Вагома частина таких коштів це субвенція на розвиток інфраструктури. Громади, які утворилися у 2015 році, таких на Рівненщині 5, вже цього року отримають 25 мільйонів 300 тисяч гривень на розвиток. Але передбачено, що їх потрібно витрачати лише на конкретні цілі.
Фахівці департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА, члени тематичних груп з питань децентралізації, спільно з Офісом реформ підготували детальні роз’яснення щодо використання державних коштів.
Консультант з бюджету та фінансів Людмила Кушнер наголосила, гроші потрібно використати ефективно і законно, при цьому слід пам’ятати, у разі їх не використання до кінця 2016 року, вони повернуться до держбюджету: “Ці гроші надаються на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій. Дозволяється також будівництво і реконструкція доріг комунальної власності, купівля комунальної техніки, а також купівля шкільного транспорту. Передбачена реалізація цих проектів до трьох років”.
Як повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, сьогодні перед керівниками громад держава ставить нові вимоги з написання проектів.
Відтак, керівникам розповіли про ці нові вимоги, зокрема про SWOT-аналіз, визначення пріоритетних напрямів розвитку, та фінансового забезпечення. При написанні SWOT-аналізуслід враховувати актуальні проблемні питання галузей господарського комплексу та соціальної сфери, і детально розписати усі сильні і слабкі сторони.
Роз’ясниликерівникам громад різницю між перспективним планом та проектом розвитку. Адже при написанні проекту на конкурс, чи на фінансування потрібно зробити усе правильно. Використання коштів на розвиток громади обов’язковоперевірятимуть, тому це завдання потрібно робити досконало, аби потім не було проблем.
Керівникам громад порадили вже шукати нові кадри, з написання грантових та інвестиційних проектів, які невдовзі зможуть працювати на громаду. Таких фахівців обіцяють навчати в Асоціації міст України вже влітку. Про це повідомив Офіс реформ в Рівненській області, АМУ
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |