№455 від 01.07.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Це цікаво!
П’ятеро скажених равликів скинули у воду шалену черепаху. У той же день із шестиметрової рампи завзято плюхкалися у воду пінгвіни та їжачки з сокирами, мисливці за привидами, українські чумаки і ще майже чотири десятки чудернацьких літальних апаратів. Усе це - невід’ємна частина справжнього Всеукраїнського Дня польотів.
Тому фінал дійства перетворюється у неординарне шоу. Вже двадцять років поспіль у тридцяти п’яти країнах світу День польотів збирає сотні тисяч глядацької аудиторії. В Україні Flugtag проводився вперше і, тим не менше, відразу завоював прихильність не однієї тисячі глядачів, а після телеверсії, яка з’явиться в ефірі вже за тиждень-другий, поціновувачів шалених польотів стане значно більше.
Серед перших українських флюгтагерів є й рівненські ентузіасти авіаконструювання. Літаюча Черепаха команди “OT VINTA” із семиста заявлених проектів впевнено увійшла у сорок найкращих та стала найяскравішим та найпопулярнішим літальним апаратом фіналу конкурсу.
Назва екіпажу не випадкова, адже політати на Черепасі вирішили учасники відомого музичного гурту “OT VINTA”, а пілотувати апарат взявся фотограф-екстремал Олександр Бусленко. Та й сам вислів “От вінта!” має авіаційне походження - це заклик до польоту, побажання успіху там, понад хмарами.
- Ще у березні ідею взяти участь у Всеукраїнському Дні польотів мені закинув Саша Бусленко, фотограф та відомий рівненський екстремал. І почалося, - ділиться враженнями фронтмен гурту “OT VINTA”, Юрій ЖУРАВЕЛЬ. - Всі учасники гурту, забувши про особисте життя та музику, взялися за справу. Яким чином все вдавалося я іноді й сам не розумів. Щільний гастрольний графік диктував свої умови. Ми, як студенти, робили все останньої ночі, постійно порушуючи часові рамки, виставлені організаторами. Пам’ятаю, як остаточна ідея апарату виникла вже у день подачі креслень проекту. А ще намалювати, оформити та відіслати у Київ. Так само було і з фотозвітом роботи над літаючою Черепахою - запізнилися на два дні. Добре, що вчасно з’явилися волонтери Катя Бордюг, Віра Бусленко, Олена Шульга, Назар Журавчак, моя Катруся, які в усьому нам допомагали. Хотілося б відмітити і команду гурту: Віктора Пилипчука (гітара, механік), Володимира Загинея (механік), Олександра Мартюшева (барабани, механік). У створенні Черепахи підтримали нас також компанії “Інсайт”, “Рамірент” та Галина Кульчинська, а катали до Києва і назад наш авіапристрій автівкою “Ша-леної Черепахи”. Майстрували крилате дітище у рідному Палаці дітей та молоді. Всі виміри і розрахунки робилися на око. І хоча у Рівному, як виявляється, вистачає талановитих авіаконструкторів, та часу забракло навіть на те, щоб з ними поспілкуватися. Робили все власними силами, тому не обійшлося без помилок - перша голова для Черепахи виявилася завеликою - довелося переробляти. Надалі були обережніше. Наче все вдалося.
Отак, вже вісімнадцятого червня летюча Черепаха пройшла техогляд суворої комісії організаторів, а вже наступного ранку на її крилі з’явився штамп “До вильоту готовий”. Літак рівненської команди мав здійнятися у небо над Русанівкою тридцять п’ятим, до виступу залишалося вдосталь часу, тому аеропорт ще встигли здивувати п’ятеро яскраво-жовтих равликів, адже саме такий образ було обрано для себе рокабільним екіпажем команди “ОТ VINTA”. Куди б не йшла команда, то все разом, в ряд та навіть в ногу, до того ж з трубачем, прапорами та яскравими посмішками. Не менш яскравими та дисциплінованими виявилися вболівальники команди, які приїхали з Рівного до Києва, щоб підтримати завзятих патріотів свого міста. Кожен вболівальник дивився того дня на світ ще й додатковою парою очей - на поролонових ніжках, на головах у групи підтримки усім перехожим підморгували веселі очі - як у справжніх равликів. Безшабашні слимачки захопили столицю своїм гарним настроєм!
На злітну смугу хлопці, як справжні равлики, не йшли на своїх двох, а повзли на чотирьох. У відведені для старту тридцять секунд справно відтанцювали шоу-програму, постановка якої належить керівнику студії сучасного танцю LIGHT - Наталії Сторожук. А Черепаха впоралася зі своєю місією на всі сто, точніше на десять - саме стільки метрів пролетів рівненський пристрій.
У підсумку рівненська команда посіла почесне дев’яте місце.
01.07.2010 | Роман СВИРИДА |
Рівне-Ракурс №10 від 01.07.2010p. На головну сторінку |