«Недобросовісний підхід до організації шкільного харчування буде змінюватися. Це позиція як Уряду, так і Рівненської ОДА. Сьогоднішній семінар – це початок великого процесу, який має об’єднати нас для вирішення питання загальноукраїнського масштабу. Тільки за рік понад 600 випадків харчових отруєнь в школах і дитсадках України», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
На Рівненщині цьогоріч відсутні випадки харчових отруєнь в навчальних закладах, проте вони були в попередніх роках. Так, за 2016-2018 роки зареєстровано 8 спалахів гострих кишкових інфекцій, під час яких постраждало 90 дітей. Причинами спалахів найчастіше були – порушення санітарно-гігієнічного режиму та технології приготування їжі.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області розробили проєкт Паспорту харчоблоку, який рекомендують для розповсюдження серед шкіл. При заповненні паспорту, кожен керівник закладу побачить ризики щодо санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та зможе передбачити заходи для їх мінімізації. «Рекомендуємо використання паспорта харчоблоку для усіх закладів освіти, тим самим налагодити постійний та системний контроль за виконанням харчового законодавства», – зазначив начальник ГУ Держпродспоживслужби Володимир Лазарчук.
Про мультипрофільне харчування у Володимирецькому колегіумі розповів директор закладу Анатолій Остапенко. Він поділився позитивним досвідом запровадження двох меню на вибір для учнів: «Ми хочемо, щоб у шкільних їдальнях харчувалися усі діти, а батьки були спокійні за якість і безпечність страв. Зокрема, ми приділили увагу якості води, встановили в харчоблоці фільтр для очистки. Щодо ще однієї інновації – ми повністю виключили готівкові розрахунки за обіди. Працюємо в електронному форматі».
«На Рівненщині 162 тисячі дітей загальної середньої освіти і понад 40 тисяч дошкільнят. Тож ми маємо забезпечити процес харчування на високому рівні для усіх. Головне завдання – працювати системно над покращенням якості організації харчування», – зазначає начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.
Під час навчання учасники розглянули питання щодо зменшення ризиків виникнення випадків гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь у закладах освіти. Присутні обговорили важливість програми НАССР, яка відповідає за забезпечення закупівлі продуктів лише в операторів ринку, що відповідають вимогам харчового законодавства.
«Дотримання гігієнічних вимог має нести першочерговий характер. Важливо дбати про дотримання вимог приготування, температурний рижим, безпечність харчових продуктів, чистоту поверхні, посуду і приміщень», – зазначає заступник начальника управління державного контролю Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Анатолій Голубовський.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |