Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №894 від 09.01.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Дитяче пюре. Як вибрати кращий дитячий пюре

Дитяче пюре. Як вибрати кращий дитячий пюре

Одного разу материнського молока дитині стає об'єктивно недостатньо, значить, пора вводити в якості першого прикорму дитяче пюре.

Коли вводити дитяче пюре в раціон?

ВООЗ рекомендує вводити в раціон дитяче пюре при нормальному грудному вигодовуванні з 6 місяців.

Знайомство з новим видом пюре починайте з маленькою порції, буквально на кінчику чайної ложки. Після першого прийому нової їжі поспостерігайте за дитиною, чи не з'явилися в протягом доби будь-які симптоми неприйняття - порушення стільця або висипання. Якщо все пройшло добре, то можете запропонувати малюкові 1-2 ч. Л. пюре. При нормальній реакції організму, що росте обсяг пюре в день повинен складати 25-40 м Малюки після року можуть їсти вміст повної стограмовій баночки.

Олена Мотова, лікар-педіатр: «Дитяче пюре вводити в раціон потрібно з 6 місяців, але іноді, за призначенням лікаря, прикорм вводять у віці з 4 до 6 місяців. Раніше 4 місяців прикорм не потрібен, оскільки ризик харчових алергій і проблем з травленням значно перекриває потенційну користь від нього.

Дізнатися, що дитина готова до прикорму, можна за такими ознаками: якщо він може брати губами їжу з ложки, вміє самостійно сидіти, подвоїв вагу при народженні, проявляє інтерес до того, що їдять батьки, може відвертати голову, коли не хоче і якщо у нього прорізалися зуби.

Травна система дитини в цей період дозріває, і поступове введення прикорму у вигляді пюре не тільки додає необхідні вітаміни і мінеральні солі, але розвиває смак і м'яко адаптує дитину до подальшого їжі з сімейного столу».

Види дитячого пюре

По складу пюре діляться на:

Овочеві

Цей вид пюре - перший продукт в раціоні дитини після грудного молока і молочних сумішей. Почніть з однокомпонентного прикорму: гарбузового, морквяного, кабачкової. Завдяки такому продукту ви зможете точно визначити, на що саме могла виникнути харчова алергія. Не поспішайте купувати дитяче пюре з капусти і бобових - вони провокують підвищене газоутворення, а також пюре з картоплі - може викликати харчову алергію. Зазвичай першим прикормом є овочеве пюре із зелених або светлозабарвлених овочів.

Фруктові

Після знайомства з овочевими пюре можна переходити до фруктів. Спочатку також вводите однокомпонентні неалергенні види (груша, абрикос, банан, слива, яблуко), а потім - багатокомпонентні види. В якості першого фруктового прикорму вибирайте пюре з фруктів, що ростуть у вашому регіоні: яблук, груш і слив. Також при виборі пюре намагайтеся орієнтуватися на сезонні фрукти. Пюре з екзотичних фруктів купуйте тільки, коли вашому малюкові буде не менше року.

Ягідні

Ягоди потенційно алергенні, тому вводите пюре з ягодами пізніше і дуже акуратно. Найменш алергенної вважається смородина, вважається, що її можна починати їсти малюкові в 7 місяців, і все ж краще прибережіть її до року. Потім поступово вводите чорницю, ожину і агрус. Більш алергенні малину і полуницю включайте в раціон пізніше за інших ягід.

М'ясні

Цей вид пюре потрібно вводити в раціон не раніше овочевого і фруктового. Завдяки вживання м'ясного пюре, у дитини знижується ризик виникнення анемії і проблем з імунітетом. Сьогодні виробники пропонують 2 основних види м'ясного дитячого пюре: з чистого м'яса або птиці і суміш м'яса з овочами або кашами. Також можна зустріти дитяче харчування, приготовлене з декількох сортів м'яса: телятина з курчам, телятина зі свининою і т.д. Подібний вид пюре можна давати малюкові тільки в тому випадку, якщо він вже знайомий з кожним з продуктів, що входять в нього. Зверніть увагу на так звані дієтичні м'ясні пюре - суміші овочів або круп з м'ясом: в них, як правило, концентрація м'яса невелика при цьому вони поживні і ситні. Особливо такі суміші корисні для дітей, у яких засвоєння м'яса відбувається не дуже легко. Вводити м'ясо в раціон дитини потрібно, також починаючи з монокомпонентних дитячих пюре з мінімальною кількістю добавок: курка, кролик, індичка, нежирна яловичина і свинина. Комбіновані пюре вводите приблизно з 9 місяці.

Рибні

Риба високоалергенні, тому в раціон дитини вводити її слід не раніше 9 місяців, а дітям-алергікам - тільки за рекомендацією лікаря. Риба дуже важлива для дитини: в ній міститься білок, фосфор, залізо і багато вітамінів. А головне - риба є джерелом поліненасичених жирних кислот Омега-3, які беруть участь в будівництві клітинних мембран і в обміні речовин в тканинах організму. В якості першого рибного прикорму вибирайте нежирні сорти риби: хек, камбалу, минтай, пікшу, тріску.

За ступенем подрібнення пюре діляться на:

- гомогенізоване (розмір часток до 0,3 мм), призначене для дітей 4-6 місяців;

- пюреобразной (розмір часток до 1,5 мм), призначене для дітей 7-9 місяців;

- крупноизмельченной (розмір часток до 3 мм), призначене для дітей старше 9 місяців.

В останніх двох, як правило, вже містяться спеції, а також можлива заміна води на м'ясний бульйон.

Дитяче пюре. Правила вибору:

Купуйте пюре, відповідне віковій групі вашої дитини. Інформацію про вікової аудиторії, для якого призначений продукт, шукайте на упаковці.

Подивіться термін придатності продукту. Справжнє дитяче пюре повинно зберігатися в закритому вигляді не більше 2 років (а з додаванням молока або вершків - менше), а у відкритому - не більше 3 днів і в холодильнику.

У якісному дитячому пюре не повинні бути додані консерванти, барвники, харчові добавки, сіль і цукор. В ідеалі, в складі пюре повинні бути тільки вода і вказаний на упаковці інгредієнти:

- овочі

- фрукти

- ягоди

- м'ясо

- риба.

Дитяче пюре продається в різних упаковках, кожна з яких має свої переваги: ??скло добре тим, що небажані домішки від упаковки не впливають на якість продукту; металеві банки, як правило, мають більший термін зберігання; картонні упаковки більш бюджетний, в порівнянні з іншими упаковками.

Купуйте продукт в упаковці без деформації і інших вад.

Ірина Грачова, лікар-педіатр, консультант з дитячого харчування friso: «Батькам, які купують готове дитяче пюре, я раджу спочатку пробувати його самим: якщо їх різко відштовхує смак і запах продукту, краще не давати його малюкові.

Також серед батьків є любителі сої. Продукт непростий, неоднозначний, але в раціоні дитини він точно повинен бути відсутнім. Якщо бачите в складі покупного дитячого пюре сою - відмовтеся від нього.

Найчастіше мами воліють робити пюре самі: процес приготування нескладний, швидкий і мами більшою мірою впевнені в якості того, чим годують малюка. Але все ж одну-дві баночки готового дитячого пюре можна мати про запас (звичайно, стежачи за терміном придатності), не рідкісні випадки, що дітям не подобається домашнє пюре, тому у малюка повинен бути вибір».

09.01.2019


Переглядів: 1615

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 23.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21208)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17346)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14573)
• Допомога під час карантину [967] (14499)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14334)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14148)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14020)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13993)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13986)
• Живи до ста! [965] (13968)
• Бюджет і ми… [965] (13906)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13898)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13772)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13679)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13675)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13624)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13232)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13206)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (210)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (47)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (47)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (46)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (46)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (46)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (45)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (45)
• П’яний водій збив пішохода (34)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (33)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (32)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (31)
• Постачали наркотики до колонії (31)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (31)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (30)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"