Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №715 від 14.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29
Лютий 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Новини Рівне

#Правильний вибір!

Рівненський державний аграрний коледж

Рівненський державний аграрний коледж

За щорічним рейтингом Мінагрополітики РДАК входить у п’ятірку кращих аграрних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

У Рівненському державному аграрному коледжі студенти одночасно здобувають повну загальну середню освіту та диплом молодшого спеціаліста. Для багатьох учнів, які у своїх населених пунктах можуть закінчити тільки дев’ятирічку, це неабияка перевага, до того ж забезпечена гуртожитком. Майже 80% випускників РДАК, здобувши фахову освіту, яка вже може забезпечити їм гідне місце на ринку праці та достаток для родини, не зупиняються на досягнутому і продовжують навчання в кращих університетах України. Було б дуже дивним, якби вони цього не прагнули, вважає директор Рівненського аграрного коледжу, заслужений працівник освіти України Ярослав КОРСУН (на фото), який добре обізнаний з інноваційними процесами в освіті у Данії та Німеччині, вивчав досвід інтеграції до європейського освітнього простору в Нідерландах та систему аграрної освіти у Франції, проходив стажування у Мюнхенському аграрному університеті.

- Адже з 417 цьогорічних випускників коледжу, що проходили державну атестацію, 172 (41%) здали державні іспити та захистили дипломні проекти на “5”, а 194 - на “4” (46,5%), - акцентує Ярослав Петрович. - 87,8% - такий рівень якісної успішності, зафіксований державною атестацією підготовлених нами фахівців. 59 з них, в тому числі 11 заочників, отримали диплом із відзнакою. Всі, хто навчався на бюджетній формі навчання, працевлаштовані, оскільки вчилися за рахунок цільових направлень та мали пільги при вступі. А ті, що навчалися за контрактом, мають вільне працевлаштування. Половина випущених цього року програмістів - а це 71 чоловік - уже працюють.

Агроколедж – проміжна ланка між школою та університетом

Цікава інформація для тих, хто визначається зі своїм майбутнім. Сім років тому на нараді держав-учасниць Копенгагенського процесу у Франції йшлося про те, що до 2020 року сфера зайнятості Європи матиме потребу в кадрах з університетською освітою на 31%, із середнім професійним рівнем - на 50%, з низькою кваліфікацією - 19%. Оскільки ринок праці з кожним роком стає все мобільнішим і все більше молодих українців мріє про роботу в країнах Євросоюзу, навчання в агроколеджі приваблює ще й тим, що це проміжна ланка між школою та університетом.

- Цього року, - зазначив Ярослав Корсун, - як і в минулі роки, дозволяється вступ у коледж на третій курс після закінчення закладів професійно-технічної освіти, а випускників коледжу - на третій курс ВНЗ.

Ми уклали угоди зі спеціальності “Правознавство” з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Львівським національним університетом імені Івана Франка, Львівським державним університетом внутрішніх справ та Національним університетом “Острозька академія”.

З економічних спеціальностей на нашій базі працює навчально-науково-виробничий центр Тернопільського національного економічного університету, який приймає наших випускників і на контрактну, і на бюджетну форму навчання за такими спеціальностями: “Економіка підприємств”, “Бухгалтерський облік”, “Менеджмент технічного сервісу”, “Програмування” та “Право”. На наступний навчальний рік уперше набираємо групу на спеціальність “Правознавство”. Завершивши навчання, студенти цієї групи стануть дипломованими бакалаврами, а магістра отримають, продовживши освіту в Тернополі.

Студенти, що навчатимуться за спеціальностями “Земле-впорядкування”, “Будівництво та експлуатація будівель і споруд”, “Розробка програмного забезпечення” та “Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн”, матимуть змогу продовжити навчання на навчально-науково-виробничих комплексах аграрного коледжу, створених спільно з Національним університетом “Львівська політехніка”, Національним університетом водного господарства та природокористування, провідними вишами Києва й Одеси.

Попри те, що в багатьох ВНЗ І-ІІ рівня акредитації заочна форма навчання вже поступово здає свої позиції, в агроколеджі вона ще користується успіхом. Про це свідчить кількість випускників-заочників - 106 фахівців з шести завжди актуальних на ринку праці спеціальностей: “Бухгалтерський облік”, “Фінанси і кредит”, “Комерційна діяльність”, “Правознавство”, “Землевпорядкування”, “Будівництво та експлуатація будівель і споруд”.

Виробничі та переддипломні практики – на базі кращих підприємств АПК

- 5 лютого цього року аграрні ВНЗ вивели з підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства України і включили в систему Міністерства освіти і науки України, - нагадав директор аграрного коледжу Ярослав Корсун. - За п’ять місяців діяльності в нових умовах ми адаптувалися до продиктованих викликами часу вимог Міносвіти, зокрема всю документацію ведемо на електронних носіях.

6 липня в Рівненському Будинку вчених відбулося засідання обласного штабу “Вступна кампанія 2015 року”. Учасники заходу - а це керівники облдержадміністрації, ректори вищих навчальних закладів Рівненщини, відповідальні секретарі приймальних комісій та представники громадськості - розглянули проблеми організації вступної кампанії 2015 року, підсумки проведення ЗНО в області, а також особливості цьогорічної вступної кампанії у ВНЗ, пов’язані з тим, що Міністерством освіти і науки внесено зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році. Зокрема, вступна кампанія до вищих навчальних закладів розпочнеться 10 липня.

- Користуючись нагодою, - сказав далі Ярослав Корсун, - хотів би через “Рівне-Ракурс” подякувати обласній владі за підтримку аграрного коледжу. Перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський минулого тижня, як і торік, вручав дипломи нашим випускникам. Перед тим я ознайомив його з нашою матеріально-технічною базою. Безумовно, рівень оснащеності має важливе значення для якості підготовки майбутніх фахівців. Адже в нас вісім спеціальностей, усі вони потребують проведення практичних занять та навчальних практик у відповідних лабораторіях і майстернях: комп’ютерних кабінетах організації правового діловодства, навчальної бухгалтерії, комп’ютеризації будівельного, землевпорядного виробництва тощо. Студенти із багатьох ВНЗ України проходять практику у навчально-практичному центрі зі землевпорядкування. Виробничі та перед-

дипломні практики проводимо на базі кращих підприємств АПК Рівненщини, що передбачено спільним наказом Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та аграрного коледжу.

Партнерами РДАК є 38 сільськогосподарських підприємств, 14 будівельних організацій, 12 землевпорядних установ, банківські та юридичні установи, найбільші торговельні підприємства міста - “Екватор” і “Вопак”, що дає можливість майбутнім фахівцям отримати необхідні навики роботи, забезпечити студентів усіх спеціальностей практикою та гарантованими робочими місцями. Чимало випускників коледжу вже зробили успішну кар’єру на тих підприємствах, де проходили переддипломну практику.

РДАК постійно в пошуку, примножує традиції, впевнений у майбутньому

В коледжі працюють художньо-мистецькі колективи - фольк-

лорний ансамбль “Вишиванка”, студія сучасного танцю “Бліц”, які є учасниками Всеукраїнського студентського фестивалю “Софіївські зорі”. Серед спортсменів-випускників колед-жу - учасники Олімпійських ігор, призери першості Європи, члени збірної України. “У нас 100% забезпечення студентів коледжу місцями в гуртожитку, - зазначив Ярослав Петрович. - Затишок і комфорт у кімнатах, де наші юнаки і дівчата незмінно проживають протягом трьох-чотирьох років, належний стан навчальних аудиторій, майстерень та лабораторій підтримуємо, ремонтуючи їх власними силами. Оскільки готуємо фахових будівельників, то витрачаємося тільки на будівельні матеріали. У фінансуванні ремонтних робіт допомагають також батьки студентів”.

- Запрошуємо учнів шкіл із базовою та повною загальною середньою освітою, а також випускників закладів профтехосвіти на навчання в один із найпрестижніших навчальних закладів нашої області, - наголосив Ярослав Корсун. - Сьогодні Рівненський державний аграрний коледж постійно в творчому пошуку, примножує традиції, впроваджує інноваційні технології освіти, а тому впевнено дивиться у майбутнє. В тому, що воно світле для всіх його випускників, немає сумніву.

