№451 від 03.06.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Позиція
Лідер “Фронту Змін” вважає за необхідне скоротити депутатський корпус у радах усіх рівнів. Про це він заявив в ефірі програми “Шустер live” на телеканалі “Україна” у п’ятницю, 28 травня.
На його переконання, кількість місць в обласних, районних та міських радах почали збільшувати, щоб продавати їх за гроші. Тому це торговище слід припинити, скоротивши кількісний склад депутатського корпусу, а у більшості міст ліквідувати поділ на райони.
Крім того, Арсеній Яценюк називає “пережитком минулого” інститут голів обласних державних адміністрацій:
- За Радянського Союзу були обкоми компартії, потім лише замінили таблички на “облдержадміністрація”, - додав він.
Політик вважає ефективнішим, коли б обрані громадою депутати місцевих рад формували свої власні виконавчі комітети. Тоді керівництво виконкомів буде підзвітне громадянам. Натомість президент, на його думку, має призначати лише “префекта” (свого представника) у кожній області, який контролюватиме дотримання законодавства, прав і свобод людей. А не робити із мерів міст і керівників облрад рабів адміністрації президента, переконаний лідер “Фронту Змін”.
Також Арсеній Яценюк виступає за введення дієвого порядку відкликання громадою кожного депутата, який не виконав очікувань людей і передвиборних зобов’язань.
Політик підкреслив, що до органів місцевого самоврядування повинні приходити компетентні люди.
- Депутат повинен знати бюджет, знати що таке програма соціально-економічного розвитку, розумітися на проблемах місцевого самоврядування, - зазначив він. Натомість, за його словами, у нас керувати країною і місцевими громадами беруться люди, які дуже часто ледве вміють писати та читати.
Арсеній Яценюк підкреслив, що на місцевому рівні має відбуватися підготовка кадрів. Наприклад, у партії “Фронт Змін” цим займається “Школа влади”, - проект із підготовки кадрів для роботи депутатом і в органах виконавчої влади.
Політик переконаний, що необхідний механізм відкликання депутата, який не впорався зі своїми обов’язками:
- Механізм повинен передбачати можливість громади зібратися, провести референдум і відкликати цього депутата. Тільки тоді у нас буде якісно нова місцева влада.
Арсеній Яценюк впевнений, що діяльність місцевих рад має бути деполітизована:
- Ради мають займатися не мовою, федералізацією, пам’ятниками Сталіну чи героям УПА. Вони мають займатися каналізацією, дорогами, водою, під’їздами - тобто безпосередньо тим, за що вони відповідають.
Також політик наголосив на необхідності розширення фінансової незалежності місцевих громад. Адже, на його переконання, органам самоврядування бракує не повноважень, а реальних коштів.
КОМЕНТАР МІСЦЕВОГО КООРДИНАТОРА
- Бюджет, який нещодавно прийняла Партія регіонів з Блоком Литвина і комуністами, фактично централізував всі видатки, щоб кожного мера тримати у ручному управлінні, - вважає голова обласного осередку “Фронту Змін” Тарас МАКСИМЕНКО (на фото).
Так, за його словами, здійснюється ручне управління всією країною з крісла міністра фінансів і міністра економіки:
- Міністри хочуть наказувати кожній громаді, де, яку вулицю і в якому місці заасфальтувати; де, яку школу відремонтувати. Все це робиться, щоб поставити на замовлення робіт і послуг свою фірму і “заробити” для своєї партії, щоб далі продовжувати корупцію у країні.
Саме тому, переконані у “Фронті Змін”, використання грошей треба передати на місця - радам, мерам та керівникам районів, адже вони ближче до громади і їм буде важче вкрасти.
03.06.2010 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.06.2010p. На головну сторінку |