Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №456 від 08.07.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Поради

Про що не варто забувати на пляжі

Про що не варто забувати на пляжі

Літо - пора відпусток, канікул і відпочинку. І всі знають, що спекотним днем найкраще відпочивається біля води -чудового засобу оздоровлення організму і підвищення працездатності. Людина, стомлена від літньої спеки, після купання у річці, озері чи морі відчуває свіжість, бадьорість і силу. Але вода може бути прекрасним засобом оздоровлення тільки за умови розумного поводження на ній.

Тому у нагоді стануть рекомендації старшого інспектора Рівненського міського управління МНС в Рівненській області Вадима ВЕРЕМІЯ.

Основні правила:

1. Для того, щоб зануритися у воду її температура має бути не нижчою +17-190С.

2. Перебувати у воді можна не більше 20 хв., при чому цей час слід збільшувати поступово.

3. Не можна доводити себе до ознобу.

4. Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці.

5. Вкрай небезпечно заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння тому, що алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

6. Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне місце для купання з пологим, твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях.

7. Ризиковано запливати далеко, особливо за буї тому, що можна не розрахувати своїх сил.

8. Якщо вас захопило течією треба плисти униз за нею поступово під невеликим кутом наближаючись до берега. Якщо ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду, і, зробивши сильний ривок убік, виплисти на поверхню.

9. Обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних дитячих іграшках. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує навичок і особливої обережності.

Однак, якщо хтось із відпочиваючих поряд таки не вберігся від біди, відразу починайте надавати першу допомогу.

Витягнувши потерпілого з води, необхідно:

• швидко очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей. Для цього покладіть потерпілого обличчям вниз. Станьте на праве коліно, покладіть його животом на своє ліве стегно, лівим передпліччям натискайте на спину, щоб вивільнити від води та інших предметів дихальні шляхи. Одночасно пальцями правої руки вичищайте порожнину рота від мулу.

• Одночасно з очищенням ротової порожнини подразнюйте язик та глотку пальцями, щоб викликати блювання, яке прискорить відновлення життєвих функцій.

• Покладіть потерпілого на спину, щоб голова була відкинута назад - таким чином розправляються дихальні шляхи.

• Визначте дихання протягом 5 секунд. Якщо воно відсутнє, починайте робити штучну вентиляцію легень потерпілого способом “з рота у рот”.

• Визначте пульс на сонній артерії протягом 10 секунд. За його відсутності водночас із штучним диханням виконуйте непрямий масаж серця, повторюючи цикл.

• Разом зі штучним диханням здійснюйте нагрівання тіла розтиранням.

Одночасно із наданням першої допомоги необхідно викликати швидку медичну допомогу або якнайшвидше, не припиняючи реанімації, доставити потерпілого до лікарні. Адже нерідко на березі виникає, так званий, синдром “повторного затоплення”, за якого починається біль у грудях, задуха, кашель, у мокроті з’являється кров. У такому випадку допоможе апаратна штучна вентиляція легень та деякі інші процедури, які можна зробити лише в умовах медичного закладу.

Та найкраще все ж не доводити до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю, бо ж вода не вибачає помилок. Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших, добре запам’ятайте правила поведінки на воді і дотримуйтесь їх. Ось тоді ріки, озера і моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я.

08.07.2010



Рівне-Ракурс №10 від 08.07.2010p. 
На головну сторінку