№454 від 24.06.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Ноу-хау
…Інспектор ДПС зупиняє авто. Водій слухняно віддає свої документи, дані з яких відразу вводять у базу ноутбуку для перевірки. “За номером кузова машини чи номерним знаком ми можемо перевірити, якому громадянину належить авто і де воно було зареєстроване. Так само за номером талону техогляду можна визначити, якому транспортному засобу він належить. За цією базою даних можна з’ясувати, чи є водій злісним порушником. Все займає менше п’яти хвилин”, - розповідають у ДАІ.
Новоствореною системою користуватимуться й інспектори патрульно-пос-тової служби. Ноутбуки дозволять не лише скоріше виявляти злочинців, але й економити час. У програмі закладені дані про кожного українця: місце проживання, дата народження, фото. І не потрібно тепер тримати людину три години у відділку для встановлення її особи. Наприклад, якщо підозрюваний на ім’я Микола проживає на Соборній,22, то варто лише вписати ім’я та адресу, а система видасть усіх чоловіків на ім’я Микола, які там мешкають. Суцільний закордон!
Відтепер стане простіше розшукувати викрадені речі, що мають номерний знак заводу виробника. А оскільки у Рівному щодня викрадають десятки мобільних телефонів, “Армор” з’ясує відразу, крадена ваша чи ні.
- Інтегрована інформаційно-пошукова система, яка містить усі бази даних, переноситься на ноутбуки, які використовуватимуть інспектори ДПС та ДАІ, - розповідає начальник управління УМВС України в Рівненській області Олег СА-ЛО. - У базі знаходяться дані з усієї України, Інтерполу тощо. Тут є інформація з розшуку викрадених речей, злочинців, зниклих безвісті, викрадених автомототранспортних засобів, агрегатів, документів. Працівники ДАІ можуть знайти таку інформацію, як несплата штрафних санкцій учасниками дорожнього руху.
- Цю систему розробили працівники нашого відділу, - розповідає начальник відділу інформаційних технологій УМВС в Рівненській області Володимир ПЕРЕТЯТКО. - Вдалося зекономити чимало бюджетних коштів, тому що не наймали сторонніх програмістів. На розробку програми пішло півтора місяця та майже чотири тисячі гривень. Нині працює вже 25 ноутбуків, підключених до цієї системи. У майбутньому їх кількість зросте до 50-ти.
24.06.2010 | Любов РОМАНЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2010p. На головну сторінку |