6 лютого в «Інваспорті» відбулася презентація проєкту, автор якого депутат Рівненської міської ради Олексій Муляренко розповів:
– Це по суті одиничний інклюзивний проєкт в рамках громадського бюджету в категорії вартістю до 250 тисяч гривень. Таким чином ми не лише робимо Рівне доступним для людей з інвалідністю, а й привертаємо увагу до їхніх потреб. Такі проєкти є й в інших містах України, але їх дуже небагато. Хочу подякувати людям, які допомогли реалізувати цю ідею від її початку і до завершення, за їхні консультації і безпосередню підтримку. Обіцяю, що працюватимемо над темою безбар’єрного простору для людей з інвалідністю й надалі. Це – лише початок.
Тактильні карти з позначками шрифтом Брайля допомагають орієнтуватися в просторі незрячим. Вона є багаторівневою і різноструктурною.
– Ми розмістили на ній тільки центральну частину міста, бо шрифт Брайля є об’ємним і потребує багато місця, – розповіла одна з консультантів проєкту Ніна Асєєва. – Карта спрощена, тому що розрахована на людей, які вивчатимуть її тактильно. На ній розміщені не лише музеї та театри, а й безбар’єрні кафе та ресторани. Також тут є QR-код, перейшовши за яким можна заслухати аудіо-екскурсію про Рівне на своєму телефоні.
Загалом 11 таких білбордів буде встановлено по всьому місту: автовокзалі, в «Златі Плазі», парку ім. Шевченка, Міському будинку культури, «Текстильнику». Вони виготовлені з пластику, якому не страшний дощ і сніг.
Окрім того, було створено 3 фільми про Рівне та його найвизначніші місця із сурдоперекладом. Їх також презентували в «Інваспорті» 6 лютого.
Авторка фільмів Надія Фоміна каже:
– До створення кінострічок довелося залучити багато документознавців, істориків та фахівців у туристичній сфері. Ми хотіли зробити все можливе, щоб люди з інвалідністю змогли хоча би торкнутися думками до надзвичайно красивих пам’яток нашого міста, до частинки його історії. Дуже важливо, що таким чином ми можемо сприяти розвитку свідомого громадянського суспільства.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |