Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №622 від 26.09.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Серпень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Вересень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Новини Рівне

#Магістральний шлях людства

У президії конференції (зліва направо): Олексій ГУБАНОВ,  Петро САБЛУК, Микола КЛИМЕНКО та Володимир ПАВЛОВ

НУВГП – потужний локомотив сталого розвитку суспільства

Всеукраїнська науково­практична конференція “Екологічно чисте виробництво - ­ основа підвищення якості продукції на товарних ринках України”

19 вересня 2013 року на базі Національного університету водного господарства та природокористування відбувся VІІІ пленум Спілки економістів України та Всеукраїнська науково­практична конференція “Екологічно чисте виробництво ­ основа підвищення якості продукції на товарних ринках України”. Спільний захід пройшов за підтримки Всесвітньої Федерації асоціацій сприяння ООН, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Національного університету водного господарства та природокористування, Спілки економістів України, Рівненської обласної державної адміністрації. Учасники пленуму та конференції зібрались для розгляду проблеми “людина­природа” ­ однієї з найактуальніших сьогодні для всього світу й України зокрема. Адже без чистих продуктів харчування, без чистої води і чистого повітря людина існувати не зможе.

В науковому авангарді екологізації економіки

Пленарне засідання відкрив в.о. ректора НУВГП, заслужений діяч науки і техніки України, доктор наук з державного управління, професор Микола КОРЕЦЬКИЙ. Він вказав на важливість даної конференції з огляду на нагальну необхідність глибокої реструктуризації та інноваційного оновлення промислового комплексу держави з метою забезпечення виробництва екологічно чистих видів продукції з одночасним зменшенням рівня шкідливого впливу на довкілля. Микола Христофорович відзначив чималий внесок науковців, фахівців та студентів НУВГП у розвиток вирішення цих актуальних питань. Зокрема, викладачі та студенти економічних спеціальностей займаються поглибленим вивченням питань екологізації економіки. Це, передовсім, - стимулююча система платежів за використані природні ресурси, раціональне використання та відновлення водних і лісових ресурсів, стимулювання розвитку малого та середнього екологічно чистого виробництва та послуг тощо.

Також професор Корецький зазначив, що викладачі та студенти спеціальності “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування” активно займаються науково-прик­ладними дослідженнями. Так, вони розробляють комплекс заходів щодо управління та поводження з відходами виробництва і споживання, проводять екологічний аудит, громадські екологічні експертизи впровад­ження нових технологій у виробництво. Зокрема, протягом 2011-2013 років була проведена екологічна експертиза проекту побудови та введення в дію сміттєпереробного заводу та виробництва альтернативного палива.

Таким чином, вважає Микола Корецький, весь науково-нав­чальний процес в університеті орієнтований на формування у майбутніх фахівців-екологів достатнього обсягу знань, умінь і практичних навичок, компетенцій у сфері існуючих і перспективних технологій та впровадження екологічно чистих технологій, що відповідає прагненню всього розвиненого світу до створення “безвідходних” (маловідходних) виробництв у контексті сталого розвитку.

Президент Спілки економістів України Валентин ОСКОЛЬСЬКИЙ, наголосивши на тому, що в Рівному вже вдруге проводиться пленум спілки, висвітлив стратегічні інтереси держави у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку, який базується на раціональному використанні, охороні та відновленні природного ресурсного потенціалу і збереженні здорового довкілля. Він привітав і вручив нагороди та почесні відзнаки від Спілки економістів України провідним фахівцям в галузі зеленої економіки. Серед відзначених почесними грамотами СЕУ - президент НУВГП, народний депутат України Микола Сорока та в.о. ректора НУВГП Микола Корецький.

Трансформувати знання в інноваційне мислення

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій ГУБАНОВ відзначив, що саме НУВГП є потужним локомотивом розробок і впровадження підходів сталого розвитку суспільства. Звертаючись до студентів “водника”, які, вважає доповідач, вигідно відрізняються від студентів інших вишів тим, що мають змогу оволодіти засадами сталого розвитку, Олексій Володимирович наголосив, що головне - правильно використати свої знання та трансформувати їх у інноваційне ділове мислення, спрямувати свої вміння на збалансований розвиток регіону, в якому вони проживатимуть та працюватимуть у майбутньому. Наприкінці виступу він закликав студентів та науковців НУВГП представляти для впровадження в цільових регіональних програмах короткострокові та середньострокові проекти, орієнтовані на динамічне зростання аграрного сектору Рівненщини та формування нової зеленої економіки.

