Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №245 від 22.06.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Є проблема

Стала повією  з власної волі...

Стала повією з власної волі...

»Діти вулиці», хто вони?

Не хочу вчитися, буду женитися. Тобто, хочу втекти подалі від нав’язливої турботи батьків, від їхнього невсипущого контролю, від дорікань і вмовлянь. Приблизно такою є мотивація моїх друзів-підлітків, котрі без усяких, здавалося б, причин, утікають з дому. Хтось поблукає декілька днів і повертається, а хтось відважно кидається в дорослий світ, наражаючись на неприємності, але радіє при цьому, що матиме омріяну свободу та незалежність. Саме так вчинила чотирнадцятирічна Оля, дівчинка із забезпеченої і люблячої родини.

Кожного місяця Оля на два-три дні їздила до тітки, яка жила в іншому селі, - туди треба було добиратися маршруткою з пересадкою у Рівному. Одного разу дівчина не поверталася додому досить довго, і батьки почали хвилюватися, чи не сталося чого з їхньою донькою. З’ясувавши, що Олі у тітки немає, більше того, вона вже декілька місяців не була у неї, хоча з дому виїжджала постійно, батько з матір’ю звернулися у міліцію. Дівчину знайшли у притулку для неповнолітніх…

А було все так. Одного разу на автовокзалі Оля познайомилася з дівчатами, вони розговорилися, а згодом стали подругами. Дівчата запросили Олю погуляти з ними. І вона погодилася… Нові подруги були самостійними, ночували на квартирі, яку самі знімали. Там, з їхньої легкої руки, дівчина вперше спробувала алкоголь, там вона побачила інший спосіб життя, життя веселого, безтурботного. Невдовзі “подруги” показали Олі, як можна “легко” заробляти гроші. І непогані, - не ті копійки, що їй давали батьки!.. Отож, досить швидко Оля зважилася на те, щоб спробувати себе в ролі “дівчини легкої поведінки”. Щоправда, її “кар’єра” повії досить швидко перервалася: міліція “зловила” її просто на трасі і відправила до притулку. Але там вона не затрималася, - вибравши слушний момент, утекла. І знову дівчину ловили на дубенській трасі з такими ж, як вона, подружками. А, повернувшись додому, вона незабаром знову втекла...

Більше батьків не покине

А ось іще історія. Маша також була звичайною дівчинкою зі звичайної сім’ї. Нічим особливим вона не виділялася. Коли я побачила її на вулиці з непомитим волоссям, в благенькому жакеті (надворі була рання весна), то була вражена. На запитання, чому у неї такий дивний вигляд, Маша, посміхаючись, відповіла: “Я пішла з дому!”

А пішла вона з дому тому, що, як це звичайно буває, посварилася з батьками. Вона вже цілий місяць ночувала у друзів. Кажу: “Чому б тобі не прийти додому, не помиритися - батьки ж тебе люблять і завжди приймуть. Так ні, вона не може переступити через свою гордість і саме тому поводиться як “остання дурепа” (так вона себе сама назвала). До того ж, у дівчини уже була одна невдала спроба примирення з батьками. Але мама не захотіла з нею навіть говорити, більше того, виставила за двері її речі. Маша була шокована. “Що робити? Куди йти? Як же так, моя рідна мама не приймає мене назад? А як же мій випускний? Боже, я ж у одинадцятому класі! У мене ж екзамени…” - крутилося в голові у дівчини. Але панікувати було пізно, треба було якнайшвидше знайти дім, роботу, довчитися, врешті-решт. До друзів вона піти вже не могла, незручно якось, та й не все життя ж їй вештатися серед чужих людей. І Маша всерйоз замислилася про своє майбутнє. Того ж дня вона влаштувалася на роботу промоутером цигарок і винайняла кімнату, пообіцявши заплатити наприкінці місяця. Втім, Маша у тій кімнаті лише ночувала, намагалася більше гуляти, десь їздила, - щоб розвіятися, бо у неї, за її словами, була жахлива депресія. Так тривало майже до її випускного, тобто, більше двох місяців.

На щастя, ця історія закінчується добре. Маша набралася сміливості і пішла просити вибачення у батьків аж перед самим випускним, під тим приводом, щоб запросити їх на свято. І залишилася вдома. Виявляється, батьки зовсім не хотіли, щоб Маша йшла від них, але через її дурість, через те, що вона повернулася додому (першого разу) аж через місяць, вони розгнівалися і вирішили її покарати, - щоб Маша, так би мовити, спробувала смак дорослого життя і впевнилася, що без них вона собі ради не дасть. На щастя, Маша зрозуміла свої помилки, і все в її житті налагодилося. Тепер вона навчається у Києві, в університеті, і дуже сумує за рідною домівкою. Каже, що ніколи більше не покине своїх батьків, адже тепер знає, що будь-яку проблему можна вирішити при бажанні. А, головне, вона знає, як вони її люблять.

Розшукували з міліцією

Саша жив лише з мамою із самого народження. Мама його була важко хвора, але намагалася виховувати хлопця добрим і слухняним. Але одного разу Саші набридло постійно слухатися маму і сидіти вдома в той час, як інші гуляють, роз’їжджають по концертах, дачах, дискотеках. І що він робить? Нічого не кажучи мамі, він вирушає разом зі своїм найкращим другом та двома дівчатами до іншого міста, де й проводить дві “незабутні, чарівні” ночі на безкоштовному вокзалі. А мама мало не померла, коли він не прийшов додому ночувати. Адже перед тим, як піти, Саша з нею не сварився, жодних непорозумінь між ними не виникало, словом, нічого такого не трапилося, що могло би його образити. Мама почала телефонувати друзям, на мобільний Сашкові, але ж син розумний, він його вимкнув і, до того ж, нікого ні про що не попередив.

Того разу все обійшлося. Але, за законом підлості, люди роблять одні й ті ж помилки не один раз. Невдовзі Сашко знову не прийшов додому ночувати. Він із друзями відпочивав на дачі і не встиг на поїзд, довелося залишитися. Щоб попередити маму, Сашко написав “есемеску”, яку, на жаль, мама прочитала лише вранці. Наступного дня одночасно з поверненням хлопця додому приїхала міліція, яку викликала Сашина мама. Міліціонери не залишили квартиру доти, доки хлопець не написав розписку про те, що більше ніколи не буде тікати з дому. Зараз стосунки сина та матері налагодилися, вони знаходять компроміс, жаліють і розуміють одне одного.

Коментар

Чому підлітків так рано тягне у дорослий світ? Адже в рідному домі їх і люблять, і чекають, і годують, і одягають… словом, роблять все за дітей аж до повноліття, а, буває, й довше. Здається, насолоджуйся миттю, поки ти ще не сам у цім світі, тим, що маєш допомогу і розуміння, - хоча би тим, що живеш не за свій кошт. Але ні… Вони чомусь вважають це “утриманням проти власної волі”. Щось, вочевидь, не задовольняє дітей, і батькам ніколи, напевно, не зрозуміти цього. Розмовляємо про це із заступником начальника служби у справах неповнолітніх м.Рівного Андрієм МІЩЕНЕЮ.

- Для початку слід, мабуть, визначити поняття, що ж таке “дитина вулиці”. Це не лише та дитина, яка не живе і не ночує вдома, а й та, яка проводить більшу частину часу на вулиці без догляду батьків. Це може трапитися як з вини батьків (розлучені, алкоголіки, конфлікти…), так і через саму дитину, її оточення і т.п. Але в будь-якому випадку на вулицю дітей штовхає нестача уваги до них, коли батьки за роботою, чи ще з якоїсь причини не помічають, як їхня дитина змінюється, як починає потроху прогулювати школу, як у неї з’являються погані звички, нові інтереси, як-от: комп’ютерний клуб, дискотеки і т.п. Коли ж, усе-таки, дитина зникне з дому, то потрібно якнайшвидше звертатися до міліції і не турбуватися при цьому про дурну славу (адже вся інформація, навіть якщо дитину поставлять на облік, залишається конфіденційною). Батьки, за законом і моральним обов’язком, несуть відповідальність за дитину, на них покладено обов’язок виростити її здоровим, повноцінним членом суспільства. Якщо ж вони ухиляються від цих обов’язків, або не в змозі їх дотриматися, то наслідки можуть бути плачевні, - як для дітей, так і для самих батьків: від штрафу і аж до позбавлення батьківських прав. До відома: у 2006 році за статтею 184 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” за ухилення від виховання дітей було подано 21 особову справу батьків до суду.

22.06.2006Олена РУДИК

Від автора. Імена дійових осіб були змінені з етичних міркувань.


Переглядів: 1026

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1161 від 15.03.2024p.
¤ 
Чим корисний часник?

Чим корисний часник?

Ми звикли вважати часник спецією, але, насправді, цей овоч може принести величезну користь для здоров’я. Тільки треба вміти його правильно їсти....

¤ 
Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина

Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина

Правоохоронці вилучили у рівнянина пістолет Макарова, шість гранат й вісім запалів до них, чотири детонатори, три димові шашки та понад 850 патронів до різної зброї....

¤ 
Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу

Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу

34-річна жителька Дубенського району побачила у соціальній мережі допис із інформацією про виплату, яку можна отримати від держави. Перейшовши за посиланням – вказала дані банківської картки, зокрема й CVV-код та пін-код....

¤ 
НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування

НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування

14 березня стартує реєстрація для проходження національного мультипредметного тесту в 2024 році. А основна сесія НМТ триватиме з 14 травня до 25 червня....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21003)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17145)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14406)
• Допомога під час карантину [967] (14317)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14162)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (13971)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13839)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13818)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13792)
• Живи до ста! [965] (13789)
• Бюджет і ми… [965] (13727)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13710)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13593)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13509)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13506)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13451)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13052)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13035)

ТОП-15 свіжого номера:

• НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування (223)
• «Війна триває і важливо будувати витрати так, аби вони наближали перемогу», – Олександр Коваль (44)
• Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина (44)
• Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу (42)
• Чим корисний часник? (41)
• Порошок, гель або капсули – все про засоби для прання (40)
• Шоколадно-ванільні сирники з вишнями (40)
• Чудовий спосіб, як очистити конфорки до стану нових всього за 10 хвилин (38)
• Що можна додати в дешевий шампунь, щоб поліпшити його якість та ефективність? (23)
• Навіщо кидати в блендер кульки, зроблені з алюмінієвої фольги? (23)
• Як надати першу допомогу при опіках? (22)
• Які страви не можна готувати в алюмінієвому посуді? (21)
• Продавала цигарки (20)
• Для чого варто купувати найдешевше туалетне мило? (20)
• Спеції, які варто додати до кави для покращення роботи мозку (19)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"