![]() |
№450 від 27.05.2010p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
…Ніяково переступити поріг лікаря, хоча дошкуляє невимовний фізичний біль, через який не можна ні сидіти, ні ходити, ні виконувати будь-яку роботу. Про їжу та туалет навіть не згадується. Натомість, хворі заздрять тим, хто спокійно спускає воду в унітазі, випорожнивши кишківник. Коли фізичні та моральні страждання сягають апогею, лише тоді хворий із парапроктитом звертається до лікаря. А тим часом, без своєчасного лікування наслідки можуть бути найгіршими.
Розрізняють підшкірн-ий, сіднично-прямокишковий, тазово-прямокишковий і позадупрямокишковий парапроктит, а також підслизовий абсцес прямої кишки. Виявивши гострий парапроктит, лікар повинен негайно направити хворого в хірургічне відділення для оперативного лікування.
- Захворювання проявляється наростаючим різким болем біля заднього проходу (який посилюється під час акту дефекації, сидінні, ходьбі), припухлістю шкіри, гіперемією її, підвищенням температури тіла, лихоманкою та загальною слабкістю, - поянює лікар-хірург Рівненської міської поліклініки №2 Ігор ГНАТКІВ.
Щодо хронічного парапроктиту, розрізняють дві його клінічні форми: без нориць і з норицями. Перша форма проявляється постійним тупим болем, болючістю під час дефекації. Для другої форми характерна наявність нориць у періанальній ділянці, з яких виділяються гній, кал і слиз, відходять гази. Трапляється, нориця може сама закриватися, а потім знову відкриватися. Лікування оперативне - розтин гнояка, вирізування параректальних нориць. Розвиток парапроктиту зумовлюється вродженими норицями (свищі - по-рос.) навколо прямої кишки. Найчастіше вони виходять назовні, відкриваючись на шкірі довкола заднього проходу.
У разі гострого парапроктиту в ділянці хворого місця спостерігаються припухлість, почервоніння, різкі больові відчуття. Із нориць постійно чи періодично виділяється гній, а шкіра довкола них мокне.
Якщо нориці не виходять назовні, хворі відчувають наявність стороннього тіла в анальному отворі, біль а з прямої кишки періодично виділяються слиз та гній, які подразнюють шкіру довкола заднього проходу. На жаль, нориці самостійно не загоюються і зазвичай не піддаються консервативному лікуванню ні препаратами, ні мазями. Вони лікуються лише хірургічним шляхом. Однак, якщо нориці не лікувати вчасно, то відбувається ускладнення гнійного процесу. Іноді нориці можуть перероджуватися в пухлини.
Профілактика
Усе починається з дитинства, від батьків, які повинні привчати дітей дотримуватися правил особистої гігієни тіла, зокрема, щодня обмивати теплою водою зовнішні статеві органи. Це правило стосується і дівчаток, і хлопчиків. Також профілактика полягає у нормалізації роботи кишківника, своєчасного лікування запальних явищ сечостатевої системи та інших гнійних захворювань організму і, звісно, слід уникати травматизації прямої кишки та шкіри прианальної ділянки.
27.05.2010 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №450 від 27.05.2010p. На головну сторінку |