Висвітленню організаційно-економічних механізмів впровадження чистого виробництва присвятив свій виступ доктор економічних наук, академік НААН України професор Інституту агроекології і природокористування НААН України (м. Київ), заслужений діяч науки і техніки України, Герой України Петро САБЛУК. Він закликав перенести центр цієї важливої роботи з чиновницьких кабінетів і наукових лабораторій у райони та села, залучити до неї студентів, активніше працювати безпосередньо з людьми. До речі, в.о. ректора НУВГП Микола Корецький назвав Петра Трохимовича своїм найбільш авторитетним наставником, легендою української науки.

Цікавою для всіх присутніх була доповідь-презентація в.о. директора Навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою НУВГП, доктора сільськогосподарських наук професора Миколи КЛИМЕНКА на тему: “Реформування освіти для забезпечення сталого розвитку країни та її регіонів”. Доповідач окреслив насущну необхідність запровадження нових підходів до вирішення проблем соціальної, економічної та екологічної збалансованості суспільного розвитку для гарантування сприятливих умов життя теперішнього і майбутніх поколінь та забезпечення національних інтересів України при її вход­женні в Європейський союз, що потребує реформування вищої освіти та підготовки фахівців, які відповідають вимогам ХХІ століття.

Підсумовуючи результати пленарного засідання, його модератор - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів та економіки природокористування НУВГП Володимир ПАВЛОВ, наголосив на тому, що запорукою успішного вирішення глобальної проблеми переходу до зеленої економіки та екологічно чистого виробництва є формування державної природоохоронної політики, яка б чітко визначала еколого-економічне партнерство між суб’єктами виробничої діяльності як всередині країни, так і в міжнародній торгівлі. Актуальною в контексті проблем, обговорюваних на конференції, була влаштована для вчених і студентів виставка видань - наукових розробок фахівців та науковців НУВГП.

Після завершення пленарного засідання учасники VІІІ Пленуму Спілки економістів України та науково-практичної конференції продовжили роботу в таких секціях:

• Державне управління процесами сталого розвитку країни та її регіонів.

• Структурна перебудова та необхідність екологізації економіки країни.

• Світовий та вітчизняний досвід впровадження більш чистого виробництва.

• Впровадження систем управління якістю продукції та екологічного управління виробництвом.

• Формування національної системи екологічної ідентифікації товарів.

• Модернізація національної системи захисту інтересів споживачів.

• Реформування системи освіти в контексті сталого розвитку.

Актуальні рекомендації українських вчених

Учасники VIII Пленуму Спілки економістів України та Всеукраїнської науково-практичної конференції, обмінявшись думками, висловили наступні рекомендації для законодавчої та виконавчої гілок влади, органів місцевої влади та місцевого самоврядування:

1. З метою підвищення ролі держави в системі ринкових відносин на засадах новітніх моделей кон’юктурного регулювання економіки і економічного зростання з активним впливом на пожвавлення інвестиційної діяльності, формування інноваційних форм конкурентоспроможного господарювання невідкладно розробити загальнодержавну Програму (Прогноз) стратегічного соціально-економічного розвит­ку України та її регіонів на довгостроковий період (15-20 років), яка має бути затверджена Верховною Радою України згідно з її конституційними пов­новаженнями. Ця Програма має стати методологічною базою для розробки середньострокових п’ятирічних планів-прогнозів соціально-економічного розвит­ку України, окремих її регіонів, державних цільових галузевих та регіональних програм.

2. Схвалити проект Національної Концепції впровад­ження та розвитку екологічно чистого виробництва в Україні, розроблений вченими Національної академії наук України, Академії економічних наук України, Спілки економістів України та Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (м. Одеса).

3. Для організаційного та інституціонального забезпечення реалізації Національної Концепції впровадження та розвитку екологічно чистого виробництва пропонується утворити Національну Раду з питань впровадження екологічно чистого виробництва та надання послуг та робочий орган в структурі Уряду - Національне агентство України з питань розвитку екологічно чистих виробництв з мережею його регіональних відділень.

4. Національним і галузевим академіям наук, науковим установам і навчальним закладам:

• виступити ініціаторами розробки комплексних заходів з проблем впровадження екологічно чистих виробництв;

• сприяти запровадженню всіх видів програм освіти для населення з метою забезпечення безперервності навчання з питань впровадження і розвитку екологічно чистих виробництв;

• сприяти включенню ідей, засад, принципів впровадження екологічно чистих виробництв у навчальні програми та спеціальні курси на всіх рівнях освіти з метою виховання професійно конкурентних, високоосвічених та гармонійно розвинутих випускників;

• розширити тематику науково-прикладних досліджень з проблем впровадження і розвитку екологічно чистих виробництв.

Учасники VIII Пленуму Спілки економістів України та Всеукраїнської науково-практичної конференції висловили сподівання, що колективна думка вчених економістів і практиків буде врахована центральними та місцевими органами виконавчої влади, а також представницькими органами у практичній роботі та законо­творчій діяльності.

26.09.2013Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 120

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 982 від 17.09.2020p.
¤ 
Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Сухе повітря та спека Спекотні дні дуже згубно діють на кімнатні рослини. Сухе повітря й низька вологість у приміщенні, не дають змоги рости та розвиватись повноцінно квітам....

¤ 
45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

Автомобіль поліцейські сектору реагування патрульної поліції зупинили 15 вересня близько 16 години поблизу селища Володимирець під час відпрацювань у протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю....

¤ 19 вересня – День фармацевта
ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

Корпоративний девіз фармацевтичної династії Синяків: «КОЖЕН ДЕНЬ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ»

Моїй співрозмовниці із самісінького дитинства здавалося, що найрозумніші люди працюють в аптеці. Для неї вони були оповиті ореолом таємничості та благородства. З тих пір пройшло вже багато років, а продовжувачка фармацевтичної династії Синяків, заступниця генерального директора ТДВ «Рівнефармація», кандидат фармацевтичних наук, професор КЗВО «Рівненська медична академія» Ольга САДОВНИК (на фото) в обраній професії жодного разу не розчарувалася....

¤ 
Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Розпочала роботу XX Всеукраїнська нарада-семінар з актуальних питань децентралізації. Захід традиційно відбувається в Затоці Одеської області за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад за участі міжнародних партнерів. Відкрив захід голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, який очолив делегацію з Рівненщини....

¤ 
Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

МОЗ не реагує на запит депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» про ймовірну корупцію під час закупівлі обладнання

У Міністерстві охорони здоров’я України обмежились звичайною бюрократичною відпискою на депутатський запит групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» щодо ймовірних зловживань при закупівлі обладнання для понад 200 лікарень по всій країні....

¤ 
Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

В Рівному проживає близько 13 тисяч людей з інвалідністю. Чимало зусиль для привернення уваги до їхніх потреб, вже декілька років підряд докладає депутат Рівнеради, голова Рівненської ОДА (2016-2019 рр.) Олексій Муляренко. Він є ініціатором проєктів, що роблять Рівне доступним для усіх людей, незалежно від їх фізичних можливостей....

Найпопулярніші статті:

• Як позбутися шпори на п’яті [850] (2144)
• Бюджет і ми… [965] (1902)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (1851)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (1823)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (1822)
• Живи до ста! [965] (1811)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (1811)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (1804)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (1799)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (1789)
• Допомога під час карантину [967] (1740)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (1646)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (1592)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (1587)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (1564)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (1558)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (1516)
• Гостра бюджетна пандемія… [964] (1513)

ТОП-15 свіжого номера:

• Біля Радіозаводу впорядковують стадіон «Форт» (143)
• Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою (143)
• Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації (141)
• Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів (137)
• ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта» (135)
• Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю” (131)
• 45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські (124)
• 7 засобів, які усувають неприємний запах у шафі (123)
• Тісто на пельмені, вареники, хінкалі, манти (117)
• 17 цікавих способів використання кавової гущі в побуті (116)
• Літо… (113)
• «Я тобі зрадила… подумки» (109)
• Який вазон кому дарувати (108)
• Аферистів із Луганщини, які ошукували рівнян затримали (107)
• Вбивство через необережність (105)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс