№452 від 10.06.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультує психолог
Запитання. Доброго дня! Я б хотіла запитати, чи варто протистояти тому, що на роботі (у сільському колективі) на мене зводять наклепи, а все через те, що я не місцева і якимось чином не відповідаю загальним стандартам. Можливо, мені просто не звертати увагу?
Відповідь. Доброго дня! Ольго, на скільки я розумію, для вас не є принциповим саме протистояння наклепам, а отже, вам або до вподоби те, що про вас говорять, або у вас просто імунітет до пустих розмов. Якщо це дійсно так, то спробуйте просто виконувати свою роботу, незважаючи на те, що хтось намагається вас “зачепити”. Якщо ж це заважає вам, то для початку з’ясуйте, з якою метою і хто веде всі ці розмови, для себе зробіть висновок, чи потрібно з цим якось боротися, адже нерідко люди у сільській місцевості знаходять для себе об’єкт, який для них є цікавим або просто відрізняється від інших - у вашому випадку, ви не місцева. Просто працюйте, не реагуйте ні на що, і скоро всім стане нецікаво вести провокуючі балачки.
Донька стала некерованою
Запитання. Доброго дня! У мене проблеми з донькою. Вона завжди гарно вчилася, мала зразкову поведінку, була тихою і хорошою дитиною. Останнім часом стала просто некерованою - пофарбувала волосся у рожевий, зробила татуювання і кілька разів поверталася додому напідпитку, обіцяючи, що це востаннє. Я у розпачі, адже їй 15 років, а у цьому віці її легко підбити на будь-що. Можливо, варто її посадити під домашній арешт?
(Лілія)
Відповідь. Доброго дня, Ліліє! Розумію ваші переживання, але не робіть поспішних висновків - просто ваша дочка подорослішала і стала більш самостійною, а внаслідок бажання довести вам, що вона сама може приймати рішення, пофарбувала волосся і зробила татуювання. У підлітковому віці діти часто намагаються привернути на себе увагу, експериментуючи із зовнішністю та прагнучи до нових відчуттів. Якщо ви добре знаєте свою дитину і завжди легко знаходили спільну мову, то поговоріть з нею як із дорослою, не розмежовуючи “мама - дитина”. Запитайте, чим вона живе, що її турбує. Не варто садити під домашній арешт, так як це лише ускладнить ситуацію і ви втратите довіру та повагу у дівчини. Дайте їй зрозуміти, що довіряєте їй і що вона теж може з вами поділитися. Почніть із татуювання - всеодно вже цього не змінити, тож запитайте, що підштовхнуло її на цей крок, що воно означає, проявіть цікавість. Що стосується спиртного, то купіть тортик, налийте трішки вина і таким чином відсвяткуйте з донькою її подорослішання. Вона повинна ставитися до алкоголю як до чогось доступного і дозволеного. Це відіб’є бажання пити, щоб зробити все всупереч. Дайте час своїй донечці, але й не пустіть все на самоплив.
Чекаємо на листи із проблемами, які вас турбують, на адресу редакції та на електронну скриньку.
10.06.2010 | На запитання відповідала Крістіна МИХАЙЛОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 10.06.2010p. На головну сторінку |