№450 від 27.05.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Актуально
Минулого тижня відбулася зустріч представників міського управління житлово-комунального господарства з мешканцями Рівного, на якій обговорювалися питання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, або ОСББ. Ці юридичні особи незабаром прийдуть на зміну неефективним ЖКП.
Найближчим часом розроблять програму реформування ЖКГ, яка реалізовуватиметься протягом 2010-2014 рр. Відповідно до неї, галузь демонополізують, а пріоритетним напрямом виберуть створення ОСББ. Їх кількість нині у Рівному - 62, проте міська влада має амбітні плани створити цього року ще сотню. Тим часом, необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед населення і першим кроком стала зустріч, яка відбулася. Власники, які захочуть створити об’єднання, зіштовхнуться з юридичними питаннями щодо передачі майна. Тому така зустріч дуже важлива, вважає позаштатний радник голови
міста по реформуванню ЖКП Володимир ЗЛЕНКО: “Мета зустрічі - ознайомити людей з нормативно-правовими документами, які необхідні для створення ОСББ. Ми надаємо їм пакет необхідних документів, інформацію про підтримку міської влади у вирішенні питань поточного ремонту і даємо відповіді на запитання, які їх хвилюють: щодо використання землі, порядку передачі землі, документації”.
На зустрічі був присутній і начальник міського управління ЖКГ Іван ГЕМА, який запевняв, що подібна ініціатива підтримується міською владою: “Бюджет передбачає кошти, але він не зможе забезпечити виконання ваших бажань. Наразі, ви змушені платити посереднику - комунальним підприємствам, але коли ви утворюєте об’єднання, то самі вибираєте кого наймати. ОСББ - це майбутнє, а ЖКП, якщо залишаться, матимуть іншу форму, можливо, це буде інспекція з контролю. Настане той день, коли все місто стане об’єднанням співвласників”.
Окрім того, у створенні подібних юридичних осіб є декілька переваг. Вони приймають участь у реалізації програми сприяння створенню та забезпеченню фун-кціонування ОСББ, яка передбачає ремонт інженерних мереж, ліфтів віком більше 20-ти років та будинків, збудованих раніше 1986-го року. При цьому, більша кількість необхідних коштів спрямовується з державного бюджету, в ньому до 2015 року на ці потреби закладено 1,1 мільярд гривень (для прикладу, на ремонт ОСББ потрібно 100 тисяч гривень фінансування: з держбюджету - 70 тисяч, 20 тисяч - міська влада і 10 тисяч - об’єднання співвласників). Окрім того, учасники об’єднання при сплаті комунальних послуг звільняються від ПДВ, яке, як ми знаємо, становить 20 відсотків від нарахувань.
Щоправда, суттєвий мінус в тому, що ЖКП звільняються від відповідальності за проведення капітального ремонту у будинку, який передається у власність об’єднання. На жаль, кошти на це не передбачені. Власник квартири Валентина КАРПОВА скаржиться, що привести будинок до ладу самим мешканцям не під силу: “Я вважаю, що майбутнє дійсно за ОСББ, але нехай влада змусить ЖКП провести ремонт. Не кажу, що обов’язково капітальний, щоб хоча б полагодили головні комунікації - каналізацію, теплопровідну систему і водопостачання, адже це - “життєдіяльність будинку”. Коли люди проживають у новобудовах, то немає мови, нехай вони об’єднуються, а якщо моєму будинку 22 роки? Кожні 20 років комунікації треба змінювати. І що виходить - нам вони геть зношені залишаються?”
Представники ЖКГ запевняють, що подібні зустрічі проводитимуться і надалі, крім них, організують курси, на яких навчатимуть власників квартир правильно розпоряджатися фінансами ОСББ і забезпечити приведення будинків у місті до нормального стану.
27.05.2010 | Володимир СТРУС |
Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2010p. На головну сторінку |