Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №813 від 08.06.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Катерина Медічі: чудовисько в жіночому вигляді

Катерина Медічі: чудовисько в жіночому вигляді

Одна з найбільш зловісних фігур у світовій історії, безжальна Катерина Медічі мріяла тільки про одне - про безмежну владу. Як би в помсту за нещасливу особисте життя, обділена любов’ю, вона зробила ставку на політичну кар’єру і зуміла виграти. Заради досягнення своєї мети вона не зупинялася ні перед чим - інтриги, чорна магія, всілякі підступи становили її звичний спосіб життя. Переступивши закони Божі і людські, вона готова була пожертвувати на вівтар смерті власних дітей, якщо вони погрожували похитнути її авторитет і відтіснити її від трону. Але доля помстилася їй за ненаситне владолюбство: на цій жорстокій жінці закінчилася династія французьких королів Валуа ...

У дитинстві кожної людини відбуваються події, які не тільки залишаються в пам’яті, завдаючи непоправної удар психіці, а й накладають відбиток на подальше життя. У цьому сенсі Катерині Медічі не пощастило.

Вона народилася у Флоренції в 1519 році в сім’ї герцога Урбіно Лоренцо N Медічі, племінника Папи Льва X, а через кілька днів залишилася круглою сиротою.

Катерина росла на тлі постійної політичної боротьби, яку вели її родичі, які намагалися стати повноправними господарями Флоренції. У 1523 році її дід Джуліо Медічі вступив на папський престол під ім’ям Климента VII, з часом він зумів домогтися необмеженої влади над Флоренцією.

У ці тяжкі роки Катерина жила в монастирі Санта-Лючія. І одного разу обложені в місті республіканці запропонували виставити дівчинку на фортечну стіну під вогонь ворожих гармат.

Їй було всього 9 років. Її чекала неминуча загибель, якби не втручання Папи, який наказав залишити дитину в спокої. Однак деякі дослідники впевнені, що городяни, зазнавши поразки, віддали Катерину на розвагу солдатам.

Все це, само собою, не могло пройти безслідно для незміцнілої дитячої психіки. Вона занадто рано зрозуміла, що світ продажний і жорстокий, і щоб вижити, необхідно нікому не довіряти і випливати не велінням серця, а холодним розрахунком.

Після падіння Флоренції долею дівчинки зайнявся її дід - Папа Климент VII. Тепер у неї був будинок, зовнні спокійне, сите життя. Але хорошим ставленням вона була зобов’язана аж ніяк не спорідненим почуттям. Просто владолюбний дід хотів використовувати її в якості великого козиря в своїй політичній грі.

У неї були для цього всі дані - знатне походження і чарівна зовнішність, до того ж вона була кмітливою і привітною. Хоча очевидці, які знали Катерину в ті роки, говорили про її гострий, але хворобливий розум і металевий холод, який випромінювали її прекрасні очі.

Перебравши відповідних женихів, Папа зупинився на молодому принці Оранському, але незабаром після заручин юнак загинув в одному з боїв. Климент VII швидко підшукав йому заміну: рука Катерини була запропонована синові короля Франції - герцогу Генріху Орлеанскому.

В епіцентрі інтриг

Нареченим було всього по 14 років. Вони були такі юні і недосвідчені, що король з королевою спершу навіть хотіли розмістити їх по різних кімнатах. Незабаром Катерина дізналася маловтішну для себе новини - виявляється, її чоловік загорівся пристрастю до блискучої придворної дами Діани де Пуатьє, яка була старша за нього майже на 20 років.

Витримка цієї дівчинки гідна захоплення: вона не дозволяла собі ні докорів, ні сцен ревнощів. Вона була терпляча і тактовна. Втім, в її положенні така поведінка була єдино вірною. До того ж протягом десяти років вона не могла стати матір’ю, а відсутність спадкоємців робило її дуже вразливою, оскільки над нею нависала загроза розлучення. Намагаючись убезпечити себе, Катерина намагається сподобатися тестю. Тонкі лестощі і захоплення дали свої плоди: вона зуміла завоювати серце короля Франциска.

Що стосується Діани де Пуатьє, тут Катерина була безсила. Ця старіюча фаворитка користувалася неподільним впливом на слабовільного Генріха. Навіть якщо Катерина хотіла побути наодинці зі своїм чоловіком, вона повинна була питати дозволу у Діани.

І майбутня королева ні словом, ні поглядом не виявляла свого невдоволення. Навпаки, вона була попереджувальна і люб’язна по відношенню до суперниці, і незабаром стала її близьким «другом». Чоловікові Катерина теж намагалася всіляко догодити. Одного разу він навіть зізнався, що йому ніколи не було так добре, як в ліжку з власною дружиною.

Вона вміла чекати і, так і не зазнавши кохання, мріяла лише про владу. Після смерті короля престол мав успадкувати його старший син Франциск; у Генріха, здавалося, практично не було шансів. Але його дружина думала інакше. І ось одного разу жарким серпневим днем ​​випив принц стакан холодної води з льодом і незабаром помирає. Отруєння було в наявності, але винуватців так і не знайшли ...

Генріх вступив на престол, а його дружина стала, нарешті, королевою, хоча фактично всім заправляла Діана. Катерині як і раніше доводилося задовольнятися скромним місцем на задвірках політичної боротьби.

Ставши королевою, вона оточила себе клевретами, навушниками і красунями-фрейлінами, які не були обтяженими моральними засадами. За намовою Катерини у всіх стінах спалень палацу були просвердлені дірки, що давало можливість стежити за всіма мешканцями Лувру вдень і вночі.

Крім інтриг вона знаходила віддушину лише в заступництві талантам, зібравши при дворі весь світ європейського мистецтва. Захопилася вона астрологією і магією. Саме Катерина запросила до двору знаменитого Нострадамуса, який досить точно передбачив їй майбутнє, в тому числі і загибель її чоловіка, і те, що її сини будуть правити, але недовго, а трон успадкує Генріх Наварській ...

Катерина позбулася безпліддя і тепер народжувала спадкоємців одного за іншим. Однак все її сини виявилися з недоліками - хто розумово, хто фізично. Безвольні, вони в той же час відрізнялися підступністю і мстивістю. Дочки не розчарували - але і їх королева не дуже любила. Вона дивилася на них лише з точки зору вигідних династичних союзів.

Катерина Медічі овдовіла в 40 років. Смерть її чоловіка була безглуздою, але пророкування Нострадамуса повністю підтвердилося: під час лицарського турніру спис графа Монтгомері зламався і увігнався в око королю. Рана виявилася смертельною. Король був ще живий, коли Катерина зажадала від Діани де Пуатьє повернути діаманти, які їй подарував король, і покинути двір.

Катерина отримала жадану владу - на престол зійшов її 16-річний син Франциск. Але тут виявилося, що ключові пости в королівстві захопило сімейство Гизів, яке зовсім не збиралися поступатися своїми позиціями. Ненависть королеви не знає кордонів. Вона знаходить собі вірного союзника в особі Франсуа Вандома - можливо, це був єдиний чоловік, якого вона коли-небудь любила. Але Вандом програв війну з Гизами. Катерині нічого не залишається, як відправити переможеного союзника в Бастилію, а незабаром і на той світ.

На деякий час їй доводиться примиритися з Гизами, але вона не збирається здаватися. Катерина вміло використовує у своїх цілях релігійне протистояння протестантів і католиків. І хоча вона сама благоволить католикам, щоб насолити Гизам, підтримує протестантів. Вона нацьковує одних на інших, сподіваючись таким чином зміцнити свою владу.

Навіть раптова смерть Франциска залишає її байдужою, адже у неї залишилися ще троє синів. На престол вступає її неповнолітній син Карл IX, а Катерина стає регентшею при ньому.

Вона вже втратила свою привабливість: постаріла, розповніла, обрюзгла. Її лицемірство було безмежним. Будь-який придворний, якого вона називала «мій друг», міг вважати себе загиблим. Нерідко вона вдавалася до перевірених засобів - отрут. Агріппа Д’обиньи, автор «Загальної історії», пише про вбивство Жанни д’Альбре, королеви Наваррської: «Вона померла від отрути, який через надушені рукавички проник в мозок. Виготовив отруту флорентієць мессир Рене, якого після цього все ще більше зненавиділи ».

Криваве весілля

Намагаючись завдати відчутного удару своїм супротивникам Гизам, Катерина вирішує видати свою дочку Маргариту за протестанта короля Наваррського.

Спритно плетучи інтриги, королева занадто пізно зауважує, що її син Карл потрапив під сильний вплив гугенота адмірала Коліньї. Адмірал не тільки умовив короля оголосити війну Іспанії, але і наважився на погрози. І тоді королева придумала пекельний план: вона викликає до себе Гизів і заявляє їм про свою підтримку в разі, якщо вони нападуть на гугенотів. Таким чином вона як би дала сигнал до початку кривавої різанини, оскільки католики давно вже мріяли розправитися зі своїми релігійними супротивниками.

З легкої руки королеви-матері, незабаром після вінчання Маргарити і Генріха Наваррського, в Парижі і провінції розігралася бійня, яка увійшла в історію як Варфоломіївська ніч. Близько 30 000 гугенотів загинуло. Адмірал Коліньї був смертельно поранений. Королю Наваррскому вдалося врятуватися ...

Варфоломіївська ніч, яку ще називають Кривавої весіллям, зміцнила позиції Катерини. Однак радість королеви була недовгою. Карл не бажав підкорятися матері і відкрито повстав проти її політики, звинувативши королеву в кривавій розправі з гугенотами.

Коли всі спроби впливати на сина були вичерпані, Катерина зважилася на крайні заходи. Дуже скоро Карл захворів і зліг. Існує припущення, що «турботлива» мати подарувала своєму синові рідкісну старовинну книгу про соколиного полювання. Просочені миш’яком сторінки фоліанта злипалися, і, щоб розліпити їх, доводилося змочувати палець слиною. Дочитати книгу королю не вдалося ...

Катерина майже щаслива, тому що на престол увійшов її улюблений син Генріх II! .. На жаль, новоспечений король вважав за краще проводити дозвілля з чоловіками і не збирався приводити на світ спадкоємців. Крім того, непокірний син Катерини здійснює і зовсім жахливий на її думку вчинок - призначає регентом Франції Генріха Наваррського.

Королева була пригнічена, коли помер її наймолодший син з роду Валуа. Всі ці події так сильно подіяли на 70-річну Катерину, що вона тяжко захворіла.

Смерть Катерини Медичі не засмутило ні її дітей, ні тим більше інших французів. Тіло королеви-матері було кинуто в загальну могилу з волоцюгами і жебраками.

Найповніше про смерть Катерини Медичі висловився її сучасник, французький історик Жак Огюстен де Ту: «Ні, померла не жінка, померла королівська влада!»

08.06.2017


Переглядів: 1461

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21072)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17214)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14468)
• Допомога під час карантину [967] (14384)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14228)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14036)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13910)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13884)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13863)
• Живи до ста! [965] (13856)
• Бюджет і ми… [965] (13790)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13783)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13659)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13570)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13567)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13510)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13104)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (928)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (91)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (83)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (83)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (82)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (81)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (80)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (80)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (79)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (79)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (79)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (78)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (78)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (73)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (73)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"