Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №397 від 21.05.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Перспектива

Потоне чи провалиться?

Потоне чи провалиться?

Майбутнє Рівного під знаком питання

Коли будинок на Соборній,1А дав тріщину, у місті піднялася паніка. У короткі строки міська влада акумулювала на його порятунок необхідні сили та кошти. Здавалося б, інцидент вичерпано. Однак, як з’ясувалося пізніше, під загрозою опинитися під землею, іншими словами - провалитися, можуть й інші будівлі міста. Ті ж ділянки Рівного, які потерпають від підтоплень, просто поглине вода. Невже наше місто дійсно зникне з карти України? Науковці стверджують, що панікувати зарано, однак…

Обвал будинків може спостерігатися не на всій території Рівного. Наприклад, на Набережній навіть підтоплені будинки стоятимуть, оскільки циркуляція води незначна і вона не підмиває ті відклади, на яких зведені будівлі.

Але мова зараз йде не про ділянки, розміщені в долині Усті, а про пагорби, на яких збудована певна частина Рівного. Вони з’явилися завдяки тонкому пиловому матеріалу, який переніс вітер. Це так звані лесові породи, які при взаємодії з водою утворюють пустоти. Якщо “дірки” не заповнені, то з роками вони лише збільшуються. Відклади ж товщиною 5-6 метрів якраз утворені на крейдових породах і при взаємодії з водою, спричиняючи карстовий процес, знову ж таки утворюють пустоти. А карстові провали, на думку науковців, це реальна небезпека, масштаб якої не менший, ніж від вибуху на атомній станції. Зважаючи на це, інженерні служби міста мають знати, де саме ці пустоти утворилися. Те, що вони є - однозначно. І те, що ситуація з будинком на Соборній непоодинока - факт!

Топлять нас? Ні, топимо ми!

- Підтоплення - ще одна проблема Рівного, - запевняє начальник міського управління житлово-комунального господарства Іван ГЕМА. - І хоча воно не є масовим, все одно створює реальну загрозу. Район Басового Кута, РЗВА, вулиць Білої, Огієнка, Соборна,414 - це місця найбільшого занепокоєння, де вода, пошкоджуючи споруди та будівлі, перешкоджає нормальному проживанню мешканців. Умовно кажучи, підтоплюється центральна частина міста і деякі околиці, починаючи від Басовго Кута і Нового Двору, закінчуючи виходом русла Усті з Рівного.

Проблема підтоплення “має бороду” з багатьох причин. По-перше, оскільки ґрунтові води піднялися на території всієї України, понижені ділянки землі поглинула вода, загальний рівень якої у Рівному піднявся на 70 сантиметрів.

По-друге, центральна частина міста (район проспекту Миру, вулиць Набережної, С.Петлюри) знаходиться на місці старого русла річки Устя. І, на жаль, роботи з укріплення фундаменту та проведення гідроізоляції підвальних приміщень у будинках, які велися раніше, були неефективними і не дали жодного результату.

Саме тому прийшов час навести лад на всіх існуючих водних спорудах і ресурсах, а канали, які виконували водопонижаючу функцію, привести у відповідність. При цьому цифру суми, яка може бути затрачена на це, передбачити просто нереально.

Однак мало хто знає, що підтоплення провокують самі ж мешканці міста, викидаючи сміття та утворюючи несанкціоновані сміттєзвалища, “розбиваючи” городи та саджаючи біля водойм сади. Окремі рівняни використовують водні ресурси у своїх цілях, і, облаштовуючи, наприклад, озерце, створюють прецедент для підтоплення території. При цьому система каналу, яка виконувала водопонижаючу функцію, повністю “розламана” і, відповідно, спостерігається застій води.

Коли комунальники провели аналіз підтоплення вулиць Севастопольської, Устинської, Зарічної тощо (Басів Кут), то дійшли висновку, що в цьому районі немає постфекальної і зливної каналізації. За останні роки жодний будинок не замовляв асенізаційної машини для відкачування, а встановлені септики мають максимальний ступінь фільтрації. Тобто, мешканці, фактично, самі себе підтоплюють.

У Новому Дворі власники присадибних ділянок несанкціоновано врізаються в каналізаційні мережі або ж скидають відходи своєї життєдіяльності у невеличкі струмки і канали, які несуть це у Басівкутське озеро.

Іван Гема погоджується, що, на додачу до людського фактора, були прогалини з боку комунальних служб, адже раніше мало приділяли уваги утриманню водойм, які поросли кущами і деревами, від чого їх пропускна спроможність зменшилася.

Царське село обмежує рівнян у воді

Хоча всі рівненські водозабори працюють у стабільному режимі, забезпечуючи мешканців питною водою, проблема її ефективної та економної подачі криється у Царському селі.

- Цю проблему я досліджував, починаючи з 80-х років минулого століття, тобто, з початку забудов у Царському селі, - розповідає доцент кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування Іван ЗАЛЕСЬКИЙ. - Тодішня влада не звернула уваги на висновки фахівців і, всупереч усім нормативам, село збудували на водозаборі. Це призвело і призводить до його обмеженого використання через ймовірність забруднення підземних вод, які при взаємодії з крейдою чи крейдовою водою стають незахищеними. І, навіть, незважаючи на те, що за 30 років експлуатації такого водозабору нічого серйозного не сталося, небезпека існує. Саме тому Облводоканал і згрупував весь свій видобуток переважно із Гощанського водозабору.

Пропозиції покращити ситуацію є, однак…

На останній нараді, яка проводилася в міському управлінні ЖКГ, висловлювалися різні пропозиції щодо боротьби з підтопленнями.

Можна зробити поглиблення в певних місцях річки і зробити більшим стік. Однак знизити рівень Усті неможливо, він і так мінімальний, а проведенням якихось інженерних заходів, щоб збільшити стік води, дренаж Басівкутського озера, можна завдати місту великої шкоди.

Є пропозиції поставити свердловини, які б відкачували воду. Але знизити рівень підземних вод міста, яке потрапляє у низинну частину - це не вихід із ситуації.

На думку Івана Залеського, ситуацію варто вирішувати локально, тобто, конкретно по кожній підтопленій ділянці. Між іншим, міський голова Рівного Володимир ХОМКО запропонував у долині річки, навпроти гуртожитку№1 НУВГП, прокласти горизонтальний дренаж, здренувати воду, місце засіяти травою, облаштувати там зону відпочинку. Так само можна зробити на всіх інших ділянках, однак тут з’являється техногенна складова цього процесу. Комунальники мають абсолютно точно знати стан місцевих мереж на кожній ділянці: водопровідних, зливових та каналізаційних. Мається на увазі те, що ця мережа закладена давно, і гарантувати її абсолютну цілісність ніхто не наважиться. Крім того, потрібно перевірити пропускну можливість колекторів, які можуть підпирати підземні води, а через свищі вода потраплятиме у фундамент. Для цього на допомогу прийде гідроізоляція.

Устю ж можна розчистити і “взяти у бетон”.

Це все перспективи. А тому поки що управління земельних ресурсів виявляє злісних порушників земельного законодавства, а комунальники - шукають недоліки та намічають плани, визначаючи, у яку суму повна ліквідація підтоплень обійдеться місту.

Відомо, що цьогоріч у бюджет закладені кошти для локальної боротьби із підтопленням житлових будинків на вулиці Набережній та проспекті Миру. Комунальники будуть ставити дренажні насоси, робити водопониження таким чином, щоб не було підмиву фундаментів. Цю систему наразі розробляють проектні організації.

А від нас з вами, як від мешканців Рівного, вимагається одне - приберемо людський фактор, як такий, що призводить до підтоплень. Адже попри найкращу турботу, вода може знайти найнижчу поділку на найвищій позначці. Саме тому - слово за нами.

21.05.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1093

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21188)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17332)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14562)
• Допомога під час карантину [967] (14484)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14321)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14135)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14008)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13981)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13972)
• Живи до ста! [965] (13955)
• Бюджет і ми… [965] (13892)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13882)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13757)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13667)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13661)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13610)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13219)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13193)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (562)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (73)
• Тонкощі заварювання кави (68)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (68)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (68)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (65)
• Небезпека вологих серветок (63)
• Часникові стрілки корисніші за часник (62)
• Особливості вживання видів води (61)
• Пиріг «Чорний ліс» (61)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (60)
• А ваш шампунь безпечний? (58)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (57)
• Нецукровий діабет (54)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (50)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"