Наразі з родинами – з Гощанського та Радивилівського районів – місцеві органи опіки та піклування вже укладають договори.
Разом з тим, під час селектору Мінсоцполітики з регіонами наголошувалося, що в областях мають активізувати роботу зі створення патронатних родин. Адже державна стратегія – зробити усе можливе, аби діти не потрапляли в інтернати. А патронат – це тимчасовий догляд за дитиною в сім’ї вихователя доки вона, або її родина, не подолає труднощі. Це альтернатива інтернатам.
Тому на Рівненщині продовжують шукати кандидатів у патронатні батьки. Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін доручив в районах та ОТГ активізувати роз’яснювальну роботу із пошуку таких родин, а також розглянути можливість щодо введення у громадах посад соціальних працівників.
Заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль наголосив: «Цей рік має стати переломним. У результаті медичної реформи будинки дитини, у яких перебувають діти до 4 років, будуть трансформовані. Вони не зникнуть, а стануть суто медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, які потребуватимуть лікування і реабілітації».
Нагадаємо, патронатні сім’ї – це родини, до яких тимчасово потрапляють діти. Це можуть бути або новонароджені діти, від яких відмовились батьки, або діти-сироти, а також діти, батьки яких переживають складні життєві труднощі.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї не може перевищувати 3 місяці. На сьогодні держава фінансує такі сім’ї щомісячно у розмірі 10 тисяч гривень.
Патронатний вихователь повинен пройти спеціальне навчання та медичне обстеження.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |