№450 від 27.05.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Аналіз
Процеси у середовищі української опозиції продовжують привертати увагу, і не даремно - від того наскільки сильними будуть опоненти чинної влади, залежить, значною мірою і майбутнє країни.
Партія регіонів не жаліє компліментів
Проте, поруч із цим є й низка, ніби-то опозиційних політиків, які продовжують грати свою власну, досить дивну гру.
Відмовився входити до НКЗУ лідер УНП Юрій Костенко, виступивши із випадами на адресу окремих його учасників. Юрія Івановича, щоправда, називають у пресі та у політичному середовищі у числі тих політиків, які найбільше оббивають пороги кабінетів нової влади.
У своїй манері вчинив і Віктор Ющенко - його партія “Наша Україна”, начебто, підтримала створення Комітету, але входити до нього також не стала.
Очевидно, що таким чином поруч із просто опозицією, в Україні формується й, так звана, “конструктивна”, про яку мріє і до створення якої долучається команда Віктора Януковича.
Ще один політик, який відмовився входити до Комітету Захисту України, а саме Арсеній Яценюк навіть був удостоєний свого часу компліментів з боку Партії регіонів, як “конструктивний” опонент.
Напевно, немає у цьому нічого дивного, адже достеменно відомо, що Яценюк до останнього моменту вів переговори з Януковичем щодо свого прем’єрства. За зізнанням народного депутата, колишнього члена “Фронту змін” Сергія Василенка, Яценюка підвели лише його високі кадрові апетити, зокрема й щодо формування регіональної влади.
“Фронт змін” - це “ молодіжне крило ПР”
Лакмусовим папірцем стала поведінка Яценюка і очолюваного ним “фронту” під час ратифікації сумнозвісного “харківського пакту” щодо продовження базування в Україні Чорноморського флоту Росії. Всі опозиційні сили домовилися виступити разом біля стін Верховної Ради 27 квітня, натомість “Фронт змін” не підтримав ці акції протесту і днем раніше провів власний малочисельний мітинг поблизу Адміністрації Президента.
З’явився вже навіть “крилатий” вислів, про те, що команда Яценюка насправді - це молодіжне відділення Партії регіонів, - так її назвав Микола Томенко. Якщо це й перебільшення, то дуже незначне, адже попри свій молодий вік, Яценюк є вихованцем і плодом тієї ж системи, яка вивела у велику політику “регіоналів”. Свого часу, Леонід Кучма був “хрещеним батьком” у його кар’єрі. Згодом, крупний бізнесмен Дмитро Фірташ, якого пов’язують з колишнім газовим посередником “РосУкрЕнерго”, взяв шефство над Яценюком, виділивши йому фактично необмежений ефірний час на підконтрольному телеканалі “Інтер”.
Оглядач видання “Телекритика” Отар Довженко в одній зі статей пише, що так само у часи Кучми, перебуваючи на посаді прем’єра, Віктор Янукович називав своїх опонентів, Ющенка і Тимошенко, “не справжньою опозицією”. У якості “справжньої” тоді пропонували комуністів, які завжди готові були продемонструвати свою “конструктивність” у голосуванні за потрібні владі рішення.
“Нині, тогочасну роль комуністів відіграє Арсеній Яценюк. Попри те, що Арсеній Петрович за статусом є всього лише народним депутатом України та лідером, поки що, віртуальної партії, його коментарі постійно з’являються в телесюжетах у рамках “квоти опозиції”, а сам він - у політичних ток-шоу, куди “забувають” запросити тимошенківців. У ролі опозиції, Партію регіонів влаштовують будь-які “конструктивні”, але менш популярні за Блок Юлії Тимошенко політичні сили. За конструктивну опозицію визнається Арсеній Яценюк, якого рекомендовано показувати в новинах як альтернативу Тимошенко”, - зазначає автор.
Опозиційний уряд Яценюка, який ним так довго анонсувався, поки що не проявив себе жодним чином.
27.05.2010 | Олексій СТАРЧЕНКО |
Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2010p. На головну сторінку |