14.07.2015Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 39

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 951 від 15.02.2020p.
¤ 
На ХІІ відкритому турнірі з плавання спортсмени з Рівненщини вибороли «золото» та «срібло»

На ХІІ відкритому турнірі з плавання спортсмени з Рівненщини вибороли «золото» та «срібло»

Вихідними у місті Слов’янськ Донецької області відбувся ХІІ відкритий турнір з плавання серед дітей з інвалідністю (вади зору, слуху та ураження опорно-рухового апарату). Змагання відбувалися в рамках програми «Повір у себе»....

¤ 
Рівненська легкоатлетка виборола золото на юніорському чемпіонаті

Рівненська легкоатлетка виборола золото на юніорському чемпіонаті

Світлана Жульжик виграла змагання з бігу на 800 метрів і встановила рекорд на міжнародних змаганнях (2.07,51 хв)....

¤ 
Не все гаразд: Мілла Йовович розповіла про хворобу новонародженої дочки

Не все гаразд: Мілла Йовович розповіла про хворобу новонародженої дочки

Не встигли всі обговорити новину про те, що Мілла Йовович втретє стала мамою, як актриса опублікувала сумну інформацію....

¤ 
Андрій Данилко пояснив, чому він постійно ходить в кепці

Андрій Данилко пояснив, чому він постійно ходить в кепці

Образ Андрія одноманітний. Виняток становлять лише яскраві вбрання Вєрки Сердючки....

¤ 
Як виростити мікрозелень в домашніх умовах за кілька днів

Як виростити мікрозелень в домашніх умовах за кілька днів

У зимово-весняну пору, коли організму бракує вітамінів, на порятунок може прийти мікрозелень....

¤ 
На Сарненщині пошкодили понтонний міст

На Сарненщині пошкодили понтонний міст

Шостого лютого із вікна рейсового автобуса пасажирка побачила, як вантажний автомобіль їхав по понтонному мосту, що у селі Ремчиці. Жінка одразу зателефонувала до поліції....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (1576)
2. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (1089)
3. Усюди коти й грибки [369] (889)
4. Як модернізувати «Рівнеоблводоканал»? [774] (861)
5. 8-10 червня у Радивилові відбудеться Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні “Встань, козацька славо! Засвіти знамена!” [295] (861)
6. Обманливі вихиляси стегнами [384] (852)
7. Melanotan 2 поможет восстановить мужскую силу [782] (844)
8. МФК “КАРДИНАЛ-РІВНЕ” - У ФІНАЛІ [613] (839)
9. “Ремб” робить усе, як треба, і навіть краще! [337] (834)
10. Комп’ютерних талантів у нас багато! Буде ще більше! [427] (825)
11. Колоновидні яблуні. [777] (812)
12. Вертикальна трансмісія [427] (806)
13. Реінкарнація берези

[257] (794)
14. »Дякуємо Вам за те, що ви існуєте!» [257] (791)
15. Огірки з м’ятою і базиліком [881] (789)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Андрій Данилко пояснив, чому він постійно ходить в кепці (222)
2. Зустріч з чемпіонами світу 1-st ISF WORLD COOL GAMES (220)
3. “Кардинал-Рівне” програє у Києві і припиняє боротьбу за кубок (219)
4. Щоб посуд заблищав (218)
5. Цікаві факти про відомі фільми (216)
6. На Сарненщині пошкодили понтонний міст (216)
7. Горілка у побуті. 20 незвичних способів використання (213)
8. Не все гаразд: Мілла Йовович розповіла про хворобу новонародженої дочки (213)
9. У Рівному відбувся перший етап дитячого Кубка Рівненщини з шахів (212)
10. Як виростити мікрозелень в домашніх умовах за кілька днів (211)
11. Рівненська легкоатлетка виборола золото на юніорському чемпіонаті (211)
12. Були брат і сестра… (211)
13. У Рівному відбувся олімпій­ський годинний заплив (210)
14. У Рівному презентували проєкт розвитку міського простору Рівного з урахуванням людей з інвалідністю (210)
15. Сусідка його друга (209)
 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс