Для пошуку медичних юристів лише з 2011 року в Україні почали створювати реєстр юристів з медичного права. Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радмила Герцова.
- В Інституті медичного і фармацевтичного права та біоетики, зазначила Радмила Герцова, - створено Координаційну раду вчених, викладачів і практиків у сфері медичного права. І чимало адвокатів дали свою згоду на участь у роботі цієї ради і на внесення до реєстру, можливості ознайомлення з яким буде надано тим, хто матиме в цьому потребу.
За її словами, існує гостра проблема у сфері правового захисту прав пацієнтів та лікарів, проте юристів, які здатні ефективно виконувати ці завдання, поки ще небагато. Також, Радмила Герцова повідомила, що в кожній області України, щороку в судах розглядається від 40 до 80 цивільних справ стосовно нанесення і відшкодування майнової та моральної шкоди здоров’ю внаслідок медичної допомоги або надання послуг неналежної якості.
- Кримінальних справ набагато менше. За даними державної судової адміністрації, у 2009 році було постановлено 10 вироків щодо лікарів по статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним та фармацевтичним працівником). І ці вироки набрали законної сили, - додала Радмила Герцова. - Застосування нових медичних технологій може призвести до збільшення судових позовів.
У свою чергу, заступник директора Департаменту нормативно-правового забезпечення Міністерства охорони здоров’я України Олександр Морачов - наголосив, що юридична підтримка необхідна не лише пацієнтам, але й лікарям.
- Існує проблема не тільки захисту пацієнта від недбалості чи бездіяльності лікаря, а існує й дуже велика проблема захисту лікаря, - підкреслив Олександр Морачов, - тому що кількість лікарів, на яких надходять скарги, дуже велика, і ця кількість скарг пацієнтів зростає.
Натомість, Радмила Герцова повідомила, що між Міністерством охорони здоров’я та Академією адвокатури укладено меморандум про співпрацю щодо підготовки юристів з медичного права.
- В Академії адвокатури на базі Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики ми відкрили консультативні центри, які надаватимуть безоплатно правову допомогу тим громадянам, у яких виникають ситуації, коли необхідно звернутися до юриста, - додала ректор Академії адвокатури, президент Спілки адвокатів України Тетяна Варфаломеєва.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |