#Напруга...
Та хіба може стрес бути корисним?
Для спеціалістів відповідь на це запитання очевидна, адже стрес у перекладі з французької “напруга” – не що інше, як один із механізмів адаптації нашого організму на вплив зовнішнього середовища. У відповідь на потрясіння в нашому організмі розпочинається загальна мобілізація: мозок посилає сигнал тривоги, викидаючи в кров гормони, покликані привести всі наші органи і системи у режим підвищеної «бойової готовності». У багатьох із нас в критичній ситуації ніби відкривається “друге дихання”, цілком звичайні люди готові, як мовиться, “гори звернути”.
Окрім того, гормони стресу (насамперед адреналін) можуть стимулювати вплив на імунітет, активізувати роботу серця, поглиблювати дихання, розширювати коронарні судини. Під час стресу клітини організму починають ділитися й поновлюються у 1,8 рази швидше. І в цьому випадку стрес – прекрасний тренажер, що дозволяє тримати організм у формі, загартовую імунну і нервову системи, допомагає нам справлятися із перевантаженнями.
Інша річ, коли стрес триває довго, виснажуючи захисні сили організму, зношуючи його органи і системи – насамперед серцево-судинну і нервову. Такий довготривалий стрес спеціалісти іменують “дистресом” (з англійської – нещастя, недомагання) і вважають однією з причин таких хвороб, як гастрит і виразка шлунку, бронхіальна астма, цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози.
Як не дивно, але найважче переносять стрес чоловіки. Вважається, що здолати труднощі представникам сильної половини людства заважають багаточисленні комплекси, пов’язані із певними стереотипами. “Чоловік – годувальник, лідер, супермен. Він повинен жити розумом, а не емоціями”,- твердять йому з дитинства. Психологи впевнені: якщо слідувати цьому стереотипу, ламається психологічний механізм нормального емоційного реагування на ситуацію. Заганяючи емоції в середину, така людина рано чи пізно, але обов’язково зірветься.
До групи ризику належать також люди, що потерпають від хронічних захворювань, підлітки, літні люди, жінки бальзаківського віку. Одні – через ослаблений стан організму, інші – через проблеми перехідного періоду і гормональної перебудови.
(продовження в наступному номері)
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |