій назві. Адже кожна людина певною мірою перебуває в агресивному середовищі, яке чинить тиск, і мусить створювати опір - як внутрішній, так і зовнішній.
- “Тартак” існує досить довго, як вам вдається залишатися “на плаву”?
- Ми не на плаву, а, швидше, у воді, чи то, - молоці - борсаємося, як жабки, збиваючи те молоко на масло, - знаєте притчу? Отож бо. Зараз ми здебільшого в інтернеті та у сольних проектах. Але через те, що нас мало показують, наше внутрішнє “я” не змінилося.
- Чим ще займаєтеся?
- Маю сольний проект “СП” (поки що з однією піснею). Нещодавно крутив дискотеку у Хмельницькому в клубі свого товариша. Колись я робив це частіше. Не подумайте, це не задля заробітку - а так, для душі.
- А окрім музики?
- Періодично працюю ведучим, пишу сценарії. Залюбки пишу для тих, кого добре знаю. Найкраще - для себе. Працюю лише тоді, коли цілком впевнений, що зроблю це якісно. А ще я пишу книгу - довго, багато років. Вигадав своєрідну схему - книга з мікроісторій. Сподіваюся, що колись врешті допишу і ви зможете її прочитати.
- А яких авторів читаєте?
- На даний час Панченка. Про економічний націоналізм в Україні 20-50 рр. ХХ століття. Я особисто - націоналіст, тому ідеї Панченка щодо українського націоналізму мені близькі й зрозумілі. Що я вкладаю у це поняття? Для мене націоналізм - в першу чергу патріотизм. І це не повинно стосуватися лише вболівання за національну футбольну команду і святкування національних свят, а, насамперед, це праця задля свого суспільства.
От я, наприклад, окрім того, що “відкрутив” нещодавно безкоштовно дискотеку, поїхав до друзів на Чернівецьку Січ. Там молоді люди, спортсмени, та всі бажаючі, будують Січ - своїми коштами та власними силами. Там я добряче попрацював: носив колоди, загострював палі. Поряд зібралися люди, яким хочеться бути не просто споживачами, але й щось створювати. Суто споживачі були там зайвими.
- На конкурс Євробачення поїхав би?
- Якби мені сказали - їдь на Євробачення, все проплачено і - ніяких обмежень, я би поїхав, і дуже відповідально до цього поставився б. Але якщо запитати - чи хочу я туди їхати - ні. “ВВ”, “Бумбокс”, “ТіК” - ось кого потрібно туди відправляти.
- Чи святкуєте ви зазвичай День Перемоги?
- Гадаю, що надто святкувати його не варто, адже внаслідок цієї війни Україна ні в якому сенсі не виграла. А ще - подивіться на переможців і переможених - і хто з них живе краще?
- Чи вплине нинішня ситуація в Україні на ваші подальші альбоми?
- Наші пісні - не на замовлення, вони виникають спонтанно, як будь-який творчий процес. Що народиться далі, я не знаю - поживемо-побачимо.
13.05.2010 | Наталя ПАШИНСЬКА |
Рівне-Ракурс №10 від 13.05.2010p. На головну сторінку |