Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №632 від 05.12.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Актальні ціни на бензин, дизель.
Олас - якісне пальне.

  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Вересень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Жовтень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне

#Європейський вектор

У рівненському “воднику” щиро приймали Європу в Україну

У рівненському “воднику” щиро приймали Європу в Україну

Відбулася урочиста інавгурація в почесні професори НУВГП ректора Політехніки Свентокжишської Станіслава АДАМЧАКА

У день, коли весь світ очікував підписання на саміті Східного партнерства у Вільнюсі найамбітнішої в історії ЄС угоди про асоціацію України з Євросоюзом, у рівненському “воднику” щиро приймали Європу в Україну. 29 листопада в актовому залі Національного університету водного господарства та природокористування на розширеному засіданні Вченої ради була проведена інавгураційна церемонія з присудження звання почесного професора НУВГП ректору Політехніки Свентокжишської Станіславу АДАМЧАКУ. Разом з ним у президії урочистого академічного зібрання ­ голова Патентного Відомства Республіки Польща Аліція АДАМЧАК (дружина пана Адамчака), перший заступник голови обласної ради Михайло КРИВКО та в. о. ректора НУВГП Микола КОРЕЦЬКИЙ.

“НУВГП досягнув рівня європейського університету”

Розширене засідання Вченої ради НУВГП відкрив доктор наук з державного управління, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор Микола КОРЕЦЬКИЙ. У своєму виступі він наголосив , що у провідному профільному ВНЗ держави сформувався потужний науковий та педагогічний колектив, в якому плідно працює численна когорта заслужених діячів науки і техніки, заслужених працівників освіти та заслужених винахідників. Сьогодні в університеті передають знання майбутнім фахівцям 65 професорів, докторів наук та близько 300 доцентів, кандидатів технічних наук. Створена сучасна матеріально-технічна база для забезпечення навчального процесу, а студенти мають гідні умови для культурного і фізичного розвитку. “НУВГП досягнув рівня європейського університету, - зазначив Микола Христофорович. - З розширенням співпраці з Політехнікою Свентокжишською у нас читатимуть лекції студентам її професори, а в польському виші - рівненські. Ведеться робота по входженню наших наукових видань до світових науково-методичних баз даних, в тому числі, за підтримки пана Адамчака, - до економетричних систем Республіки Польща”.

Потім розпочалася інавгураційна церемонія. З рецензією наукового доробку ректора Політехніки Свентокжишської, доктора технічних наук, професора Станіслава Адамчака виступив директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти НУВГП, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Зіновій МАЛАНЧУК. Рецензент наголосив на тому, що пан Адамчак пройшов шлях від асистента до ректора провідного польського вишу, удостоєний високих наукових звань у Польщі та за її межами, є автором понад 200 наукових робіт, опублікованих у польських та закордонних журналах, 20 підручників, має 15 міжнародних патентів. Де­які його технічні рішення були представлені на міжнародних ярмарках. Одне з них у 1996 році отримало золоту медаль Міжнародного ярмарку в Познані. Станіслав Адамчак користується великою повагою в наукових колах країн Євросоюзу, не­одноразово приймав викладачів і студентів НУВГП. Тож Вчена рада одноголосно підтримала рішення про присвоєння визначному польському вченому звання почесного професора Національного університету водного господарства та природокористування.

“Спільно будувати демократичний європейський простір”

Бурхливими оплесками зустріли присутні виступ ректора Політехніки Свентокжишської, доктора технічних наук, професора Станіслава АДАМЧАКА. “Для мене, - зазначив пан Адамчак, - велика честь отримати високе звання почесного професора університету, який знаходиться в Україні, з якою мене вже, принаймні, десять років поєднують тісні зв’язки - наукові, методичні, туристичні, історичні та, навіть, дружні з деякими особами”. Зі слів професора Адамчака, Рівненщина особливо близька його серцю, адже у 1930 році батько Станіслава служив у польському війську, підрозділи якого були дислоковані в Сарнах та Рокитному. Про колосальний інтерес професора до України говорить і те, що він побував у багатьох великих і малих містах нашої держави, пішки пройшов стежками українських Карпат.

Станіслав Адамчак стисло розповів про історію Політехніки Свентокжишської, яка була заснована в 1816 році в місті Кєльце в палаці Краківських єпископів. Нині Свентокжишської регіон, де знаходиться університет, є місцем інтенсивного розвитку промисловості, зокрема машинобудування, будівництва та туризму. Випускники Політехніки Свентокжишської заснували власний бізнес або працюють на високих посадах у польських і закордонних компаніях. Безперечно, їх досягнення - це заслуга університету. Його високий рейтинг обумовлений широким діапазоном спеціальностей - всього їх 16. Стратегічне значення мають архітектура та містобудування, автоматизація та робототехніка, інформатика й електроніка, телекомунікація. Паралельно з навчанням студентів університет інтенсивно співпрацює з державною економікою.

Політехніка Свентокжишська, зазначив професор Станіслав Адамчак, також має можливість активно співпрацювати із зарубіжними університетами - в основному, європейськими - на основі довгострокових угод щодо проведення спільних наукових досліджень, дидактичної діяльності, обміну студентів та наукових співробітників. Важливим чинником розвитку Політехніки Свентокжишської є інвестування навчального закладу західноєвропейськими фондами. Це дало можливість за останні п’ять років провести капітальні ремонти в усіх навчальних аудиторіях і дослідницьких лабораторіях, а також придбати необхідне обладнання та техніку.

Пан Адамчак переконаний у продуктивному розвитку спів­праці між очолюваним ним університетом і рівненським “водником”. Тиждень перебування студентів НУВГП в Політехніці Свентокжишській підтвердив, що вони мають добру навчальну підготовку, не було і труднощів у спілкуванні. “Нехай цей досвід, - закликав професор, - стане початком нашої спільної діяльності в підготовці до укладення угоди про двосторонню співпрацю, реалізація якої зблизить наші міста у загальному прагненні спільно будувати демократичний і толерантний європейський простір”.

Станіслав Адамчак висловив глибоку вдячність усій академічній спільноті та Вченій раді НУВГП за присвоєння йому звання почесного професора. Особлива подяка, зазначив він, ректору Водного університету професору Миколі Корецькому. Станіслав Адамчак згадав приємну розмову торік у Любліні з професором Юрієм Пелехом, яка поклала початок налагодженню широкої та ефективної співпраці між Політехнікою Свентокжишською і Національним університетом водного господарства та природокористування. Подякував професору Зіновію Маланчуку за позитивну оцінку його наукової діяльності, усім працівникам НУВГП - за вагомий внесок у розвиток співпраці між двома ВНЗ, присутнім в актовій залі викладачам та студентам - за участь в інавгурації, своїй дружині, голові ПВ РП Аліції Адамчак, - за підтримку його наукової діяльності, що стала їх спільним сімейним успіхом.

“Влада в рівненському краї належить Водному університетові”

Далі директор Навчально-наукового заочно-дистанційного інституту НУВГП, доктор педагогічних наук, професор Юрій ПЕЛЕХ озвучив латиною диплом про присвоєння ректору Політехніки Свентокжишської звання почесного професора Національного університету водного господарства та природокористування, а професор Микола Корецький під тривалі оплески присутніх вручив Станіславу Адамчаку диплом та медаль (велику і малу) почесного професора НУВГП. Студентки в українських вишиванках допомогли йому вдягти професорську мантію.

Схвильованого чоловіка сердечно привітала з визнанням його наукових заслуг в Україні дружина - Аліція АДАМЧАК, голова Патентної Відомства Республіки Польща. Пані Аліція порівняла здобутки Польщі й України в розвитку патентної справи, наголосила на необхідності поглиблення співпраці між нашими державами у сфері захисту інтелектуальних прав. У відповідь Микола Корецький запропонував реалізувати спільну з польськими вишами магістерську програму зі спеціальності “Інтелектуальна власність”.

Привітав відомого польської вченого з присвоєнням звання почесного професора НУВГП і перший заступник голови обласної ради Михайло КРИВКО. Пожвавлення в залі викликали його слова, що влада в рівненському краї належить Водному університетові: адже і голова облдержадміністрації, і його перший заступник, і голова облради - випускники НУВГП. Михайло Петрович нагадав, що з чотирьох профільних ВНЗ радянського періоду рівненський “водник” був найкращим. Нині він також зберігає передові позиції в підготовці водогосподарських і природоохоронних кадрів - це, перш за все, наукові школи та наукові розробки вчених університету, реалізовані в багатьох країнах світу.

На завершення інавгураційної церемонії з присудження ректору Політехніки Свентокжишської Станіславу Адамчаку звання почесного професора Національного університету водного господарства та природокористування відбувся святковий концерт. Свої мистецькі таланти продемонстрували на сцені студенти НУВГП.

* * *

Вранці 30 листопада, коли вже стало відомо, що міліцейський “Беркут” розігнав Євромайдан у Києві, в результаті чого постраждали учасники мирних протестів проти відкладення підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом, в. о. ректора Національного університету водного господарства та природокористування Микола Корецький та професори Юрій Пелех і Зіновій Маланчук прощалися з ректором Політехніки Свентокжишської Станіславом Адамчаком, головою Патентного Відомства Республіки Польща Аліцією Адамчак та керівником відділу міжнародних відносин Політехніки Свентокжишської Рішардом Меєм. Було приємно відчувати підтримку, теплі обійми та міцні рукостискання друзів. Чути їх запевнення, що для України двері в Європу завжди відкриті, як і відкрита майже 100-річна Політехніка Свентокжишська для реалізації спільних із майже 100-річним Водним університетом програм європейської освіти з отриманням подвійних дипломів - українського та польського.

Інакше й бути не може: адже Україна - європейська держава, українці - європейська нація, а рівненський “водник” - європейський університет, з яким за останній рік уклали довгострокові угоди про співпрацю 70 (!) найкращих університетів Європи. Це, безперечно, спільний здобуток усього науково-педагогічного колективу і керівництва Національного університету водного господарства та природокористування - почесного президента НУВГП, народного депутата України Миколи СОРОКИ та в. о. ректора НУВГП Миколи КОРЕЦЬКОГО.

05.12.2013Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 241

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 934 від 10.10.2019p.
¤ 
Цікаве про лікарські засоби і не тільки

Цікаве про лікарські засоби і не тільки

Давньоримському філософові Луцію Сенеці належить наступний афоризм: “Певні ліки небезпечніші, ніж самі хвороби”. З цим складно не погодитися, але тільки шляхом перевірок і помилок людство створює високоефективні медичні препарати, які рятують життя. А в процесі таких відкриттів відбувається немало курйозних випадків, цікавих подій і оригінальних рішень....

¤ 
Перші ISF World Cool Games в Україні!

Перші ISF World Cool Games в Україні!

З 10-14 жовтня 2019 року, тиждень, повний спорту і культури, пройде у Києві. Участь у цьому Заході братимуть  школярі з 10 країн світу: Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Китаю, Молдови, Польщі, Франції, Хорватії і України! ...

¤ 
Рівненський плавець Михайло Романчук виграв срібну нагороду в США

Рівненський плавець Михайло Романчук виграв срібну нагороду в США

Рівненський плавець Михайло Романчук виграв срібну нагороду дебютного етапу змагань «International Swimming League» в Індіанаполісі у США....

¤ 
Застосування зеленого чаю у побуті

Застосування зеленого чаю у побуті

Зелений чай славиться своєю користю для організму. Його позиціонують, як джерело енергії і великої кількості вітамінів....

¤ 
Доля освітньої реформи:

Доля освітньої реформи:

чого чекати від нового міністерства?

Минуло трохи більше місяця, як міністерство освіти отримало нову очільницю. Нею стала одна з наймолодших членів уряду – 29-річна Ганна Новосад. За цей час міністерка встигла призначити заступників, які відповідатимуть за ключові напрямки роботи, і презентувати план дій. Чи продовжуватиме МОН реформу нової української школи і чи чекати вчителям підвищення зарплат, обіцяного попереднім урядом, дізнавались наші експерти....

¤ 
Віктор Осницький: «Діючий тариф збитковий для «Рівнегазу»

Віктор Осницький: «Діючий тариф збитковий для «Рівнегазу»

Напередодні старту опалювального сезону дуже цікаво, як його зустрічає наша регіональна газова компанія АТ «Рівнегаз». Про стан справ на підприємстві ми попросили розповісти комерційного директора АТ «Рівнегаз» Віктора Осницького:...

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (20568)
2. Як правильно приймати вітаміни? [749] (7263)
3. Моє місто - найкраще [427] (6984)
4. Секс із мусульманином [271] (5925)
5. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (5846)
6. Як позбутися шпори на п’яті [850] (5574)
7. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (5325)
8. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (5268)
9. Догляньте мене до смерті [278] (5226)
10. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (5213)
11. Кращі засоби для потенції чоловіків - ТОП-10 [891] (4876)
12. Якщо у сні приснився вуж [219] (3658)
13. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (3603)
14. Коли розпочинати садити городину [599] (3328)
15. Розклад руху автобусів [253] (3257)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Приворот. Сімейна ідилія за 500$ (52)
2. «Перезавантаження влади» (51)
3. Вбив металевим совком (49)
4. Чорна вдова (48)
5. Віктор Осницький: «Діючий тариф збитковий для «Рівнегазу» (48)
6. Застосування зеленого чаю у побуті (47)
7. Поліцейські затримали рецидивіста за замах на умисне вбивство та зґвалтування рівнянки (46)
8. Рівненський плавець Михайло Романчук виграв срібну нагороду в США (46)
9. Фаршировані баклажани (45)
10. ДТП за участю двох вантажівок (45)
11. Доля освітньої реформи: (45)
12. Цікаве про лікарські засоби і не тільки (45)
13. Відвар із вівса – і животик не болить (44)
14. Ольга Сумська розповіла, хто її врятував після складних пологів (44)
15. Перші ISF World Cool Games в Україні! (43)
 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс