№454 від 24.06.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Посміхніться!
Наприкінці 90-х років була мода на “домашні” пологи. Ось Віра, наслухавшись про тодішні пологові будинки, зважилася на пологи у домашній ванні. Коли вона народила, ми з дружиною саме чекали на свою дитину і жваво цікавилися усіма подробицями процесу. Відвідали їх на п’ятий день. Задоволена Віра, притискаючи до грудей крихітну дитину, розповідала, що усе пройшло неймовірно легко і вдало. Їй допомагали подруга та чоловік Костя. Ані сильних болей, ані страху. І все тому, що усі 8 чи 10 годин, доки тривали пологи, Костя... грав їй на баяні.
Через півтора року Віра так само, у ванні під Костин баян, легко і безболісно народила другого хлопчика.
А потім вона раптом розлучилася з чоловіком і вийшла заміж за Михайла. Костя залишив квартиру молодим і, завербувавшись у якійсь гастрольний ансамбль, став роз’їжджати з ним по всьому світу.
Не пройшло й року, як у Віри знову почав рости животик. Почувши про домашні пологи, Михайло жахнувся. Він - син і онук лікарів, жодного разу в житті не з’їв немитого яблука. Віра, зі свого боку, і чути не хотіла про пологові будинки і вимагала ванни та чоловіка.
Зійшлися на тому, що народжуватиме у пологовому, з лікарем поряд, але максимально природно: окрема палата, чоловік поруч і Боже борони стимуляцій, наркозів і тим більше “кесаревого”. Тоді вже з’явилися експериментальні пологові будинки, де можна було “по блату” про такі речі домовитися.
Усе відразу пішло не так. У незвичній обстановці Віра ніяк не могла розродитися. Періодично підходив лікар:
- Може знеболювальне? Що, знову ні? Не можу дивитися на твої страждання…
І знову відходив. Михайло був поруч, слухав Вірині стогони і знемагав від безпорадності.
- Ну навіщо, навіщо я покинула Костю, - стогнала Віра між переймами. - Він би зараз зіграв на баяні, і усе б пройшло. А ти... ти навіть на губній гармошці не можеш...
Немає для чоловіка гіршої образи, ніж коли жінка порівнює його зі своїм “колишнім”. Але немає для нього і кращого стимулу. Мишко підійшов до телефону, що стояв у палаті, за три дзвіника добрався до теперішньої Костиної подруги, дізнався, що той на гастролях у Куала-Лумпурі, і записав телефон готелю. Дзвінок туди мабуть коштував божевільних грошей.
У Малайзії була глибока ніч. Піднятий з ліжка Костя, ніяк не міг уторопати, кому і навіщо він повинен грати на баяні. Але слова “Віра народжує” збудили у ньому, якщо не мозок, то умовні рефлекси. І він взяв інструмент. Михайло підніс до Віриного вуха слухавку, й звідтіля полилися божественні звуки “Амурських хвиль”.
- Ну, нарешті! - сказала Віра, відкинулася на спинку ліжка і напружила потрібні м’язи.
- Ну, нарешті, - подумало дитинча у Віри всередині і полізло до виходу. Підійшов лікар, переконався, що все добре, й відійшов, дивуючись чудацтвам психіки породіль.
Але ідилія тривала недовго. Телефонний зв’язок із Куала-Лумпуром перервався і більше не відновлювався. Дитина застрягла.
- Час стимулювати, - зауважив лікар.
- Не треба, будь ласка, не треба, - просила Віра. - Я можу сама, я обов’язково хочу народити сама. Міша, ти ж чоловік, зроби що-небудь!
- Ще півгодини, - попередив лікар, - потім нікого слухати не буду. Мені під суд не хочеться.
- Потерпи, - крикнув Михайло, вибігаючи з палати.
От скажіть, де о десятій годині вечора можна знайти баяніста? Чоловік кинувся на таксі до найближчого ресторану, де, як йому здалося, грала жива музика. Вона була, але у виконанні рок-групи. Міша секунду подумав, чи не зійде іоніка за баян, потім поїхав у центр міста, заглянув до одиного шинку, другого...
- Господи! - вигукнув Михайло, - якщо ти є, нехай я зараз почую звуки баяна.
Потім спустився у підземний перехід - там стояв літній, дещо нетверезий чолов’яга з баяном.
- Діду, - закричав Мишко, - ти мені потрібен. Підемо зі мною, потім усе поясню.
Дідок спробував заперечити, але Михайло, закинув на одне плече баян, іншою рукою вже тягнув його до машини.
- Пляшку хоча б поставиш? - поцікавився баяніст.
- Ящик поставлю, - пообіцяв майбутній тато, - тільки пішли скоріше.
Михайло, де за гроші, де грізним поглядом прорвався крізь кордон санітарок, з очманілим дідком на буксирі ввірвався до палати, де вже бігали лікарі й анестезіологи. Хтось намагався поставити Вірі крапельницю, вона слабко відбивалася.
- Стійте! - закричав Міша. - Ви обіцяли мені півгодини, п’ять хвилин у мене ще є.
Він посадив діда на стілець, розвернув у куток, поклав на коліна баян і сказав:
- Грай! І не підглядай, а то ще знепритомнієш. Дивися на інструмент.
- Що грати?
- А що завгодно, хоч “Амурські хвилі”.
- Дурдом на виїзді, - констатував лікар. - Чого тільки не робили, а от на баяні ще жодного разу не грали. Тільки п’ять хвилин. Послухаємо “концерт на робочому місті”.
Дідок заграв.
- Боже мій, - простонала Віра, - як же він жахливо фальшивить. Просто неможливо слухати.
І народила… Тільки от що дивно, у двох старших Віриних дітей музичний слух “так собі”, а от молодшенький - обдарований музикант. Грає, правда, не на баяні, а на гобої. Цікаво, що буде коли він одружиться…
24.06.2010 | Антон СКВОРОНСЬКИЙ |
Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2010p. На головну сторінку |