Пов’язане це з тим, що ця процедура не настільки важлива та критична, у порівнянні з томатами. Хоча цілі переслідуються ті ж: збільшення врожаю. Якщо ви не будете виконувати пасинкування – нічого страшного не трапиться і таких проблем, як з помідорами, ви не наживете. Але все-таки: справжньому городникові технологію необхідно знати і при необхідності застосовувати.
Огірок, як рослина, являє собою ліану, з якої ми зриваємо ці самі огірки. Для забезпечення нормального розвитку, стимуляції росту центрального батога та поліпшення плодоносіння необхідно виконувати пасинкування й осліплення огірка.
У першому випадку видаляють всі бічні пагони (пасинки), які утворюються у вузлах батогів, але залишають зав’язі, що утворилися там же, а в другому – видаляють і зав’язі, і пасинки. Зазвичай засліплюють лише перші 3-4 вузли, щоб молоді рослини не виснажувалися зайво раннім плодоносінням, а в інших вузлах по всій рослині видаляють тільки пасинки.
Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не ушкодити ніжний і соковитий пагін і квіти на ньому. Якщо пальцями акуратно не виходить, візьміть ножиці.
Пасинкування огірків виконується лише тоді, коли пасинки досягли розміру 3-6 см. Раніше – не ефективно, пізніше – втрата врожаю, адже рослина витрачає енергію на ріст, а не на вирощування огірків.
Пасинкування виконуємо десь до середини липня або навіть пізніше, якщо ліана ще свіжа й огірок помирати не збирається. Але в середині липня залишимо 1-2 пасинка аж знизу ліани для того, щоб після закінчення плодоносіння на старому стеблі замість нього могли вирости нові повноцінні стебла на старому кореневищі. Такий нехитрий спосіб дасть можливість продовження плодоносіння окремо взятого огірка. Ось так.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |