Впровадження КПРАВ дасть можливість підвищити рівень безпеки Рівненської АЕС шляхом застосування передових інноваційних технологій з переробки радіоактивних відходів, що, у свою чергу, дозволить вивести систему поводження з РАВ на РАЕС на новий, сучасний світовий рівень.
У лютому поточного року завершено перший етап комплексних («холодних») випробувань допоміжних систем і усіх семи установок КПРАВ, участь у яких взяли фахівці електростанції та представники інспекції Держатомрегулювання України на РАЕС. За результатами першого етапу підготовлено звітну документацію, яку направлено до Держатомрегулювання України з метою отримання Окремого дозволу на другий етап («гарячих») випробувань.
Як зазначив Едуард Суховерхий провідний інженер-технолог цеху дезактивації та радіоактивних відходів РАЕС, успішне проведення «гарячих» випробувань дозволить об’єкту поступово перейти у промислову експлуатацію. «Комплекс призначений для переробки «історичних» низькоактивних РАВ, що накопичені у сховищах твердих радіоактивних відходів на проммайданчику РАЕС, поточних, що утворюються під час експлуатації та тих, що надходитимуть під час зняття з експлуатації енергоблоків атомної станції. Кінцевий продукт переробки відповідатиме вимогам з прийому на захоронення на спецпідприємства з поводження з РАВ. Вже у травні плануємо завезти на комплекс перший контейнер із реальними радіоактивними відходами і розпочати «гарячі» випробовування. Після їх успішного проведення перейдемо до експлуатації КПРАВ».
До моменту надходження на КПРАВ радіоактивних відходів у персоналу та гостей РАЕС є можливість ознайомитись з унікальним об’єктом, його технологічною лінією, отримати відповіді на запитання від фахівців, які у подальшому експлуатуватимуть обладнання комплексу.
Так, днями комплекс з переробки РАВ відвідали представники атестаційної комісії НАЕК «Енергоатом», що відбулась на РАЕС з метою підтвердження права на проведення відомчої повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки. В рамках екскурсії на КПРАВ головні метрологи Енергоатома, Атомремонтсервісу, Хмельницької АЕС та провідний інженер відділу метрології Компанії дізналися про основне призначення та мету створення комплексу, етапи його будівництва, принцип процесу переробки РАВ на кожній із семи установок об’єкту та очікувані результати від експлуатації.
«Нам, як фахівцям метрології було цікаво відвідати новітній комплекс з переробки РАВ, адже тут проводитиметься багато метрологічних вимірювань. Оглянувши його сучасне технологічне обладнання, яке, безумовно, відповідає високим європейським стандартам можна сказати, що це - «прорив» у напрямку поводження та зберігання РАВ в Україні. Діяльність комплексу на РАЕС дозволить не лише зменшити обсяги відходів, які утворюються в процесі експлуатації, а й підвищити безпеку та екологічність вітчизняної атомної енергетики в цілому та зберегти навколишнє середовище», - поділилися своїми враженнями гості РАЕС.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |